28 gusht 2018

August 28, 2018 03:13

28 gusht 2018

Nga Arkiva

August 28, 2018 03:13
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 28, 09:08

  Ç’FARË TË BËJME!?
  ‘Kush rri ne shtepi kur shoket luftojne edhe per kauzen e tij,ai duhet ta dije mire se me armikun do ndaje disfaten”B.Brecht
  —————-

  Ne vend te paraDhenjes:

  Jo vetem jemi 28 vjet ne terr informacioni dhe kjo perben tragjedi per ajo qe perben katastrofen e vertete eshte se ZAGARET e dizinformacionit ne sherbim te xhihadit e krereve te krimit e korrupsionit kane qene e vazhdojne te jene GREVETHYESIT e popullit shqipetar duke shuar revoltat e nje populli qe perjeton mjerimin ne vend qe te bejne thirrje per Revolucion!

  Si mund te konsiderohet informacion i lire ,i pa varur e profesionist nje lloj ‘tallashi’ qe u serviret shqièpetareve tashme pa shtet pa prone pa pasuri e te aSHPRONESUAR e ne arrati kur popullit vazhdojne ti servirin ‘Uje te qelbur’ nga ca ‘NBurime’ zagaresh te Races Lesi apo FEV ZI?

  Si mund ti shpetoje shperberjes e daljes nga gremina nje popull gjysma e plakur ne ish trojet e te pareve e pa pune e gjysma ajka e shoqerise ne arrati si mize pa vkoke neper Bote e qe mbijetojne duke ‘shfrytezuar’ per prostitucion dy shtresat me te dobeta GRATRE dhe Femijet ndersa keta KRRIMINELE e Zagare te dizinformacionity vazhdojne e LEHINJ per padronet nga Kalifi Sali per ca alabake antishqipetare Edvinera,.Basha e deri tek nje simbol i korrupsionit Like Flori!?

  A arrijme ta kuptojme qe krriminelet me te medhenj te popullit shqipetar jane Zagaret e dizinformacionit qe propogandojne mbi 28 vjet kreret e krimit,korrupsionit,shperberjes e shpronesimit te popullit shqipetar?

  A arrijne ta kuptojne krriminelet e informacionit qe ne kete vend ska shtet e keta flasin per ‘burra shteti’,ska parlament e keta flasin per Ruça,Mula,Mona,Meta e mutera te inkriminuar deri ne gryke,a arrijne te kuptojne keta mender gazetare se ketu nuk lindi kurre as pluralizem,as demokraci e ska asnje alternative shpetimi nga 128 bandat parti perveç RREVOLUCION dhe revolucioni nuk do te thote gjak por te ngrihemi te gjithe ne kembe e te nxjerim jashte parlamentit e tere pushteteve KRIMIN dhe KORRUPSIONIN!?

  Krriminele te dizinformacionit !

  A e dini qe Sali Ram Berisha eshte antishqipetari me i madh mbi te cilin rendojne me dhjetra vepra penale per gjenocid ,vrasje,shprponesim,shitje te pasurive kombetare e deri tradheti,pse nuk e deskrititoni me fakte po vazhdoni e propogandoni!?

  A e dini qe tere ish kreret e xhihadit te ketyre 28 vjeteve jane te inkriminuar e rendojne me dhjetra vepra penale nga Meksi i pare tekl Nano me gruan e dyte e tere ish kryetare shtetesh e deputete qe krahas miliardave te vjedhura gezojne pensione te arta!Pse nuk i beni thirrje popiullit te ngrihet ti SHPRONESOJE!?

  A e dini qe ne kete vend mungojne te tre pushtetet dhe kjo qUrravi kukull e kujslinge nuk ndryshon asgje per fatin e shqipetareve jo vetem se nuk i pertfaqeson e ka dale nga nje parlament antishqipetar i inkriminuar qe nuk mund te beje KURRE asnje REFORME atehetre kur flet ti ‘Burim’ me uje te qelbur per nje EDVIN e per 20 afrikane kush eshte mesazhi qe kerkon te japesh shqipetareve e ne sherbim te kujt je e kush te paguan per PAÇAVURET qe shkruan!

  A e kini te qarte o ZAGARE qe ish Shqiperija jo vetem qe nuk ka me zot shqipetaret po ka ngelur si nje prostyitiute me mijera kliente e nuk i ka ngelur asgje as pasuri as shtet e siguri perfshi edhe hapesirat tokesore detare e ajrore dhe kapitalet strategjike qe ne tere Boten rrenjet i kane tek shteti,rrenjet e tyre nuk dihet ku kane perfunduar e brezat e ketij populli qe do vine po nuk jemi shperbere nuk kane me se te RROJNE e JETOJNE ne keto troje..Ndersa ju ZAGARE e grevethyes flisni e propogandoni kreret e xhihadit dhe nje grup kamikazesh te ISIS qe stervitet ne klampin xhihadist te KJales ku po perdoren te MITUR si ‘Scudo Umane’ ne duar te nje nga kreret e ISIS me emer Monika ‘burri i se ciles’ eshte veteemeruar o emeruar ‘president’ ne shtetin e kalifatit nga guida Supreme kalif SALIJA!

  Ç’far te bejme!?
  A te qe recomandon kreu i shtetit te vatikanitPaèpa Françesko:’Rinija te ngrihet kunder rrymes” qe do te thote rrevolucion ti riktheje popullit jo vetem pasurite ekonomine por edhe shtetin bashke me 4 pushtetet!

  ‘Revolucioni nuk eshte nje dreke Gala apo disenjo..”Thosh Mao Ce Dun.Revolucioni per te rilindur shtetin do sakrifica e shqipetarizem e po nuk u ngritem te gjithe te bashkuar do vazhdoje kunder rrevolucioni xhihadist i ISIS me paramilitaret Hajdare te inkuadruar ne divizionin Hajdari e inkuadruar ne njesi paramilitare me perizoma si ne Jale per tu bere KAMIKAZE si trushpelare per kreret e xhihadit Monave Metave MULAVE e guides Supreme aèpo Kalif Salise e oborrtarit te tij Edvin Mavrise!

  Ç’far te nbejme!

  E ka thene Lenini qysh ne vition 1902 qe duhet te linde nje parti e organizuar per LIRI e drejtesi kryesisht e ispiruar nga KJashte ku ne te te jene jo vetem mbi 56 petrqind e shqipetareve qe nuk perfaqesohen e kane abandonuar krimin korrupsionin e kreret e xhihadit por edhe 44 perqindeshi qe eshte i zhgenjyer nga politikat antishqipetare te krimit e korrupsioniot!

  Te krijohet nje levizje ,mbare shqipetare si ajo e ‘5 YJEVE’ qe brenda 2 vitesh erdhi ne ne itali me moton :Lufte korrupsionit krimit privilegjeve e ‘shpronesimit te shpronesuesve’!?

  Te lejohet hapja e dyerve te parlamentit ne Shtator te krereve te xhihadit krimit e korrupsiont do te thote VETEVFRASJE e FATALIZEM!

  P.S-Per ke kryeminister e per ke afrikane flet o fatkeqesi qe e ke emrin ‘informacion’,o ‘gazetar’ grevethyes qe sje gje tjeter veçse ZAGAR!

  Reply to this comment
 2. lidhja e Prizerenit August 28, 09:28

  AH!!!
  Shume e veshtire ,gati e pa mundur edhe pse nuk duhet pranuar as si nocion fjala Fataliozem.Na mungon edhe inteligjenca dhe morali dhe mbi te gjitha Rinija e bere cope cope,.Pjesa e rinise shumica ne emmigrim,nje pjese e motivuar ndaj padrrejtesive me mendje te ike ndrsa pjesa tjeter eshte e strumentalizuar shume ke qe te ardhmen e sheh te beje militantizem qorrash e ndjeke nga pas kalin e Xenit se mos i keputen koqet e eshte vpjesa me injorante e rinise analfabete te shkolles Kristal qe shtepite e studentit i kane kthyer ne bordello e bere cope cope ne FRESH LRI,PRESH,LESH!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. shqipetar August 28, 13:24

  NJE PARTI RADIKALE PER LIRI DREJTESI SHQIPERI ME PROTAGONISTE 40-60 VJEÇARE NE EMIGRIM MUND DHE DUHET TA RILINDE SHTETIN SHQIPETAR

  Reply to this comment
 4. GIOTINA August 28, 13:47

  Ish Shqiperija tashme njev principate serbo islamiko-xhihadiste mev princ nipin serb Xen sypeshkaqenin e si jakomon Fazlliq…Ish shqipetaret i shkerdhen kali i xenit e ambasadoret grate nenat motrat vajzat dhe u eshte bere vrima e bythes si gryke çizmeje e Mones ….

  Reply to this comment
 5. Ddr August 28, 14:18

  Mbusheni vendin me afrikan se do te shkaktoni revolucion prit pak sa te perdhunojne ndonje vajze osé grua shqiptare dhe do ta shifni mire p politikane legena e majta dhe e djathta qe e shkatruat shqiperne hajduta legena

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*