28 dhjetor 2017

December 28, 2017 02:22

28 dhjetor 2017

December 28, 2017 02:22
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 28, 09:59

  ‘TE DJEGIM MANDATET’!PA BERE SHKRUMB E HI SHQIPRERINE?
  ‘Nuk isha keq,per te qene me mire tani po vdes’!Nastradini napoletan Purçinella
  ———–
  Kush eshte e ardhmja e ‘afert’ e ajo e ‘larget’ e ketij vendi pas 27 vjetesh pa shtet pa pasuri pa ligje pa POPULL!?
  A mund te rilinde ‘shteti i shqipetareve’ pas 27 vjetesh qe popullit bashke me LIRINE e pavaresine i kane hequr te gjitha te drejtat themelore dhe mbi te gjitha SOVTRANITETIN dhe 27 vjet as VOTON e as VOTOHET e 60 perqind ka ABANDONUAR politikat krriminale 27 vjeçare ndersa 40 perqind qe terhiqen si gomari me karroten tek hunda ben sikur ‘VOTON’ dhe voten ja numuron administron perfaqesuesit e 128 bandave parti qe i kane veteemeruar ne PERJETESI kreret e xhihadit me ne kry kalifin SALI!

  A ka kush ‘interesa’nga te HUAJTpas 27 vjetesh ekonomike ,gjeopolitike per kete vend tashme jo han me dy porta po pa porta fare ku gjysma e shqipetareve ,ajka e shoqerise eshte arratisur e gjysma e pa PRONE e pa PUNE eshte me ‘plaçka ne krahe’ drejt IKJES pa kthim ne nje vend ‘Shprehje gkjeografike’ pa pasuri pa kufij ku tere HAPESIRAT Ajrore-Detare-Tokesore kontrollohen JO me nga shqipetaret !?

  A mund te jete ne gjendje akoma nje popull e kryesisht RINIJA te ‘NGRIHET KUNDER RRYMES’ si thote Papa Françesku qe shqip do thote RREVOLUCION nderkohe qe ketij vendi i mungon ose eshte gjynjezuar INTELIGJENCA ndersa te ashtuquajturat ‘shoqeri civile’ drejtuar nga ish femijet bastarde te ish bllokut te vjeter e te RI bashke me nje ‘informacion Zagari’ kane qene e jane ne sherbim te krimit e korrupsionit ne rolin e GREVETHYESIT!

  Kush jane rruget per te permbysur mnga THEMELET antishtetin ne kete vend e ndertuar shtetin kur mungon INTELIGJENCA mendimi shqipetarizma zevendesuar nga INJORANCA nepotizmi e klientalizme pushtuar tere qelizat e nje shoqerije dhe 4 pushtetet jane te uzurpuar nga krriminele xhihadiste ‘saliosjane’,’metiste’socialSSaliste qe skane te bejne fare me shtetin e shqipetareve po me krimin e korrupsionin!?

  Sa shqipetare IDJOTE kane ngelur akoma qe VOTOJNE e ndjekin nga pas PERDHUNUESIT e vuajne sindromen e Stokolmit e nuk jetojne dot pa simbolin e krimit Saline,Nanon.Edvinin-.Medine e simbolin e korrupsionit Like Florine!?

  A e kemi te qarte qe jemi katandisur si BAGETI pa çoban e kasapane e tere agjenturave te huaja ulur kembekryq ne kete vend pa zot e bere zotshtepije amerikane biberaj beogradas muxhahedine dhe ‘NE’ populli ‘heroik’ ‘trim’ ‘vigjilent’ atedhedashes’ ‘patriote jemi deri ne gryke ne MUT dhe vazhdojme e shohim YJET!

  Per ke ‘MANDATE’ flasin kreret e krimit e kofrrupsionit qe kerkojne ti ‘DJEGIN’ kur ketu e 27 vjet me pare shqipetaret nuk kane shtet e nuk ka KUSH MANDATIN ti perfaqesoje dhe PARLAMENTI i Topalleve e Rauçave eshte èparlament i krimit e korrupsionit qe 27 vjet nuk ka bere ASNJE reforme per te RILINDUR shtetin por per ta VARROSUR se veshte vparlament ne konflikt te RENDE interesash ne sherbim te te HUAJVE qe dalegadale do na KYTHEJNE KRAHET si gjithmon se nuk ka ngelur me gje ne keto ane dhe ne kemi ngelur FILLIKAT pa AmeriQI qe gjithmon interesat i ka patur dhe ka ne Serbi e Greqiashti si Europa plake!

  Kush eshte i interesuar te djege mandatet aòpo te ‘vrase vehten’ nga kreret e krimit e korrupsionit 27 vjet Salija,Medija Edvini aòpo Like Florija!?
  Pse ambasadforet bashkepunetore ne KRIM nuk kerkojne gjene me ELEMENTARE:
  Reforme elektorale ku tu kthehet shqipetareve sovraniteti,te zgjedhin perfaqesuesit e tij DIREKT,shperndarjen urgjent te parlamentit KRRIMINAL e brenda Marsit ZGJEDHJE TE PARAKOHESHME ku voten e shqipetareve ta NUMUROJE,MENAXHOJE shteti nepermjet ministrise se brendeshme e jo organizma KRRIMINALE si KQZ me bandite partish!?
  KUSH ESHTE I INTERESUAR TA MBAJE KETE VEND AS MISH AS PESHK E KETE POPULL 27 VJET ‘VARUR’ ME SHPRESEN ‘INTEGRIM’ KUR TEK NE SKA NGELUR ME ASNJE PARAMETER PER TE QENDRUAR NE BALLKAN!?

  P.S-Kreret e bandave ne pushtet e kreret e dizinformacionit apo Zagarija meren me Nexhmije Xhuglinin me shpresen se VDEKJA e saj u fshi nga memorja Enver Hoxhen!Nuk arrijne ta kuptojne keta mjerane qe jane po keta qe pas 27 vjetesh po ja ngrejne monumentin shume me te larte dhe nuk ka teori RIMOCIONI te fshije nga MEMORIA vepren historine te shkuaren e nje populli ne lufte e pune bashke me vepren e drejtuesve te tij ne te mire apo te keq!
  Enver Hoxha pas 27 vjetesh edhe i vdekur sot(sikur te behet nje referendum) ‘MUND’ çdo antishqipetar qe ka qene e vazhdon te jete ne krye te antishtetit si xhihadist nga Kalif Salija tek Edvin qurrashet Like florija!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH December 28, 10:48

  Pake drite! O burre! O hero! ngado qe te jesh!…
  Burre qe shkaterron edhe qe nderton serish!
  Pake drite vetem,te lutem meshire te kesh
  se po çmendem ne kete nate pa gjume dhe pa pishe.

  Reply to this comment
 3. POPULLI December 28, 11:07

  ‘Ne Paris u mblodh UNO-ja
  fol Enver tu lumte goja
  fol e mbro te drejtat tona….”

  Reply to this comment
 4. Jetimet e 21 Janarit December 28, 16:37

  R E F E R E N D U M……..
  DSikur te behej nje referendum soi do vpotonin sKipetaret per burrat e shtetiot e burrat e shurres!!?
  1.-Enver Hoxha-_Ahjmet Zogolli?
  2._REnver Hoxha-Sal Berisha?
  3._Enver Hoxha-Fatos Nano!?
  4._Enver Hoxha–Like shtangisti?
  5.-Enver Hoxha-Edvin Rama?
  6._Enver Hoxha- Mul Noka?
  7.-Enver Haoxha -Pandeli Muti(majklo)
  ————–
  1.-Nexhmije Xhuglini-Jozefina Topalli?
  2.-Nexhmije Hoxha-Grida Duma?
  3.-Nexhmije Xhuglini-,Mesila Dod?
  4.-MNexmije Hoxha-Monika Kryemadhi
  5.-Nexhmije Xhuglini-KLlejdi Mehmeti
  6.-Nexhmije Hoxha -Sllobodanka Berisha
  7.-Nexhmije Xhuglini- Spiropalet apo pordhet!?
  VOTONI!VOTONI!VOTONI!–Te njihni te shkuaren te tashmen te ardhmen!TE NJIHNI VETVEHTEN!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*