27 gusht 2017

August 27, 2017 02:00 Updated

27 gusht 2017

August 27, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH August 27, 07:18

  ASGJE E RE NGA FRONTI I ‘QEVERRIMIT’!
  ‘Qellimi justifikon mjetin’,Tek ne mungujne edhe njera edhe tjetra 27 vjet ne sherbim te popullit.
  ————
  Mbas 7 muajsh pa qeverri se pa shtet e pa parlament kemi 27 vjet sot tere opinioni sKipetar e me gjere pret asamblene e PS si dikur asambleja kombetare e Kines te shpalli qeverrine nderkohe qe Dun Bi U-tee parlamentit te perjetshem me ne krye Neron Saline shullehen ne brigjet e adriatikut tani prone e tyre duke thyer trekorde noti.

  Fatalizmi nuk duhet pranuar edhe ndaj fenomeneve te natyres arsyeja nuk e pranon dhe mund te marre masa njeriu per te minimizuar edhe demet e shpesh parandaloje ato por kur trajtohet vepriomtarija e nje politike antishqipetare 327 vjet edhe gomaret bien ne fatalizem ,besimi kthehet ne viktime ,shpresa fillon e vdes.

  A pritet ndonje gje e ‘RE’ nga nje asamble kur edhe per faj te saj ne 27 vjet kemi ngelur pa pasuri pa pune pa shtet e pa atedhe edhe per faj te saj!
  A mund te pritet qe nje qeverri edhe ‘e rene nga qielli’ te rilinde shtetin kur ka 7 muaj qe nuk i dihet nami e nishani qeverrise se vjeter me te njejtin kryeminister!?

  A mund te rilinde shteti kur e njejta ‘shumice’ me te njejten kryeminister e te njejten asamble nuk beri asnje reforme dhe jo vetem nuk analizoi me trasparence qeverrisjen po ne fushate kerkoi voten pa asnje PROGRAM e mbi te gjitha nuk u fol per REFORMA si e vetemja rruge qe rilind shtetin e qe 27 vjet na i permendin tere ‘kasnecet’ e Europes!?

  Shqipetaret duan dhe 2 here votuan rilindjen e shtetit_
  -Brenda vitit zbatimi i reformes ne drejtesi vertikalisht e horizontalisht majtas e djathtas duke perfshire tere pushtetet e tere istitucionet JO per ‘REKORDE’ krimi por edhe per 1 Qindarke te vjedhur.
  -Brenda vitit Revizionimin komplet te kushtetiutes se Imamit kthyer ne leter higjenike e krereve te krimit me imunitet duke i rikthyer Laiçitetin shtetit e SOVRANITETIN popullit qe jo vetem ti rikthehet parlamenti por te drejten e VOTES ta kete per te zgjedhur direkt 50-70 shqipetare te moralshem direkt vete duke i rikthyer edhe te drejten e REFERENDUMIT dhe zgjedhjen direkt te presidentit si pike referimi per ti rikthyer BESIMIN!

  -Reforma radikale e sistemit elektoral pa KQZ-ra ku shteti te organizoje drejtoje e vete populli te numuroje voten e tij te lire duke hequr nga skena e krimit 27 vjeçar 128 banda parti duke i fionancuar me 200 MILION 27 vjet ,

  -Reforme radiokale kunder korrupsionit e privilegjeve duke hequr brenda vitit tere pensionet e ARTA tere varrmihesve pensioniste me imunitet.
  -Reforme radikale ne sistemin ekonomik financiar e bankar ku çdo QINDARKE jo vetem te inverstohet ne sherbim te popullit e mireqenjes po te jete sa trasparente aqe dhe me EFEKTIVITET per vete shlyerje ne afate sa me te shkurtera,larg ndertimit te ‘keshtjellave ne rere’ rrugeve pa rruge e autostradave miliardeshe qe te shpien ne gremine tere ekonomine !?

  -Reforme radikale me pikesynim shkurtimet drastike te shpenzimeve publike ne numur istitucionesh shoqatash njerezish e fondesh nga presidenca me 70 veta qe marin avdes me 200 Milion òdo vity deri tek avokat i popullit me miliona nje KQZ qe vjedh para per te ‘numuruar’ nje here ne 4 vjet.Reforme deri ne permbysje te sherbimit diplomatik duke i pergjysmuar ne numur e rilindjen e ketij sherbimi sipas parimeve te ekonomise se tregut ashtu si ne tere strukturat e shtetit!

  Kush do jete ne krye te ketyre reformave kush do ti beje e kush do ti miratoje kur popullit nuk i tyhuhet asgje!?
  Bilers edhe kur i flitet per ndonje drejtor apo zevenders drejtor te BB apo FMN nuk i thuhret asgje popullit shqipertar se ku kane perfunduar MILIARDAT e bankes boterore e fondit monetar e sa u kemi borxh pse jermi borxh ne emer te kujt kemi mare borxh e kujt ja kane per borxh brezat e atrdhshem pa te ardhme _:
  Ne vend qe te flitet per tere keto krime ekonomike financiare e bankare edhe te istitucioneve nderkombetare ZAGARET E INFORMACIONIT flasin per batutat kaps te nje kryeministri dhe kollaren e nje ‘bankjeri’ qe Shqiperine ua shiti Sali Smithi dhe e konsiderojne mall pa zot!

  Kush do na thote si do e rilindim shtetin e kush do beje REFORMAT per ta rilindur ky PARLAMENT!?
  Po vetem gomaret e politikanet ,zagaret e ‘gazetaret’ nuk duan ta kuptojne qe VARRMIHESIT nuk rilindin dhe ky ‘parlament’ ershte po ai i 27 vjeteve me pare i Neron Salise salisjaneve socialSSalisteve e metisteve me te vetemin ‘ndryshim’ qe vendin e disa ‘Hajdareve’ e ka zene vajza e Azemit sjelle nga Amerika e vendin e Bujar Mehmetit ca Klajda me perixoma me te njejten mbiemer!?

  Ky eshjte arsyetim e nuk perben fatalizem o EDVIN qe kerkon te mos tregohen me gisht shqipetaret kur nga ana tjeter harron qe ke thene se ‘Shqipetaret nuk na qenkerkan te pergatitur akoma te zgjedhin perfaqesuesit e tyre direkt’ po duhet tua emerosh ti salija basha e like florija!?

  Po nuk bere reformat kushtetuese e nuk arrin shumice kaloji edhe 5 njeheresh me referendum ose pergatitu ti o ‘qeverri’ qe ne MARS-PRILL te shkosh ne shtepi.

  p.s ‘Njeriu pake rendesi ka nese beson apo nuk beson tek zoti por sa eshte i besueshem prej tij’
  A ka ngelur shqipetar qe mund te gjesh ndonje nga kjo palo politike antishqipetare qe ti BESOSH!?

  P.S

  Reply to this comment
 2. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 27, 07:39

  Pse nuk hapen dosjet!?
  1,-Sepse nga tere ish shumica e nomeklatures se Mihal Bishes apo nomeklatura e ish Bllokut vetem Enver Hoxha e ndonje shqipetar si Shevqet Peçi nuk dalin agjente ndersa tere kallam kusuri duke filluar nga shkodran Ramizi e tek labi Hisni kane qene yte rekrutuar bashke me femijet andushat ngjelat lubonjat fugat e blushat,fevzinjte e karabushat qe poliagjenti Sasli Ram Berisha i ka te skeduar ne liste..
  2.-Nuk hapen dosjet se ne jemi koloni e dosjet jane ne duar te kolonizatorve e ambasadoreve qe 27 vjet na shkerdhejne grate motrat nenat vajzat dhe nuk eshte òudi qe te eksperimentojne nderzimin e grave shqipetare me kalin e Xenit…
  3.-Nuk hapen dosjet se tere kjo mender politike eshte e shantazhueshme se ka vjedhur ka vrare ka bere te gjitha te keqijat dhe ja dine njeri tjetrit se ndryshe vem nje populli bajge mund te duroje 27 vjet perdhunuesit ti rrine me qafe ta vrasin ta perdhunojne e ti thone koke palare.Kush te behet inisiator ti hape Sali serbi kreu i krimit.Like floriri kreu i korrupsionit apo antikAmunisti Edvin qe mohon edhe xhaxhain e mami Anetes inxhinierin e nderuar Spiro Koleken me firmen e te cilit jane ndertuar shumica e veprave bonifikuese e hidroenergjitike apo infrakstrukures qe na mbajne gjalle sot e kesaj dite….

  Reply to this comment
 3. lidhja e Prizerenit August 27, 07:46

  Si nuk doli nje gazetar i vetem e tu thote shqipetareve pse rri ne burg e me urdher apo firmen e kujt nje 40 vjeçar me emrin Ermal Hoxha kur as eshte provuar akuza as eshte gjykuar e as dime te jete denuar nderkohe qe jashte burgut jane LLallat Inat,Berishat,LIKET zaganjoret Fullhanet gjin gjonat e tere kreret e krimit e korrupsionit antishqipetar!?????
  Per ke dosje flisni mor alabake kur zen sy peshkaqeni shiti si kontrabandist tere Shqiperine se ka mbrapa serbine lu lashet e Ameriqine dhe njer djale i Ri ne kulmin e moshes futet ne burg se ka mbiemrin Hoxha dhe eshte nip i nje udheheqesi qe udhehoqi nje popull ne lufte kunder pushtuesve e ne ndertimin e nje vendi nga hiçi per 50 vjet…..

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark August 27, 11:04

  vini re ,vini re!Te rejat nga bordello e Jales
  Po nuk lindi udherrefyesi apo informacioni i lire i pa varur e profesionist qe ti thote derrit derr e dajes daje nuk lind shteti.ADeri sot serbit Sali i themi daje dhe heronjve te luftes te piunes shqipetareve iu themi derra se jemi kthyer ne xhihadiste pa din e pa iman qe kur na vrasin perdhunojne e na thone kokepalare i themi faleminderit dhe e bejme president…..

  Reply to this comment
 5. Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 27, 12:50

  Nje dit Djele nji dit zemoni nuk po di se ku osht Mona
  dy kurva nen hijet Manit, thone se bon dashni me azgona

  Reply to this comment
 6. antikrishti August 27, 12:56

  O gramsh ,A e din ti qe Salija like floroija e tere topallet ErMajlindat e Fullhanerija bashke me Arminat jane pasuri e UNESKO-s e mbrohen nga garda e republikes se bythes dhe forcat e NATO-s per krime e gjenocid ndaj popullit shqipetar %%%%&&&&???????

  Reply to this comment
 7. diplomati R.Malile August 27, 13:04

  KUR DO TI KTHEJE AMERIKA KRERET E KRIMIT E KORRUPSIONIT POLITIK ISH DEPUTETE PROKURORE GJYQTARE GOMARE IUSHTARAKE E ALABAKE TYE GJYKOHEN NE SHQIPERI!?
  Po nuk u be kjo te protestohet para ambasades Amerikane e kerkohet ulja e shkalles se perfaqesimit ashtiu si Serbise e Rusise….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*