26 shkurt 2018

February 26, 2018 02:00 Updated

26 shkurt 2018

February 26, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 26, 12:53

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Shkodrania prej Puke’ ‘zbulon Ameriken’se nuk e di qe e ka zbulu me pare Salija,Medija,Like Florija!?
  ——————-
  Pak drite!’Ambasadoret’ e SHBA-ve dhe BE-se o per injorance o ne sherbim te lobizmit antishqipetar pas 28 vjetesh qe i kane trajtuar ‘Koke palaret’ si GOMARET me karroten tek hunda apo ‘integrimin’ tani kerkojne te bejne KAMIKAZE nje ‘katolike’ apo shkodrane prej Puke sikur po ‘zbulon’ Ameriken para Salise Nanos e Like Florise para tere prokuroreve gjyqtareve kryeKareve te antishtetit e zagareve qe na qenkerkan 280 KRRIMINELE ME IMUNITET qe u jane mbyllur dosjet!?

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se KRERET e xhihadit ne krye te shtetit te KALIFATIT kerkojne ta perdorin si PUPACE nje ‘katolike’ shkodrane prej Puke nderkohe qe tere keret e KRIMIT e KORRUPSIONIT jane sot e 28 vjet me pare ish kryeKaret e antishtetit Berisha,Mejdani,Berisha,Moisiu,Berisha,Topi,Berisha NISHANI!?

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se nje ‘katolike’ shkodrane prej Puke kerkojne ta bejne kamikaze ne vend te parardhesve te saj qe kane bere AVOKATINE e krimit nga Sallaket tek tere prokuroret antishqipetare ,nga ‘prostituta e bulevardit’ tek i fundit i Moikaneve kryeidjoti e kryekrimineli LLALLA qe kane arkivuar e bere avokatine e krimit!A MUND TE BEHET REFORME NE DREJTESI ME INUSHE RAMEN ne krye te vettingut kur duhet te jete pjese e VETTINGUT!?

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare qe tere ambasadoret e SHBA-ve dhe BE-se duhet te jene pjese e vettingut qe kane qene ne sherbim te krereve te KRIMIT e KORRUPSIONIT si dhe tere agjenturave per shperberjen e ketij vendi!?

  P.S Kinezi LU dhe kaçurrelsja Vllahutin !Ke konsideroni REFORME dhe kush i pergatit e kush i miraton REFORMAT per tu rilindur shtetin sKipetareve!? Parlamenti i serb SALISE,MONES SE LIKE FLORISE APO SHQINES SE KINEZERISE!?
  Pse nuk kthehen tere krriminelet qe kane kerkuar strehim politik ne Amerike nga ish deputete,ministra,prokurore,gjyqtare e deri tek shefi shtabit te pergjithshem te ish ushtrise bashke me tere oficeret e larte te SHTATMADHORISE Te deshmojne para ‘KATOLIKES’ marku qe kerkojne ca ta bejne ‘shenjt’ e ca KAMIKAZE’!?

  Nese llalla duhet te denohet me burgim 25 vjet,parardhesit e Llalles duhet te denohen me burgim te perjetshem perfshi MEJDANET qe u eshte derguar INFORMACION per ‘burrat e shtetit’ qe jane te inkriminuar si per SALINE NANON E LIKE FLORINE!

  Nje prokuror akoma ne karjere i ka shkruar personalish kryetarit te shtetit e publikisht per ILIR METEN si kreu i korrupsionit:KU GJENDET LETRA NE PRESIDENCE!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit February 26, 13:01

  DITA,
  Po mire kjo fotografija e nje prokuroreje te pergjitheshme pse botohet apo te deskrititohet si Shkurte Pal Vata kur ne ndryshimet kushtetuese po thuaj se ka vetem rol administrativ.Ne demokracite Europiane nuk dihen fare emerat e prokuroreve te pergjithshem por dihen emra te perveçem e shpesh te provinces qe kane merita te gotitjes se krimit e korrupsionit????????????????”
  Po jane 280 dosje te fshehura pse nuk arrestohen tere prokuroret e pergjithshem ne FLAGRANCE kur nuk kane imunitet?????????????????????????????

  Reply to this comment
 3. nje prokuror February 26, 13:07

  Bravo gramsh,derri do plumb perfshi derrave amerikane serbe ruse greke e europiane……..
  Nje nga prokuroret me emer ne kete vend me inicialet M.B si burre shqipetar e qe si ben terrrr syri i ka shkruar direkt leter ish presidentit Mejdani ku hapur i shkreh se dy kreret e korrupsionit ne Shqiperi jane Fatos Nano dhe Ilir Meta…..sa letra te tilla mund te jene perdorur nga mejdanet e nishanet per te fshire bythen…………

  Reply to this comment
 4. L.H February 26, 13:16

  Ina Rama dhe ish sekretarja e parlamentit Shtylla po te ndihen te moraleshme duhet te dorehiqen urgjent nga istitucionet e vetting-ut thjesht qe kane qene ne krye te istitucineve krriminale te antishtetit 28 vjet ndryshe kjo reforme eshte nje flluske sapuni ku vazhdohet me thenjet e prifterinjve:’Beni si them une e mos beni si bej une!Aqe sa meriton nje kryehajdut ‘president’ po aqe dhe nje ish prokurore e pergjitheshme ne krye te vetingut kur ka qene ‘avokate’ e presidenteve krriminele e hajdute qe te pakten duhej te jepte doreheqje ne shenje proteste!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. MH February 26, 13:41

  Une nuk e quaj te udhes gjithe kete publicitet mbi dosjet e krimeve.Do ishte shume ma bukur te mos flitet fare mbi procesin e punes tuaj,ceshtje e brendeshme.Interresimi i yne pret me shume kurreshje rrezultatin e pretences gjyqesore.Per ti depozitue ne Rec te Shkodres.

  Reply to this comment
 6. Petrit Vjosa February 26, 14:44

  HAJDE KRYPROKUHOR HAJDE ….

  Sent: Wednesday, May 04, 2016 at 11:34 PM

  Opinione
  ADRIATIK LLALLA NE REVAN DREJT BURGUT !

  Nga Vikiliksi tek Kartat e pista te “Panamase”

  Vetem 24 ore pas shperthimit te Panamagejtit, Prokuroria e Pergjithshme e Shqiperise nepermjet zyres se saj te Shtypit njoftoi se ka nisur menjehere verifikimet lidhur me emrin e pare qe ka dale ne Shqiperi si i lidhur me skandalin “Panama Papers”. Eshte fjala per kompanine “GFI Technologies” te financuar nga qeveria Berisha ne fundin e mandatit te saj te dyte ne vitin 2013.

  A nuk veproi keshtu ajo edhe per Vikileaksin e famshem.ne vitin 2011 kur u publikuan kabllogramët e Ambasadës Amerikane për mjaft çështje sensitive në atë kohë, si Damir Fazliç, rruga Durrës-Kukës apo Gërdeci. Edhe atehere, Prokuroria e Përgjithshme tha që kishte caktuar një grup përkthyesish që do të monitoronin e grumbullonin të dhënat për Shqipërinë, megjithëse menjëherë pas këtij versioni. Cfare u be!? Cështja u la në harresë.

  Ajo qe e bashkon kete kompani dhe pronarin e saj me Shqiperine eshte jo vetem fakti qe ajo u miratua nga nje qeveri ne ikje. E keqja me e madhe eshte se ajo nuk u hetua e aq me pak u skanue aspak se cfare kapitali kishte, nga vinte kapitali i saj, cfare garancie financiare dhe pastertie kishte nga nje prokuror qe ishte zgjedhur me votat e se njejtes mazhorance.

  A u be ndonjehere Llalla kryeavokat i shtetit shqiptar!?

  A e dini se si perkthehet ne anglisht titulli “Prokuror i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise”!? “General Attorney of Republic of Albania” Fjala Attorney ne shqip ka kuptimin e pare Avokat. Pra Prokurori i Pergjithshem eshte Krye-Avokati i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise, Kryeavokati i shtetit shqiptar.. A e luajti kete rol Prokurori i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise !?

  A e kreu detyren e tij si kryembrojtesi ligjor i Republikes se Shqiperise, detyra kryesore e te cilit eshte te mbroje interesat dhe thelbin e shtetit shqiptar kunder cdo lloj krimi e shkeljeje ligjore nga cilido e kushdo qofte ai edhe kryeministri apo Presidenti i Shqiperise e jo me nga nje kontrabandist kombetar , nje spekullator nderkombetar, nga nje kriminel i sprovuar si Ismail Mulleti e co… te cilit protektoret e sekseret politike ne maje te politikes dhe qeverise shqiptare i dhuruan jo pak por 150 milione euro vetem per ngjyrosjen e naftes shqiptare!?

  Mjafton qe kryeavokati i Shqiperise Adriatik Llalla te futej ne Google dhe te kontrollonte vetem emrin Ismail Mulleti dhe per nje minute aty do te gjendte dhjetra flamuj te kuq, shenja alarmi per ta ndalur kete grabitje multimilioneshe te djerses dhe mundit te shqiptareve, bile edhe per ta arrestuar ne flagrance jo vetem ate por edhe darovitesit e tij Pollo, Bode, Berisha e co. Nuk po flasim per kerkimin e informacioneve nga partneret dhe homologet e vendeve aleate , se pari FBI-se dhe Prokurorit te Pergjithshem te SHBA-se. Po flasim per nje sherbim falas qe e perdorin edhe femijet e klases se pare fillore…

  Sa dosje krimi ka hapur Adriatik Llalla ?

  Nuk po flasim per CEZ-in!? Per Fazlicin ? Per Gerdecin? Per 21 Janarin 2011? Per vjedhjen publike te votave te 8 Majit 2011 ne Tirane ? Per dhjetra hidrocentrale te dhena pa tender mafias se betonit!? Per 7 e me deri qindra vila e apartamente, prona e pasuri te pajustifikuara e te pambuluara edhe me rrogat e jo krejt fisit te shumices se zyrtareve, kryebashkiakeve te ish- kryetareve te komunave nga Tamara e Margegaj … deri ne Konispol, per kusarine masive te pasurive e mundit te shqiptareve … Te gjitha nen hunden e syrin e tij!

  Sa dosje hetimi te filmuara me kamera e botuara deri ne detaje nga mass- media shqiptare ka hapur, hetuar e kopsitur ligjerisht Kryeavokati Shqiptar!?

  Sa ceshtje te denoncuara publikisht edhe nga ambasadore te huaj, si miku me i madh dhe i sprovuar i shqiptareve ai amerikan ka zbuluar e hetuar Prokurori i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise Adriatik Lalla ne keto pese vjet te ushtrimit te detyres!?

  A e degjuat cfare e si genjeu pafytyresisht ne intervisten e tij me “Zerin e Amerikes” lidhur me kusarine e korrupsionit masiv ne Shqiperi te denoncuar qindra here nga Uashingtoni e Brukseli e te pandeshkuar nga prokuroria e drejtesia e sterkorruptuar shqiptare!?

  Kur Adriatik Llalla akuzon hapur vetveten

  Pyetjes se Radio “Zeri i Amerikes” per disa raste madhore korrupsioni ne Shqiperi kryeprokurori shqiptar Adriatik Llalla iu beri bisht ne menyren me injorante te mundshme. Ai foli shume por nuk tha asgje.Ai foli por nuk dha asnje pergjigje konkrete. Oret e bizhute i shtrenjta te gjykatesve dhe prokuroreve te korruptuar te denoncuara nga ambasadori amerikan ne Tirane Z. Donald Lu, i quajti si ceshtje qe i takonte per ti verifikuar Instituti i Deklarimit dhe Verfikimit te Pasurive dhe jo atij.
  Nje veteakuzim perfekt i Adriatik Lalles… Para se te katapultohej ne krye te Prokurorise se Pergjithshme shqiptare ai personalisht ka qene Drejtori i Pergjithshem i atij institucioni.
  Sa raste pasurimi te paligjshem ose me metoda korruptive e kriminale pat denoncuar a verifikuar ish- drejtori Llalla!? Zero.
  Sa politikane apo biznesmene te pasuruar me afera kriminale, qe nuk jane vetem tregtia e drogave, trafiku njerezor, prostitucioni, por cdo vlere e fitim i arritur me rruge. me mjete e me menyra te paligjshme ka paraqitur ne organin e akuzes ne kulmin e lulezimit te tyre kur ai drejtonte ate Institut!? Zero….

  Autogolat pafund te kryeprokurorit shqiptar

  Cdo pergjigje pa pergjigje e Adriatik Llalles per “Zerin e Amerikes” ishte nje autogol i mirefillte. Jo nga paaftesia e tij por nga djallezia e tij, nga kontrata me politiken e krimit dhe korrupsionit qe neneshkroi me kapot e Coza Nostras politike shqiptare, si garanci per emerimin e tij ne ate post.
  Ai u emerua edhe ne njerin edhe ne tjetrin post jo per te verifikuar e hetuar aferat e pista e korrupsionin e emeruesve te tij .
  Ai u emerua edhe ne njerin edhe ne tjetrin post jo per te bere krye-avokatin e shtetit shqiptar por per te ushtruar detyren e kryeavokatit te krimit shteteror dhe korrupsionit masiv te atyre qe e emeruan pikerisht per te kryer kete mision te paracaktuar prej tyre.
  A nuk vepronin keshtu kapot e Mafias politike e shteterore italiane, e Coza Nostras dhe Ngradetas italiane me homologet e Llalles ne Itali!?

  Kryeavokati i krimit te Mafias politike e shteteore

  Ai nuk ishte nje zgjedhje e rastit… Ai e kishte kaluar me sukses provimin e besimit te saj qysh ne postin e meparshem ku as nuk verifikoi e as nuk hetoi as edhe nje rast te vetem korrupsioni.
  Me shume se kryeprokurorin e Shtetit Adriatik Lalla ne intervisten e tij me “Zeri i Amerikes” u shfaq si kryeavokat i krimit dhe korrupsionit. ” Nëse një zyrtar i caktuar disponon një pasuri të caktuar, kjo nuk nuk do të thotë se ai është një kriminel, apo shkelës i ligjit. Pasuria mund të fitohet në forma të ndryshme: të trashëgimisë, biznesit e të tjera me radhë. Nuk jam këtu për të mbrojtur një zyrtar të caktuar, por edhe të akuzohet dikush se ka një orë të një përmase, apo unazë të kësaj natyre, mendoj se nuk është mënyra e duhur” tha fjale per fjale Llalla.
  Asnje avokat i krimit nuk do te kishte zgjedhur nje mbrojtje me te ndyre se kjo per perligjen e krimeve te tilla.
  Mire oret e florinjta e bizhuterite, cantat e shtrenjta e kostumet firmato, po vilat qindra- mijera dollareshe e mobiljet luksoze, veturat qindra mijeshe te femijeve, e deri niperve e mbesave, po shkollimet qindra mijera euroshe te femijeve ne kolegje milioneresh , po dhjetra udhetime me avione e pushime sheikesh ne Abu Dabi e Tajlande, ne Sidney e ne Miami….

  A futen vilat e pallatet ne thes … Po blloqet e Gjirit te Lalezit….!

  Po pallatet e vilat e Gjirit te Lalezit e Farkes, te Petreles e Golemit, te Shengjinit e te Ksmailit, te Velipojes e Tushemishtit mos valle a mund te futen ne thes! Nuk futet minarja ne thes , thote sovrani. Te gjithe ua dine pronaret dhe burimin real te ardhurave pervec kryeavokatit te shtetit shqiptar qe ben kryeavokatin e krimit dhe korrupsionit.
  “ka institucione te posacme te cilat merren me verifikimin e pasurive te ketyre zyrtareve”, thote Llalla. Sa raste te tilla ka hetuar ky kryavokat i shtetit!? Sa dosje ka hapur me iniciative ose i detyruar ai dhe institucioni i tij!?
  I jane tretur edhe kockat kryebankierit Artan Santo, te ekzekutuar ne mes te Tiranes dhe ne zemren e shtetit, nen hunden e Presidentit e Kryeprokrurorit, nen hijen e manteleve te zeza te gjykatesve e drejtesise faqezeze shqiptare, te komanduar nga Mafia politike, po i tretet edhe emri e jo me dosja e hapur e gjykatesit vlonjat Konomi te hedhur ne ere diten per diell e ne mes te Vlores, jane harruar emrat e deputetit Fatmir Xhindit ne Fier e Aleksander Kekes e 26 viktimave te Gerdecit e 4 deshmoreve te 21 janarit, ndersa kryeavokati i shtetit Adriatik Llalla ka guximin e flet per ” ceshtje e cila vijon te jete pa autor”.
  E ku !? Ne e perballe kamerave te “Zerit te Amerikes”

  Jo vetem avokat por edhe Bude i krimit !

  U humben diten per diell e ne syrin e kamerave qindra milione dollare te shqiptareve ne tenderin e Albpetrolit dhe hetimi vazhdon pa fund.
  U vodhen gati 8 milione dollare ne Banken e Shtetit Shqiptar dhe shkaperderdhen 30 milione te tjere me blerjen fiktivo- korruptive te Hotel Dajtit per trefishin e vleres qe nuk e ofroi askush. Allishverish i Bankes se Shtetit Shqiptar me qeverine e shtetit shqiptar.
  Ne saje te dopjo- korruptimit te prokurorise dhe gjykates se kapur nga Mafia politike, Ardian Fullani doli jo vetem i pafajshem por edhe ka kurajon te kerkoje rreth 4 milione euro demshperblim nga qeveria e sotme per shkarkimin e tij krejt te ligjshem si Guvernator i Bankes se Shtetit Shqiptar vjedhur nga paaftesia dhe korruptimi i tij.
  Ja si i pergjigjet kryeavokati i Shtetit shqiptar pyetjes se “Zerit te Amerikes” :
  … Perse nuk e cuat ju ceshtjen ne Gjykaten e Larte!?
  “… megjithëse mendimi ynë ka qenë gjithmonë se ky zyrtar ka qenë në shkelje të ligjit, ne i kemi qëndruar deri në fund qëndrimit tonë, pavarësisht vendimit të gjykatës, tani ne nuk kemi mundësi për ta ndryshuar.”

  Adriatik Llalla ne burg !

  I lutem lexuesit te paanshem te pergjigjet pyetjes:
  Cfare perfaqeson Adriatik Llalla me kete pergjigje prej Bude krimi?
  Kryeavokatin e Shtetit shqiptar apo kryeavokatin e krimit !?
  Cila eshte zgjidhja!?
  Ate e dha ne menyre te shkelqyer analisti Dritan Hila me penden e mendjen e tij te arte nen titullin brilliant:
  Adriatik Llalla ne burg !
  Cdo dite e me shume po shton zollumet e tij duke kriminalizuar cdo hallke te prokurorise me prokurore te korruptuar nga Universiteti berishian Plepave , nga Akademite e Domosdoves si Kristali, Vitrina, UET-ti… qe vetem shisnin sa frengu pulen diploma e duke goditur e ndeshkuar prokuroret me te ndershem me profesioniste e me te pakorruptueshem te Shqiperise, sic eshte rasti i sotem i kryesimbolit te tyre Arben Dollapi .
  Peri keputet prej se holli … Zollumi keputet prej se trashi. Pikerisht ky revan kriminalizues i nje krimineli publik si Adriatik Llalla, qe tregohet me gisht nga cdo shqiptar pa dallim partie, feje, krahine, ideje po e con ate cdo dite e me afer prangave te drejtesise dhe qelise se burgut….
  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg qe diten qe ofendoi si nje rrugac e grushtoi kolegun e tij Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Vetem Presidenti sakat Bujar Nishani e KLD_ja e sterkorruptuar shqiptare nuk e pane e as e degjuan nje akt te tille sa rrugaceror aq edhe kriminal te Adriatik Llalles!
  Nuk kishin se si…. I bashkon kontrata me SHQUP-in !
  Urojme qe shpejt ti bashkojne edhe prangat e ligjit dhe qelite e burgut.
  Drejtesia vonon por nuk harron!

  Petrit Vjosa, London

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*