26 nentor 2017

November 26, 2017 02:00 Updated

26 nentor 2017

Nga Arkiva

November 26, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH November 26, 08:26

  ‘BURRAT E SHTETIT’ DHE ‘AMBASADORET’, NJE ÇEREK SHEKULLI, I BASHKON KORRUPSIONI!?
  Kur i huaji behet zot shtepije shqipterohet ‘Burre neneì ndersa ne gjuhen e ‘burrave te shtetit’ e Pandi bythkave ‘baxhanake’!
  ————————-
  1.-Sa ambasadore,diplomate e misionare te huaj ulur kembekryq 25 vjet ne kete vend jane te korruptuar e per rjedhoje te shantazhueshem e kane futur duart ne xhepat e shqipetareve populli me i varfer i Ballkanit!?

  2.-Ku i ka rrenjet ‘dashurija’ e pa kufijshme e ‘ambasadoreve’,diplomateve,misionereve e te derguarve te SHBA-vedhe BE-se ndaj ‘burrave te shtetit’,’yjeve ne ngjitje’ e tere krereve antishqipetare te nje politike kujslinge kur shqipetaret ‘I duan ti shohin’ ne hell’!?

  3.-Kush duhet te kontrolloje aktivitetin e tere ‘ambasadoreve’,’diplomateve’ e misionareve te SHBA e BE ulur kembekryq ne kete vend se kane rene ne ‘DASHURI’ 27 vjet me ‘Malet e Shqiperise,e fushat e gjera pjellore ..’sa jane te korruptuar ,sa kane perfituar nga pasurija kombetare e nje populli ne ARRATI e nje vend drjet shperberjes ngelur pa shtet ekonomi siguri e EKONOMI !?

  4.-Drejtuesit e organizmave internacionale e financiare filluar nga FMN .BB,BE e tere ‘donatoret’ financiare nepermjet misioneve ‘Arcobaleno’etj KUR do kontrollojne ‘EFEKTIVITETIN’ e MILIARDAVE te derdhura lume ne kete vend ,ku kane perfunduar per llogari te kujt ,kush i ka dhene me njeren dore dhe i ka MARRE me doren tjeter 2 FISH kur POPULLSIJA sa nje fshat e ketij vendi me GJYSMEN ne emigrim qe kontribon per HAJDUTERINE mbas nje Çerek SHEKULLI eshte vendi me i VARFER i Ballkanit e perjeton MJERIMIN ne TERR INFORMATIV e me 5 MILIARD BORXH!?

  5.-Ne duar te kujt jane shqipetaret 100 perqind te hallakatur gjysma neper Bote si ‘mize pa koke’ si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire e gjysma brenda e SHPRONESUAR 100 perqind pa shtet ,pa baze ekonomike ,pa PRONE,pa pune,pa drejtesi me restaurimin e nje ‘sistemi skllavopronar’ e KOLONI me shume KOLONIZATORE-AMBASADORE e me 128 banda parti qe kane zevendesuar BAJRAQET dhe GRATE dhe FEMIJET 27 vjet prostituohen neper Bote,vriten e shiten per organe si kafshet per te kenaqur EPSHET e ‘Burrave te shtetit’ dhe tere ‘ambasadoreve’,’diplomateve’,misionareve veshur tepdil si bankjere fetare ,prifterinj,xhihadiste e hoxhallare qe kete vend e kane kthyer ne ‘PARAJSEN’ qe propogandon ISIS ku tere te HUAJT i ‘presin femra te SHENDOSHA’ qe nuk lodhen kurre se beri SEKS dhe u zbresin sipas deshires ‘Shpendra te pjekura’ sipas deshires kur FEMIJET SHQIPETARE 27 vjet jane BARKTHARE’ dhe JETIME se prinderit i kane VRARE ‘Burrat e shtetit’ se kerkonin BUKE si ‘Koke palare’dhe ‘ambasadoret’ te zhytur deri ne fyt ne MUT tregonin qiellin nga ‘kishin bere rikoshet plumbat’ qe VRASIN SHQIPETARE!?

  SHQIPETARE!
  Kerkoni tu jepni pergjigje ketyre pyetjeve dhe do arrini ne konkluzion se te HUAJT ne kete vend ,e ketu behet fjale kryesisht per ‘ambasadore’,’diplomate’ emisare e te derguarit e SHBA-ve e BE-se kane qene e jane o IDJOTE e te pa PUNE qe ketu kane gjetur Ameriken e 25 vjet as shikojne as degjojne pa le te kuptojne se ky vend eshte drejt SHPERBERJES e populli ne ARRATI o :JANE SHUMICA TE KORRUPTUAR !

  Idjotesite e nje te ashtuquajture BIRN pas 27 vjetesh se nje Lulash vrases e hajdut na paskerka paguar 1 MILION dollare lobizmit amerikan shqipetaret me tru ne koke e jo ne BYTHE i bejne jo per te qeshur e as per te vjelle por per te DHJERE!!!!!

  Nje MILION dollare te ‘ligjeruara’ ne bankat e administratat e KOLONIZATOREVE jane nje GRIMCE ne tere OQEANIN E MILIARDAVE te vjedhura te tere PASURISE kombetare nga ‘Burrat e shtetit’ ne bashkepunim me ‘Ambasadoret’ misionaret Fazlliq e ‘diplomatet’ Taçllinj apo Nue kalaj e propoganduara nga ZAGARET e informacionit!!!

  Sa shqipetare kane ngelur dhe kerkojne NDRYSHIM qe ne gjuhen e Papes do te thote ‘Ecje kunder rrymes’ ose shqip Permbysje-Revolucion!?
  Po nuk kane ngelur shqipetare ti dalin zot vehtes do vazhdojne te na shkerdhejne te huajt duke na trajtuar si ‘mish per top’ nga ‘beteja ne beteje’ nga lufta kunder mullinjve te kAmunizmit tek ajo pas 25 vjet e ‘droges’ per te HARRUAR:Krimin korrupsionin hajduterine shperberjen!!!!

  P.S Nje idjot i lindur me emerin Pandeli pjese e krimit e korrupsionit perfshi idjotesise thote pas 27 vjet bordello e han pa porta :’TE HAPIM KUFIJTE’!?Perendi! Te befsha mutin kur vret mijera femije shqipetare te pa ngrene e le gjalle plehera like flori kalif Sali e idjote Pandeli!

  Reply to this comment
 2. L.H November 26, 08:42

  Nje skllav qe nuk eshte i vetedijshem qe eshte skllav ai eshte vertet skllav!Ndersa nje skllav i vetedijshem qe kerkon e lufton per tu liruar nuk eshte me skllav po njeri i lire!
  Tragjedija tek ne eshte se 60 perqind e shqipetareve qe jane te vetedijshem rrugen e lirise e kerkojne drejt ikjes.30 perqind jane kthyer vertet ne skllaveri dhe nuk jetojne dot pa perdhunuesit si te vuajne ‘Sindromen e stokolmit’ duke ju nenshtruar nje 10 perqindeshi ku hyjne tere te inkriminuarit e bllokut vjeter e te ri agjente krriminele antishqipetare sali fevzi medi like flori edvin pandelinj Monika doda kafshe deda …..e preòa me çifteli………

  Reply to this comment
 3. Fan S Noli November 26, 08:53

  Elegji per Luigj Gurakuqin

  Neno moj,mbaj zi per vllane,
  Me tre plumba na i vrane,
  Na e vran’ e na e shane,
  Na i thane tradhetor.

  Se te deshte kur s’te deshnin,
  Se te qante kur te qeshnin,
  Se te veshte kur te çveshnin,
  Neno moj te ra deshmor.

  Neno moj, vajto mer malin,
  Larot ta permbysne djalin
  Qe me Ismail Qemalin
  Ngriti flamur trimeror.

  Neno moj ,ma qaj ne Vlore
  Ku te dha liri kurore,
  Shpirt i bardhe si debore;
  Ti si dhe as varr per hor.

  Neno moj ç’eshte perpjekur
  Goje-mjalt e zemer hekur,
  Syrgjyn-gjall’ e syrgjyn-vdekur
  Ky vigan Liberator.

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark November 26, 11:10

  O MILET!
  KETU ESHTE VARROSUR I TERE NJE POPULL E NJE SHTET E FLASIN PER DOSJEN E NERON SALISE QE KA AVOKAT MBROJTES SERBINE TURQINE DHE AMERIQINE E BIBERAJVE..

  Reply to this comment
 5. spata November 26, 11:34

  E zune hakat e popullit te Vlores .Ky besniku i PD, tradhetare i popullit shqiptare,ne 97 me urdher nga …… ,gjejeni vete ,nuk e la Sali kermen te arratisesh , te shpetonim nga kjo mutraje, qe ka pllakosur Shqiperine.

  Reply to this comment
 6. filozof Servet Katovica November 26, 13:24

  shqipetari e intelektuali gramsh…..
  Po nuk eshte faji yne qe vodhem tere pasurine e shqiperine se ne zbatuam porosite e Katovices si ish bllokmene dhe thenjen popullore .’paraja vete tek paraja’ ..Ne Ishim bllokmene,jemii bllokmene e do te jemi edhe kur te vdesim bllokmene .Salija ka vene dhenderr Malltezin qe i mjel Fazlliqi gruan une vura djalin edhe pse ish biznesMon i sukseshem deputet te emeruar ne PS deri sa te vendose Nano te dergoje djalin e pare me gruan e Dyte…..
  Sa i takon atyre pandelinjve qe flet ti ,mos u shqeteso se i kemi te tredhur apo eunuke te bordellos dhe si i thone andej nga jugu :’Ti kesh mik ste mbarojne pune,e ti kesh hasem te hane mune’ apo akoma me shqip:’AS TE QI AS TE LESHON’….

  Reply to this comment
 7. Andi November 26, 23:02

  Pershendetje,dua te abonohem ne gazeten Dita.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?