27 shkurt 2018

February 27, 2018 02:00 Updated

27 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 27, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 27, 09:18

  2018-TA?PAK DRITE!
  Spiunet dhe Zagaret,perfshi Fev Zinjte apo mender ‘gazetaret’ kane te perbashket se i sherbejne Padroneve!
  ——————-
  ‘Si duken bathet’ larg do jene pashket’-thuhet ne nje proverb te huaj.
  Po vazhdojme akoma duke mbajtur ne kurriz Neron Saline e Like florine kemi marre pa kthim rrugen per Janine!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ tu kthehen trute se u kane ngelur vetem kafkat dhe ne shenje proteste te marrin ne kurriz tere televizoret e ti thyejne para parlamentit antishqipetar te krimit e korrupsionit ku jane ngujuar ne perjetesi 140 KRRIMINELE e HAJDUTE qe nate e dite flasin per Honolulune ,Serbine,e Greqine dhe 28 vjet dogjen Shqiperine me Nano.Klosi,Meksi,Gazidede,antishqipetare Like floriri me ne krye kalif Saline!!Kur do hapet gjyqi i Hages ne kryeqytetin e shtetit te kalifatit per krime kunder njerezimit!?

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ tu kthehet arsyeja e te protestojne e thyejne televizoret para ‘presidences’ se nje vendi pa shtet e pa parlament po me kryeKar antishteti jo ‘Simbolin e unitetit te popullit shqipetar’ po simbolin e korrupsionit e ti kerkojne duke e mbajtur ‘presidencen’ ne rrethim deri sa te jape Doreheqje!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ dhe ‘shoqja’ civile te protestojne duke thyer televizoret qe nate e dite 28 vjet flasin per ORGJIRA te krereve te krimit e korrupsionit me imunitet ,kryeKare shteti,deputete kryeministra governatore e SPIUNE KLOSA e PATOZA ne sherbim te XHIHADIT islamizmit fondamentalist e tere agjenturave duke e kthyer ish Shqiperine ne BORDELLO ku çfryjne KOQET me ne Nenat shqipetare me motrat shqipetare me vajzat shqipetare te HUAJT e Botes mbare ndersa Klosat dhe tere ish ALABAKET femije bastarde te bllokut te vjeter e te ri vazhdojne e perdhunojne edhe te VDEKUR shqipetaret duke i quajtur ‘Koke palare’ e mbi gjakun e tyre vene BYTHET ‘zonjat e para’ duke bere me te vdekurit per BUKE orgji!?

  Pak drite!Qe koke palaret dhe ‘shoqja’ civile te protestojne para residencave te ‘Jakomoneve’ nje fare Kinezi LU dhe nje kaçurelse Vllahutin qe nuk perfaqesojne ASGJE nga demokracija Amerikane qe do te thote LIGJ e ajo Europiane qe do te thote TRASPARENCE e tu kerkojne LARGIMIN si bashkepunetore ne KRIMET e korrupsionin 28 vjet ndaj nje vendi e nje populli drejt shperberjes ne kra te krereve te XHIHADIT e ISIS ne shtetin e kalifatit,ne krah te burrave te shtetit’ e KALIF SALISE e krahut te tij te djathte Like Florise!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ tu kthehet arsyeja e marin vesh se perrallat e krereve te krimit me ‘spiune’ e me dosje pa u hapur kurre dosjet ,me klosa e me izet Haxhija shpien uje te MULLIXHINJTE Neron Salija,Like florija Nanot Meksat e tere KRIMI e Tradhetija e as qe behet me fjale per VETTING e DREJTESIJA!

  Pak drite! ‘Koke palare’ dhe Zagare apo Fev Zinj ‘gazetare,
  A e imagjinoni qe 28 vjet po na trajtojne si popull si delja e zeze e Ballkanit dhe mbasi na shkaterruan si shtet me baze ekonomike me ligjet e se drejtes e tere pasuine kane filluar te na TALLIN perdhunuesit krriminelet e hajdutet kur pas 28 vjetesh kerkonin te na ‘integronin’ me ’12 PIKA’,’13 presje’;”5 LOQE(ligje’ ekur ne si vend nuk kemi ASNJE parameter te se DREJTES dhe ASNJE parameter apo tregues te prones punes e treguese ekonomike financiare e SOCIALE sipas tratatit Mastricht e na kane kthyer ne sistemin GJYSEM FEUDAL e gjysem SKLLAVOPRONAR!?

  P.S-Kreu i korrupsionit Like floriri deklaroi pas takimit me kreun e komisionit Europian se ‘Duhen plotesuar 5 pikat KYÇE’ kur ai duhet te ‘KYÇET’ ne burg pas 28 vjetesh ne krye te antishtetit shkaterrimit si zjarrvenes ne krah te Sali Neronit!?
  -Nje mender ministre sharabajke qe ne krye te nje ministrije ‘integrimi’ me 200 nepunes prostituta i kane vjedhur femijeve shqipetare çdo vit per 25 vjet nga 20 MILION X 25 Vjet=5 MILIARD lek te reja e qe kerkonte ta integronte sKipetaret me ‘5 LOQE’ pas 28 vjetesh qe ne vend te trurit ka SILIKON arrin me pa turpesi e thote:’Nuk dihet data e hapjes se negociatave se nuk i ka mire punet Gjermanija’!?
  Njesoj si kur te na thone se :Hapja e negociatave do behet kur te ‘PIELLIN MUSHKAT’ dhe kur te ngelet me BARRE Zonja MERKEL apo kur ti bien ne toke KOQET e kalit te Xenit qe ti hane ‘Hajdaret’ qe 28 vjet e ndjekin nga pas! ‘PERENDI!KU JE?’Migjeni

  Reply to this comment
 2. spata February 27, 09:31

  Kur u vet izoluam rreth viteve 1977 Hoxha ,qe te sundonte si be ,mbushi gjithe aparatin e Byros Ppolitike dhe KQ me nbushsa qe nuk hapnin goje . Ata vetem i qeshnin dhe e duartrokisnin. Te shqyenin ne se ngrije ndonje ze kundra vendimeve te Hoxhes .Pushtetin e mori te gjithe ne dore me anen e sekretarve te partise dhe ngriti paralel me shtetin nje shtet politik qe merrte te gjitha kopetencat .
  Pikerisht kete ka bere Sali kerma ne 27 vite demokraci. Kuadrot qe e kundershtonin ose nuk i bindeshin i ka denuar . Nje nga keta eshte dhe Arturi . Nje oficer i thjeshte qe fal ndryshimeve demokratike ne Shqiperi u shkollua e profesjonalizua nga strukturat e NATOs .
  Saliu nuk e suportonte argumentin per mos tjetrsimin e teritoreve ushtarake dhe me ane te spiunve te tij ,qe jan me bollek , i sajuan keto rrena qe po nxjerr kerma nga goja .
  Arturi nuk eshte kualifikuar ne Greqi. Ministria e Mbrojtjes i ka te gjitha te dhenat dhe sbehet fjale qe ky te ket punuar per interesa antikombetare . Ka shume miq ne SH.B.A e ne vendet antare te NATOs . Po te jet se ka punuar per ta nje gje me pozitive se saliu qe ka bashkpunuar e punon per serbet .
  Po cila eshte jeta e Arturit .Si djal i nje nenoficeri ne strukturat e FLD kreu shkelqyshem studimet ne Akademine Ushtarake te detarise ne Vlore .Ka sherbyer ne anjijet e FLD ku eshte dalluar per njohje e perdorimin e armatimeve ne anijet e FLD. Me shkaterrimin e FLD nga super tradhetari Berisha nisi specializimet jashte shtetit ne vendet Aleate e ne pas ne strukturat e NATOs . Eshte oficer i kohes me te gjitha elementet kualifikues te nje kuadri te NATOs.Esht i martuat me femije dhe jeton ne nje shtepi te thjeshte . Kujdeset dhe per dy prinderit pensjonist qe her pas here i ndihmon per semundjet qe kalojne . Ka te depozituar ne bankat e shtetit 1 te miljonten e Beut Sali.
  Presidenti Meta ti mari te dhenat ne ato organe qe jan kopetente e jo tek mavria .Perdhosja e kuadrove eshte strategjia e tradhetarve te vendit .Nuk eshte vetem Artuti qe eshte perdhosur nga politika por jane me qindra qe jan larguar nga detyrat qe kan kryer .Kjo murtaj e sajuar ,qe nuk eshte ne interes te popullit ,duhet ndalur .Ndryshe asnje ska per te qendruar ne FA. I biem gjoksit per atdheun dhe kuadrot qe e mbrojne ate ti percmojme e shkarkojme se keshtu i do Beu Ine nga Tropojania.

  Reply to this comment
 3. MIGJENI February 27, 09:45

  ”Prej mshires se pamshireve
  lypsi vogel gjallnonte,
  jeten rrukullonte
  neper udhe te ndyta,
  neper skaje t’erreta,
  neper pragje te ngurta,
  nder besime te rrejta…”

  Reply to this comment
 4. L.H February 27, 12:43

  PER KUFIJTE E KUJT SHTETI FLITET DHE KUSH DO ‘NEGOCIOJE’ NE EMER TE SHQIPETAREVE,’BURRAT E SHTETIT’ QE VARROSEN SHQIPERINE DHE I LANE SHQIPETARET EDHE PA VARRE?????????????
  Shperndahet parlamenti,qeverrija kujslinge e Edvinit urgjent doreheqje…..!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QIriazi February 27, 13:09

  Kaq e patem fatin,ikem prej fiQIrit
  Monat dhe Majlindat vdiqen prej te Qirit
  Tridhjet vjet u palluan me te huaj horra
  shqiptarkat e shkreta me pleshta me morra!

  Tani qe s’na ngelen as nam e ‘Nishana’
  Greku po kerkon ‘kufirin tek thana’!
  kufirin ne Shkumbin ja le like Florija
  Kufirin ne Milot e ve Sali Serbija

  Koferenca e Londres si shum vjet me pare
  kerkojne ti bejne Shqiperise varre
  Atehere kish shprese se kish burra me koqe
  tani ka Sali serbe,like hajdute e Edvin Loqe…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*