27 prill 2018

April 27, 2018 03:15

27 prill 2018

April 27, 2018 03:15
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH April 27, 10:33

  2018-TA?PAK DRITE!
  Nuk eshte pune ‘kokash’ po krriminelesh ,krriçash,
  koqesh e Krichbaun!
  —————-
  O Milet,vaj me det!
  Pak drite!A mund te quhet shtet i se drejtes ,qofte edhe ai gjerman qe ne takime te nvelit te larte meret me thashetheme dhe kerkon koken e nje qytetari aqe me teper deputet pse nuk futet ne burg e aqe me teper kusht per tu ‘hapur negociatat’!?Po qe se eshte e vertete kemi te bejme me nje shtet fashist qe duhet te preokupoje BE-ne shume me teper se sa Hungarija!

  Pak drite!A mund te konsiderohet kançelare ne nje shtet te se drejtes kur ne takime te nivelit te larte midis dy shtetesh nuk ka se òfar diskuton dhe meren me thashetheme se ke te bejne ‘kurban’ ne shekullin e 21-te jo sikur te kishim te benim me ‘demokraci parlamentare’ ,shtet te se drejtes e mbi te gjitha ndarje pushtetesh por me INKUJZITORE si dikur takimet Hitler -Musolini!Po qe se eshte e vertete alabaket e ministrise se jashteme duhet te bejne note proteste prane ambasades gjermane ndersa avokatet e Tahirit duhet te denoncojne ne Strasburg!Nuk ka fare rendesi se e ka emrin Sajmir Tahiri apo Flamur Noka!

  Pak drite!A mund te konsiderohet me kryeminister i nje qeverrije KUJSLINGE nje qenje me emerin Edvin qe si ish paramilitar me pardesyte e bardhe te Adolf Berishes me 20 perqind votues te vazhdoje rrugen e krrykrriminelit Berisha e te SHESE interesat e nje POPULLI ne emer te Popullit shqipetar vetem per PUSHTET duke shitur tere pasurite tokesore e lene nje vend e nje popull pa shtet pa siguri pa ligje si bageti e pa hapesire ajrore,tokesore e detare e pa kufij duke blere tere LOBIZMIN antishqipetar neper Bote per ti dhene imunitet ne perjetesi krimit e korrupsionit!?
  Po qe se eshte e vertete qe eshte permendur vetem si EMER nje qytetar shqipetar pa thene fjalen e saj ‘drejtesija’ ky nuk mund te quhet me kryeminister po kryeKrriç qe ben pazare me ‘koka njerezish’ kur tere kreret e krimit me dhjetra vepra penale vazhdojne e bejne ligjin ne nje vend pa shtet e per krimet e korrupsionin ndaj popullit shqipetar quhen ‘burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ dhe emerohen ‘Presidente’ ndersa ish ministra albakesh e hajdutesh emerohen nga BE-ja sekretare pergjitheshme per hajduterine ne Sarajeve!?
  Ky mender kryeminister pas 28 vjet ne politiken e xhihadit ne krah te Salise e 6 vjet ne qeverri ne krah te like florise ka kohe qe duhet te jape doreheqje se O nuk di ,o nuk do o nuk mundet te beje ASNJE reforme per te rilindur shtetin!!

  Pak drite !Si mund te konsiderohemi shtet i se drejtes ,si mund te konsiderohemi popull si mund te konsiderohemi QENJE-HUMANE kur 28 vjet na SHKERDHEJNE alabake e lobiste antishqipetare me tere llumin e kujslingeve antishqipetare e ambasadore e gomare ,Fazlliqa,e nue kalaj,xen sypeshkaqene e Monika nano e like floriri kurban basha e Edvin thonj pa prere kur ne krye te tere pushteteve e tere istitucioneve komandojne KRERE te krimit e korrupsionit e vendi eshte mbushur me xhihadiste muxhahedine ,kosovare qe nuk dine shqip e imame,serbe e sllave qe u jepen pashaporta nga NISHANE si te ishin kosovare e mbas 28 vjetesh na del dhe nje KRRIÇ apo KRICHBAUN pasardhes i Hitlerit,Geringut,Gbbels,Himlerit dhe na i konsideron shqipetaret si dikur hebrejte te mbyllur ne nje kamp perqendrimi si dikur ne ate te Prishtines e mund te beje me ta si ti doje bytha duke perdorur si kamikaze ca krriminele kujslinge antishqipoetare te organizuar ne ‘Divizionin kemisheZI Hajdari’ si dikur DIVIZIONI famekeq SS qe per turpin e kombit mbante emerin e heroit kombetar SKENDERBEU!?

  P.S vetem idjotet krriminelet koqet krriçat dhe ZAGARET e AGJENTET nuk kuptojne se jemi 28 vjet koloni me disa kolonizatore dhe ‘PUSHTIMI’ i vendit nga te huajt ka 28 vjet qe nuk eshte imagjinar po REAL!
  Nuk do te thote pushtim vetem me ushteri ne nje vend i pushtuar ekonomikisht politikisht e gjeografikisht pa siguri e kufi dhe tere hapesiren ajrore detare e tokesore eshte ne duar te te huajve dhe e kontrollojne te huajt!

  Reply to this comment
 2. NOLI April 27, 10:54

  Ku e lam’ e ku na mbeti
  Vaj-vatani e mjer-mileti
  Anes detit i pa lare,
  Anes drites i pa pare
  Prane sofres i pa ngrene
  Prane dijes i pa nxene,
  Lakuriq dhe i dregosur,
  Trup e shpirt i sakatosur!?

  Reply to this comment
 3. L.H April 27, 11:01

  FABULA….
  ‘Nje zog pa i dale akoma pendet shikonte zoqte e tjere qe fluturonin dhe provoi te delte nga foleja dhe ra ne rruge.Lopa qe ish duke kullotur poshte per koiçidence beri nje bajge dhe e mbuloi.Zogu nxori sqepin dhe filloi te bente ciu ciu..Macja e shtepise menjehere shkoi dhe e ‘kullufiti’
  Morali:
  Kur nuk je i zoti,te dhjesin te tjeret.Kur je i dhjere mos fole!

  Reply to this comment
 4. Alban April 28, 00:58

  From: Alban Dega
  Date: April 27, 2018 at 1:51:44 AM EDT

  O EVROPE O KURVE E VJETER…!?

  – Me evropian se vet evropianet !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kambana alarmi per Brukselin…

  Sipas te dhenave te shtypit evropian dhe amerikan qe u referohen agjencive ligjzbstuese, rreth 500 deputete dhe zyrtare deri ne nivele te larta politike te vendeve anetare te BE -se dhe Britanise se Madhe perfshi edhe dhjetra anetare te Parlamentit Evropian jane te pickuar , te kapur ose rekrutuar nga Ish- KGB dhe GRU sovjetike ruse.
  As shtylla kryesore e BE -se dhe miku me i fuqishem perendimor i Shqiperise si shtet dhe shqiptareve si komb, kuptohet pas SHBA-se, Gjermania nuk ben perjashtim.
  Ishin KGB -ja dhe GRU-ja sovjetike qe kishin depertuar deri tek kryesekretarja e ish-kancelarit gjerman Helmut Shmidt, neper duart e se ciles kalonin te gjithe sekretet madhore te BE-se, NATO-s, SHBA-se !
  Ish- kancelari tjeter Gjerman Shrojder punon tash sa vite per Korporaten me te madhe ruse te Naftes se Putinit, Lukoil !?
  Kryetari i Komitetit te Ceshtjeve Evropiane te Bundestagut gjerman Gunter Krischbaumeshte, i anatemuar prej vitesh edhe nga vete shtypi gjerman, me seriozi dhe me i sakti ne BE, si dore e zgjatur e Putinit dhe sherbimeve sekrete ruse ne Gjermani., pa u futur ne aferat korruptive te bashkeshortes se tij rumune, nje nga fidanushtet e rendesishme te spiuneve te Kremlinit ne Evropen Lindore dhe ne BE nepermjet femrave bukuroshe me te cilat si KGB-ja, RÍA sot, dhe GRU-ja kane care rrugen e historise me p. jeshkat e tyre ne dore !
  Kur kjo dukuri ka permasa te tilla ne vendin dhe shtetin me te fuqishem e me te disiplinuar ne BE nuk eshte e veshtire te merret me mend se cfare ndodhe ne shtetet e tjera anetare te Evropes se Bashkuar .

  … e aq me shume per shqiptaret

  Kjo eshte nje kambane alarmi jo vetem per BE-ne, por per mbare Boten, ne menyre te vecante per nje vend te vogel si Shqiperia si shtet e shqiptaret si komb i sakatuar, copetuar e gjakosur ne menyren me te perbindshme tash e 150 vjet !
  Ishin politika albanofobe ruso- sllave dhe pazaret e felliqta te Portes se Larte te Stambollit dhe Sulltan Abdylhamitit me Shen Pjeterburgun, ishin Kongresi i Berlinit, Konferenca famekeqe e Londres dhe deri diku edhe Jalta qe krijuan Golgoten Shqiptare, genocidin dhe “token e djegur “ te Kosoves, Camerise e gjitheshqiptare !
  Ishte lapsi i kuq i Winston Churchillit dhe jo “ Ylli i Kuq “ i Stalinit qe e perplasi Shqiperine e sakatuar nen “Draperin e Cekanin” stalinist, qe Enver Hoxha ia kaloi edhe atij vete me luften e klasave, me luftes kunder fese, me kolektivizimin e tufezimin jo vetem te bujqesise e blegtorise, por edhe me “njeriun e ri” ala Stahanov e ala Lej Fen qe tjetersoi edhe vete njeriun shqiptar !
  Eshte politika e sterkorruptuar, atdherrenimet dhe atdheshitja e Sali Berishes dhe “Bandes se Gangstereve” politike e biologjike te tij qe e lan per 27 vite popullin me properendimor e me proamerikan ne Evrope e ne Bote jashte familjes se tij natyrore, Bashkimit Evropian.

  Me properendimor se vete perendimoret !

  Eshte i vetmi popull evropian qe u ngrit dhe shkallmoi diktaturen komuniste me te eger komuniste ne Evrope me kushtrimin mbare popullor:
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine si Amerika demokratike !
  Ishte populli shqiptar me Gjergj Kastriotin Skenderbeu ne krye, qe per 25 vjet mbrojti me gjakun e vet jo vetem Atdheun e vet, por edhe kristianizmin dhe qyteterimin evropian nga Perandoria Otomane dhe ne vend qe te ndihmohej e shperblehej, u shit si mall pa zot e u shperdor si monedhe kembimi per te permbushur oreksin ruso- sllavo- grek ne kurriz te tij e trojeve historikisht Shqiptare!
  Ishte diktatori komunist shqiptar Enver Hoxha, dhe shqiptaret qe perzune me bisht nder shale luftanijet e nendeteset, floten ushtarako- detare te BRSS-se e te Traktatit antiperendimor te Varshaves ne vitet gjashtedhjete nga e vetmja baze ushtarake e saj ne Mesdhe duke i kursyer Perendimit demokratik miliarda dollare perballe kercenimit rus…
  Mirepo ne kohen qe populli shqiptar kercenohej nga uria per shkak te thatesires rrenimtare te viteve 60 dhe asnje vend perendimor, as Italia as Franca… askush nuk pranoi ti shiste grure apo miser as me valute e flori ne dore.
  Vetem bujaria e Kines qe i ktheu nga rruge vaporet me grure, oriz dhe miser per popullin e vet drejt Durresit dhe shpetoi popullin shqiptar nga vdekja masive per buken e gojes !
  Keto jane faktet historike !
  Jo rastesisht shqiptaret dhe zemra e plasur nga genocidi 130 vjecar serbo- sllav e popullit te Kosoves thuri kengen “ O Evrope o kurve e vjeter …. “
  E cfare ndodhi e si po e trajton Evropa e Bashkuar pranimin e Shqiperise e Kosoves ne gjirin e saj naturor e shpirteror!?

  Miliardat e BE-se per Beogradin e Meka e Nena Serbise !

  Iu hap drita jeshile e bisedimeve per anetaresim perpara Serbise e Malit te Zi, te bombarduara nga avionet e NATO-s e BE-se per shkak te genocidit ne Kosove, dhe i pari shtet jashte BE-se me flamur shteteror kopje e Flamurit te tij e qe perdori si monedhe te saj Euron, shteti drejtesia e te cilit kontrollohet nga Brukseli, e Evropa akoma nuk ia ka hequr as vizat per te udhetuar si evropiane ne Evrope !
  BE “e mencur” investon miliarda euro ne Serbi, nderkohe qe Beogradi e Vucici shpenzojne miliarda euro per te blere raketa e aeroplane, tanke e pajisje luftarake nga Putini e Moska !
  Politiqyqaret vendímarres evropiane kakarisin nate nate e dite per te mos lejuar depertimin dhe influencen ruse ne Serbi, ndersa zhvillojne manovra te perbashketa, kane baza ushtarake, e qendra spiunazhi e dizinformacioni ala Sputnik ne Nishin ish- shqiptar e ne mbare Serbine , udheheqesit me te larte serbe e kane kthyer Mosken njesoj si Haxhijte Meken ku falen dite e nate !
  Evropa investon miliarda euro … Beogradi falet tek Nene Rusia !
  E mua ketu ne Nju Jorkun e larget se si me kushtrojne si himn vargjet e zemres se zhuritur te folkut kosovar , te kombit tim:
  O Evrope o kurve e vjeter … !
  E ndjehem krenar per popullin kombin tim te lindjes ! Pse !?
  Edhe perballe ketij mali padrejtesish e intrigash, lumenjesh gjaku e genocidi, perballe rrezikut te shfarosjes, mbijetoi e mbetet populli 95 per qind properendimor e proamerikan !
  Tash e 550 vjet jemi populli me evropian ne Evropen qe po vonon e po na le duke pritur para deres se shtepise sone te perbashket ne themele te se ciles jane jo vetem gjaku dhe sakrificat tona, por edhe qyteterimi yne i lashte qe gjithmone i ka pasur mendjen e syte. shpirtin dhe zemren nga Evropa e SHBA-ja!
  Me evropian edhe se vete evropianet !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?