26 qershor 2018

June 26, 2018 03:37

26 qershor 2018

June 26, 2018 03:37
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH June 26, 10:29

  BE! KU JE?
  Kush quhet BE,,kush e perfaqeson BE,kush jane funksionet e istisucioneve te BE ne fushen ekonomike politike ushtarake e sigurise ne rajon!?

  A funksionon BE si nje shtet federativ ne demokraci e nese po kur pushteti ‘egzekutiv’ qe duhet konsideruar KE-Komisioni Europian ose QEVERRIJA ka vendosur unanimisht qe te hapen negociatat me Maqedonine e Shqiperine e keshilli Europrs apo parlamenti nuk bien dakort atehere Komisioni Europian apo ‘qeverrija’ e Europes duhet te jape doreheqje se ka vetem hapesat e kashtes me ca mijera komisionere e ‘ministra’ qe vetem harxhojne MILIARDA!?

  ”Ndryshimi emerit -flitet per Maqedonine-eshte moment historik-thote nje e ashtuquajtur ministere e jashteme e BE Mogerine!?Po ka idjote ne kete Bote qe te viihet si kusht te ndryshoje emerin nje vend pa marre ne konsiderate nje popull te tere qe jeton historikisht ne trojet e tij si maqedonas e te mos begeniset ti kerkohet me REFERENDUM ndryshimi i emerit?
  Nuk eshte per tu çuditur kur tu thone krereve te krimit e korrupsionit ne antishtetin e shqipetareve kalif SALISE e Like florise qe u veme kusht sKipetareve te hapim negociatat me Edvin Bojaxhine e nje Lulash bytheqire po qe se SHQIPETARET mbasi u jane hequr te gjitha te drejtat perfshi SOVRANITETIN tu ndryshojne emerat GRAVE!?”Perendi!Ku je!?”thosh Migjeni

  ”Kushtet jane reformat…çdo gje qe lidhet me zbatimin e ligjit,shtetin e se drejtes e asgje tjeter thote nje fare ‘KAÇURELSE’ ‘ambasadore’ BE-se me emerin Vllahutin!
  Po mire moj e bekuara e ‘Allahut’ me qe jeton ne kalifatin e Bathores po si ti kuptojne sKipetaret :
  ”Zbatimin e ligjit ne shtetin e se drejtes’ kur ne kete vend mungon SHTETI e nuk egziston asnje lloj SHTETI ne historine e njerezimit si ky i YNI se seshte as shtet modern as shtet i se drejtes as shtet feudal as shtet social por thjesht nje KATRAURE ne duar te tere krereve xhihadisto fashiste e ne ANARKI te plote ku nuk ka as BAZE EKONOMIKE as sistem ekonomik e ska si te kete sistem politik e jetojme ne ANARKI te plote ekonomike politike sociale e ne krye te antishtetit qe mungojne te 4 PUSHTETET jane kreret e xhihadit kalif SALIJA e ne kra te djathte simboli i korrupsionit ‘president’ i ‘koke palareve Like florija?
  Per ke zbatim ligji e per ke shtet te se drejtes flet moj e ‘URUAR’ e perendise po qe se je besimtare katolike dhe e krishtere?
  A e ke te qarte qe ketu nuk ka as demokraci e as pluralizem dhe parlamenti vjet nuk perfaqeson popullin shqipetar dhe nuk behet fjale per KRYEREFORME te sistemit elektoral si TREGUESI THEMELTAR ne demokraci po ka 28 vjet te njejtet krriminele e hajdute ne parlament te VETEEMERUAR?

  ”Politikane te larte ne shqiperi mendojne se nes Keshilli Europes nuk voton per hapjen e negociatave shqipetaret mund te humbin besimin ndaj Europes”-Thote nje prej ‘komisionereve’ me emerin HAHN-qe kane 28 vjet qe HANE E PINE e kane gjetur parajsen ne kete vend me te varferin e Ballkanit e ku dy shtresat me te dobeta FEMIJET dhe GRATE trajtohen shume me keq se SKLLEVERIT dhe perdoren si prostitiuta e kavje per organe o trafikim si MISH i Bardhe!?
  Ke konsideron ‘POLITIKANE te LARTE’ more i ‘pa udhe’ konsideron ‘burrat e shtetit’ apo ‘yjet ne ngjitje’ qe i kane vene kazmen dhe zjarrin shqiperise dhe kane qene bashkepunetore me tere ambasadoret e SHBA-ve e BE-se ne shperberjen e nje populli e SHPRONESIMIN e tyre duke i lene pa PRONE pa pune e pa ATEDHE e tere hapesirat ajrore tokesore detare bashke me kapitalet strategjike e tere pasurite jeane ne duar te te HUAJVE e krereve te krimit e korrupsionit qe ju kerkoni te ‘NEGOCIONI’ per shperberjen perfundimtare?
  Per ke SHQIPETARE flasin kreret e ‘LARTE’ te kesaj ‘POLITIKE’ kur ketu dihet vetem numuri i DERRAVE qe kane matrikull tek veshi dhe numuri i LOPEVE ngujuar ne stallen parlament ne regjim stallor te perjetshem dhe e kane kthyer ne STACION -NDERZIMI lulashet bojaxhinjte e qurrashet te inkriminuar deri ne gryke per DHJETRA VEPRA PENALE?

  NEGOCIATAT DUHET TE HAPEN PA TJETER ME KUSHT QE ATO TE BEHEN ME POPULLIN SHQIPETAR QE TE SHPIEN PARA DREJTESISE GJITHE KRERET E KRIMIT E KORRUPSIONIT NE TERE PUSHTETET DHE TERE SISTEMET E ISTITUCIONET PO QE SE DONI TE REFORMOHET E FORCOHET BE-ja E TE SHPETOHET NJE POPULL HISTORIKISHT EUROPIAN SI ASNJE POPULL I BALLKANIT E LINDJES!

  P.S ..Ne kete vend duhet me urgjence te vihet si kush ardhja e nje ‘Princ Vidi’ perfaqesues i BE-se po qe se do kete BE dhe le te jete me origjine ne nje nga 3 vendet ‘SKEPTIKE’ o nga Gjermanija e ‘Burrit’ Merkel o nga Franca e Markonit qe kerkon te zevendesoje DE Gol apo Shirak pse jo edhe nga Hollanda Van Basten apo Van Gog pake rendesi ka mjafton nje personalitet e burre shteti!!
  Shqipetaret kane ngelur pa burra po BE ka akoma burra si KOL si DE GOL,si SHIRAK,si DE GASPERI si Ciampi si PRODI etj!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit June 26, 12:24

  HA HA HA HA HA ….!!!!!!
  O gramsh po a e di shprehjen ..Po fjete me qorrin gdhihesh çakkerr’ apo strabik sy shtrember ????
  Ne kete vend nuk jane per tu varur vetem krriminelet ne pushtet po edhe ambasadoret e shba e be qe ish shtetin shqipetar e konsiderojne shtetin fondamentalist islamiko xhihadist te bathores ku shkerdhehen shqina salinjane pandelinj ngjela lubonja pollo xena Monika ne oborrin e bajraktarit sali qe si eunuke ka nje lulash e nje edvin e ne kra te djathte apo pergjegjesin e haremit nje like flori qe i shkerdhen shqipetaret edhe te vdekur dhe u thote koke palare….
  Shakaxhinj te haremit te bathores jane ca alabake qe quhen ‘aktore’ qe Shqiperija ka mbi nje çerek shekulli qe digjet e eshte bere shkrumb e hi pa popull e pa histori ata krifen dhe kerkojne THJATRO….
  Duhen varur per gjuhe apo digjen ne turren e druve si kamikaze xhihadiste fondamentaliste antishqipetare kur femijet shqipetare ka 28 vjet barkthare….

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P June 26, 12:34

  Redaksi,
  Mos na e peshtirosni edhe kete te perditeshme me ‘dekonspiracione’ kur ne nuk po egzistojme si shtet e po ngelemi pa indetitet ju mereni me lulin babalet shqinat e monat e me nje bojaxhi qe punon me meditje tek sali meta…..
  Keta bytheqire miliardere kane gjetur koke palare qe tallin bythen se kur vjen puna tek te huajt apo skllavopronaret perfshi skllavopronarin S O RR O S i marin leje per te shkerdhyer dhe grate e tyre kaqe te peshtire jane ndersa ju flisni dite e nate per ta e jo per shqipetaret e per R E V O L U C I O N!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QIriazi June 26, 13:10

  MALLKUAR QOFSH O GRAMSH QE NA KUJTON MJERIMIN E NJE REALITET TRAGJIK E NUK NA LE REHAT TE VDESIM E TE SHOHIM TELENOVELA ME AKTORE TE HUAJ E THJEATRO ME PALAÇO…QE LUAJNE TE VETEMET ROLE ..HARJE PIRJE E QIRJE ME LEPIRJE …..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?