27 gusht 2018

August 27, 2018 02:00 Updated

27 gusht 2018

August 27, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 27, 09:32

  KUSH E PERFAQESON KETE POPULL?
  ‘Idjotin nuk e qasnin ne fshat,ai kerkonte per grua vajzen e priftit’,’Ne kemi ngelur pa breke ne bythe e flasim per luften e yjeve dhe Kosoven!
  —————
  Ne vend te paradhenjes
  Shkaterrimi nga themelet i ish shtetit shqipetar perben fatkeqesine me te madhe te ketij populli qysh nga 1913-ta por tragjedija me e madhe eshte se nuk kemi asnje alternative per ta ribere,rilindur shtetin se na mungojne jo vetem shqipetarizma dhe burrat e shtetit po mbi te gjitha na mungojne INTELIGJENCA dhe INFORMACIONI!
  Jemi 28 vjet ne terr informativ ska kush e te na thote :
  -Na mungon Shteti
  -Na mungojne 3 Pushtetet
  -Na mungon baza ekonomike dhe ,kapitalet strategjike
  -Pushtuar nga Xhihadi-Kalifati Bathores

  Pa shtet!?
  Vetem krriminelet me imunitet te kesaj politike antishqipetare nuk duan ta kuptojne dhe zagaret e informacionit qe fjala ‘shtet’ nenkupton si nocion :Teresine teritoriale te nje vendi bashke me tere pasurite natyrore e te krijuara nder shekuj,Tere ligjet e shoqerise e te se drejtes e mbi te gjitha sovrani POPULL!
  Tek ne pas 28 vjetesh kemi ngelur pa teresi teritoriale e pasuri ne dore te krereve te xhihadit me ne krye kalifin Sali e ne na propogandohen tere kreret e xhihadit e kerkojme ti japim mend gjithe Botes perfshi edhe Kosoves qe nuk ka humbur as Inteligjencen e as shqipetarizmen.!

  Pa 3 pushtetet!

  Vetem krriminelet me imunitet te kesaj politike antishqipetare dhe zagaret qe i ndjekin nga pas flasin per Parlamentin e ‘LESHIT’ te Topalles kur edhe me idjotet e dine se ne 28 vjet nuk kemi psarlament apo legjislativ qe te perfaqesoje as shumicen dhe as pakicen sepse sovraniteti i popullit u eshte deleguar 128 bandave parti.E tek ne krriminelet e zagaret e informacionit flasin per Kosoven e kosovaret qe nuk u mungojne as intelektualet e as shqipetarizma!

  Ne jemi 28 vjet pa QEVERRI qe jo vetem nuk perfaqesojne SHUMICA te popullit shqipetar qe ja kane hequr edhe te drekjten e VOTES dhe 28 vjet as VOTON e as VOTOHET e ne na propogandojne 28 vjet se kur themi :Shteti-parlamenti-Qeverrija-Partija nenkuptojme Serbin Kalif SALIA nje Edvin me Atlete e Like Florija!E na perrallisin petr Kosove e kosovare kur aty nuk mungojner as shqipetare e intelektuale!

  Ne jemi pa pushtet gjyqesor e na mungon ‘shteti se drejtes’ e ligji nuk eshte i barabarte per te gjithe por futen ne burg kush vjedh nje PANINE e behen dceputete e ministra krriminele e kryehajdute e deri president qe ne vend te unitetit te popullit perfaqeson unitetin e hajduterise!

  Jemi komplet pa sistem gjyqesor e PROKURORI qe te perfaqesoje organin e AKUZES ne emer te popullit por akuzat behen ne emer te krereve te XHIHADIT ne emer te kalif Salise e Laike Florise qe i perdorin ‘prokuroret’ HAJDARE te shkojne e gjejne ku e ka bere SHURREN neper Bote nje fare Sajmir Tahiri kur nje popull i tere ka 28 vjet qe serbi Berisha e VRET dhe Like Floriri i perdhunon si koke palare!

  Dhe ne na perrallisin per nje amerikan senator te vdekur si mik i ‘shqipetareve’ dhe kerkojme tu japim mend Kosoves e kosovareve qe nuk u munhgojne as intelektualet e as shqipetarizma!?

  Tek ne vendin e shtetit e ka zene antishteti apo kalifati i Bathores,vendin e parlamentit te shqipetareve parlament i xhihadit mul nokave monave,mehmetave ,Metave e mutyrave prone e kalif Salise,dhe vendin e qUrravise nje grup diletantesh hajdute e axhamij me ne krye nje kryeminister 14 vjeç dhender te pa pergjegjshem per te qeverrisur as nje ish kooperative Bujqesore e as nje kope me DHI e jo nje qeverri e nje vend ngelur pa shtet BUKE dhe Ekonomi!

  Dhe kerkojme te fusim hundet ne Kosove e te meremi me kosovaret si sot e 28 vjet ti fusim ne VLLAVRASJE me SHQIPETARET duke i konsideruar jo si qenje njerezore apo shqipetare po si xhihadiste e ‘HAJDARE’ ne sherbim te serbit Karaxhixh apo Kalif Salise dhe ISIS apo LSI-se ne krye te kalifatit te Bathores ,me paramilitare xhihadiste te inkuadruar ne Divizionin ‘Hajdari’ dhe me kampesi Jala ku sterviten paramilitare xhihadiste e kamikaze duke mbajtur PENG femije dhe te rinj e te reja nen moshen 17 vjeç si dikur Adol Hitleri i perdori si skalion i dyte ne prag te humbje!!KRIME,KRIME,KRIME!!!!!

  P.S Kush ndihet shqipetar qe akoma ka TRU ne koke dhe ka jetuar kohen e ‘diktatures’ para ’90 dhe jeton kohen e shpetrberjes pas ’90 ka kete gjykim ndaj Kosoves dhe Kosovareve ne raport me Shqiperine dhe politikat e shtetit shqipetar ndaj tyre:
  Jo vetem qe KLosova eshte trajtuar e propoganduar si pjese e Shwqiperise brenda dhe ne arenen nderkombetare por e verteta dhe faktet jane ‘gjalle’ dhe tere KOSOVARET pa vene ne diskutim filtrat si te ardhur nga Jugosllavija ne kete vend jane tyrajtuar SHUME ME MIRE edhe se Shqièpetaret.
  Ndersa 70 perqind e popullit shqipetar jetonte ne fshat kosovareve ju afrua vetem Zona FUSHOFRE ku edhe mireqenja dhe kushtet e jeteses e gjitheçka tjeter ishin shume me te favoreshme se Vermoshi ,Nemerça,Gramozi apo shengjergji e Mokrra ku punohej gjithe diten toka per 30 lek per Dit pune e jo si Myzeqeja apo zona e Durresit etj ku banonin punonin e jetonin VELLEZERIT kosovare!
  Personalish njoh qindera kosovare ne tere zonen e Durresit e per rreth dhe mjafton vetem nje shembull:

  Ne zonen e ‘shen Pjeterit’ apo edhe gjiun e Lalesit sot prone e Xhihadit ku kane dhe SARAJET kreret Kalif Salija e Like Florija dikur ish nje zone pjellore e hambar i ekonomise me koderat per rreth me vresht ku punonin e jetonin kosovare dhe a e dini kush ish pergjegjes i sektorit Hamalle:Nje BACE prej Kosove,nje burre shqipetar i vertete ,.Heroi i punes socialiste IBRAHIM KRYEZIU,emeri i te cilit do nderonte ne perjetesi çdo rruge,zone qutet bashki Shqiperi!
  Te shperndahet parlamenti antishqipetar po duam te rilindim shtetin dhe bashke me te Shqiperine e mos lejojme ti rivere zjarrin Kalif Saline duke perdorur kodsovaret si kamikaze e hajdare!

  Reply to this comment
 2. L.H August 27, 09:57

  TE KERKOHET NGA ORGANET E ZXGJEDHURA TE PS TE JAPE DOREHEQJE TE PA REVOKUESHME EDVIN KRISTAQ RAMA QE KA 5 VJET QE PO BEN AVOKATIN E SALI METES O SE ESHTE PO AQE I INKRIMINUAR SA ATA O ESHTE THJESHT KUJSLING E VENE NGA AGJENTURAT SI ATA!
  Nese Sali Karaxhixh luan rolin e antikomunistit me porosi te padroneve e Biberajve ter amerikes ,Rama eshte antikomunist i bindur se eshte i semure psiqik dhe jo vetem nuk ka lezuar asgje nga komunizmi por si duket ka urrejtje patologjike per femijet e gjyshit Pilo apo inxhinierit Spiro Koleka xhaxhajit te Anetes…
  Psikopat qe nuk e kap as ligji me ato qe po ben me ngritje bustesh me memoriale mev llangosje kryeministrije,me bunker artre e zhaba apo shtepi gjethesh kur ne fakt ka ngelur fare nudo e pa gjethe fiku..qe ja zevendesojne Braçet e pandelinjte per ti mbuluar bythen…

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark August 27, 11:59

  Misioni i agjenturave me te derguarin e saj FAZLLIQ dhe ‘ambasadoret’ amerikane ne sherbim te lobizmit Serbo-Rus mbas shkaterrimit te ish shtetit shqipetar tashme pa kufi e pa hapesira ajrore-detare-tokesore eshte edhe prishja e kufijve te Kosoves e rikthim ne vitet para 1913 ose ‘Shprehje gjeografike’!!!!!!!!!!
  Sali Ram Karaxhixh kete mision ka keto tridhjet vjet.Te zbatoje me kosenguence skenaret antishqipetare per ta shperbere kete vend edhe si kufij pas shpernguljes me gjenocid te shqipetareve e zenendesimin me muxhahedine,hajdare,kosovare qe nuk flasin shqip por serbisht e sllave veshur si kosovare qe flasin shqip!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. GIOTINA August 27, 21:08

  O Milet!
  Kush i cakton e vlereson ‘miqte e shqoipetareve’ per tridhjet vjet kur ne po vrasim njeri tjertrin!????
  Vdiq nje senmator pertej oqeamnot i qiuajtur John ,McCain e mna thone:’ky ish miku juaj’!!!!
  Shqipetaret i qiajnre ‘koke palare’ pasi i vrasin e pastyaj ne caktojne kush i huakj eshte miku yne??
  Ju shlketrdheftye KAina ç’fare u ,mban pragu i shtepise Salise,.Nanos,Edvineve e shtangist like frlorisre

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*