28 korrik 2018

July 28, 2018 02:00 Updated

28 korrik 2018

July 28, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH July 28, 10:13

  KOQET E KOMBIT PA KOKE!
  ”Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma se ka vendin mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.Perndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofike.E katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen!Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja asht vetem se dhe kojshite tane te aferm qene pake a shume te nji fati si na”MIGJENI
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Presidenti’ i ‘Koke palareve,simboli i unitetit te hajduterise ‘ Mulla M… pasi u keshillua nga ‘vellai’ xhihadist Fari,babai i kamikazit Elvis,diten e Xhumase se zeze gjate kohes se marjes ‘AVDES’ ne kryegjyshaten e quajtur ‘presidene’ e kalifatit te Nishaneve kreu tre ‘rite fetare’:
  -Uroi ‘vellain’ islamik,ish kapitenin e ‘kombetares’ per dat lindje!?
  -Priti dy ‘vellezer’ kombetare islamiket Xhelal e Ademi!?
  -Vendosi qe kulla ‘KOMBETARE’nuk do te prishet!?

  ‘IDHUJT PA KRENA
  Kush nga kreret , kujslinge e antishqipetare,simbole te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT mundohet te luaje me mtre rolin e PALAÇOS ne emer te KOMBIT ne skenen e e teaterit ‘KOMBETAR’ te nje populli qe e kane lane pa KOMB?

  E luan ne prapaskene e keqja me e madhe e popullit shqipetar qe dogji Shqiperine dhendurri serb Neron Salija qe zbatoj urdherat e tere agjenturave per te vene ne zbatim teorine e vdekjes:’Terapija e shokut’ dhe shqipetaret i perzuri me gjenoid Titist pasi i vrau i vodhi u beri edhe ELEKTROSHOKUN dhe tani i dhimsen tullat e nje ish Teatri se sa GJAKU i mijerave shqipetareve te vrare me doren dhe urdherat e tij?

  E luan me mire rolin e Palaços krahu i djathte i kalifit Sali mender ‘president’ i koke palareve me emer arti ‘Like Flori’ qe per tere Kombin dhe ‘kombetaret’ njihet me ZE dhe FIGURE dhe me ekspertize nderKOMBETAR si simbol i korrupsionit e simbol JO i shqipetareve po i Hajduterise ne krah te Neron Salise qe ndersa SERBI vret Shqipetaret si te ishin derra,Derri i Skraparit i perdhunon te vdekur e u thote ‘KOKE PALARE?

  Luan rolin e Palaços nje mender kryeminister ish ‘Hajdar’ kemishezi i Adolfit Sali qe dogji Shqiperi qe me mandatin e POPULLIT 5 vjet BYTHET e dy antishqipetareve Sali Meta FSHI dhe ndersa shqipetaret kane marre arratine per BUKEN e gojes ai gjen kohe te beje batuta me THJEATRO ne sherbim te ‘princeshave’ e Mbreterise kur nam e nishan nuk i ka ngelur ish Shqiperise?

  Luan rolin e Palaços nje kryeçoban nga Tepelena me emerin Gramoz ne krye te nje kopeje kafshesh apo stalle majmerije e stacion nderzimi te quajtur ne Bote parlament qe mbi nje çerek shekulli nuk kane perfaqesuar ASNJE dite popullin shqipetar po KRIMIN dhe korrupsionin dhe jane pa perjashtim per ne QELI per dhjetra vepra penale te kryera ndaj popullit shqipetar e dy shtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJEVE ,nderkohe qe tere parlamentet e Europes vazhdojne e punojne si perfaqesues te popujve qe perfaqesojne SHTAZET e ketij parlamenti antishqipetar te shtetit te Kalifatit merzejne e nderzehen ne tere bregdetin e ish SHQIPETAREVE tani prone e xhihadit e ISIS!

  E ben rolin e Palaços nje ‘Lali Eri’ qe nga ish shites fiqsh i nderuar eshte kthyer nje Eunuk i oborrit mbreteror qe ja kane futur kreret e mafjes ne pushtet e KOQET i jane bere si fiq te thare?
  Si mund ti besohet e ardhmja Lali Erit sherbetor besnik i krereve te kalifatit kur me kushtetute nuk di as te drejtat e as detyrat se nuk jane te shkruara gjekundi dhe tere ish kryeqyteti i shqipetareve nga lufta e ISIS i jane shkaterruar tere vlerat kulturore e artistike MATERJALE e MORALE e vendin e tyre e kane zene simbolet e ISIS koka xhihadistesh e buste Hajdaresh muxhahedinesh e Hamit Matjanesh ,Zogolle e gomaresh Xhafer Devash e Nishanesh e eunuku qe ne vend te KOQEVE ka ‘fiq te thate’ mburret per turpin e Botes me KOQET prej floriri te nje Arkitekti Danez paguar tere jeten me valuten e popullit shqipetar qe perjeton mjerimin Migjenian?

  Kush eshte me palaço nga keta kryeKare bashkish islamiku Xhelal qe ka tridhjet vjet qe Vjedh pjesen e tij dhe e ka kthyer Kamezen Bordello,Nje islamike Ademi qe me parate e shqipetareve i ben rrush e kombulla si ‘katolikja’ Topalli q i harxhonte per LESH apo ‘diplomai parlamentare’ apo LALI ERI qe nga njera ane thote qe teatri eshte KOMBETAR e nga ana tjeter jo vetem çuditet po ua ‘ndalon’ ardhjen ne Tirane ‘kombetareve’ te adhur nga Shkodra dhe Kameza si ‘bashkeKOMBES’?

  Kush e luan me mire rolin e PALAÇOS nga keta palaço qe u kane rene Maskat e kane ngelur pa ‘KRENA’!?’Njerezit pa krena duhen varros’

  p.s Zagare bastarde te dizinformacionit Fev Zi e Bushate o kerkoini Lali Erit me parate e Like Floririt te ndertoje dy teatro ne vendin ku jane kisha e xhamija ne kryeqytetin e kalifatit e te quhet njeri ‘TirOna’ e tjetri ‘Bathorja” prone e bashkise o mos u krruani me me fjalen KOMB e Kombetar me parate e popullit shqipetar qe nje dite do u dalin perhundesh qindarke me qindarke ne qelite e erreta qe skii per te dale kurre

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 28, 10:20

  KOQET E KOMBIT PA KOKE!
  ”Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma se ka vendin mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.Perndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofike.E katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen!Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja asht vetem se dhe kojshite tane te aferm qene pake a shume te nji fati si na”MIGJENI
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Presidenti’ i ‘Koke palareve,simboli i unitetit te hajduterise ‘ Mulla M… pasi u keshillua nga ‘vellai’ xhihadist Fari,babai i kamikazit Elvis,diten e Xhumase se zeze gjate kohes se marjes ‘AVDES’ ne kryegjyshaten e quajtur ‘presidence’ e kalifatit te Nishaneve kreu tre ‘rite fetare’:
  -Uroi ‘vellain’ islamik,ish kapitenin e ‘kombetares’ per dat lindje!?
  -Priti dy ‘vellezer’ kombetare islamiket Xhelal e Ademi!?
  -Vendosi qe kulla ‘KOMBETARE’nuk do te prishet!?

  ‘IDHUJT PA KRENA
  Kush nga kreret , kujslinge e antishqipetare,simbole te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT mundohet te luaje me mtre rolin e PALAÇOS ne emer te KOMBIT ne skenen e teaterit ‘KOMBETAR’ te nje populli qe e kane lane pa KOMB?

  E luan ne prapaskene e keqja me e madhe e popullit shqipetar qe dogji Shqiperine dhendurri serb Neron Salija qe zbatoj urdherat e tere agjenturave per te vene ne zbatim teorine e vdekjes:’Terapija e shokut’ dhe shqipetaret i perzuri me gjenoid Titist pasi i vrau i vodhi u beri edhe ELEKTROSHOKUN dhe tani i dhimsen tullat e nje ish Teatri se sa GJAKU i mijerave shqipetareve te vrare me doren dhe urdherat e tij?

  E luan me mire rolin e Palaços krahu i djathte i kalifit Sali mender ‘president’ i koke palareve me emer arti ‘Like Flori’ qe per tere Kombin dhe ‘kombetaret’ njihet me ZE dhe FIGURE dhe me ekspertize nderKOMBETAR si simbol i korrupsionit e simbol JO i shqipetareve po i Hajduterise ne krah te Neron Salise qe ndersa SERBI vret Shqipetaret si te ishin derra,Derri i Skraparit i perdhunon te vdekur e u thote ‘KOKE PALARE?

  Luan rolin e Palaços nje mender kryeminister ish ‘Hajdar’ kemishezi i Adolfit Sali qe dogji Shqiperi qe me mandatin e POPULLIT 5 vjet BYTHET e dy antishqipetareve Sali Meta FSHI dhe ndersa shqipetaret kane marre arratine per BUKEN e gojes ai gjen kohe te beje batuta me THJEATRO ne sherbim te ‘princeshave’ e Mbreterise kur nam e nishan nuk i ka ngelur ish Shqiperise?

  Luan rolin e Palaços nje kryeçoban nga Tepelena me emerin Gramoz ne krye te nje kopeje kafshesh apo stalle majmerije e stacion nderzimi te quajtur ne Bote parlament qe mbi nje çerek shekulli nuk kane perfaqesuar ASNJE dite popullin shqipetar po KRIMIN dhe korrupsionin dhe jane pa perjashtim per ne QELI per dhjetra vepra penale te kryera ndaj popullit shqipetar e dy shtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJEVE ,nderkohe qe tere parlamentet e Europes vazhdojne e punojne si perfaqesues te popujve qe perfaqesojne SHTAZET e ketij parlamenti antishqipetar te shtetit te Kalifatit merzejne e nderzehen ne tere bregdetin e ish SHQIPETAREVE tani prone e xhihadit e ISIS!

  E ben rolin e Palaços nje ‘Lali Eri’ qe nga ish shites fiqsh i nderuar eshte kthyer nje Eunuk i oborrit mbreteror qe ja kane futur kreret e mafjes ne pushtet e KOQET i jane bere si fiq te thare?
  Si mund ti besohet e ardhmja Lali Erit sherbetor besnik i krereve te kalifatit kur me kushtetute nuk di as te drejtat e as detyrat se nuk jane te shkruara gjekundi dhe tere ish kryeqyteti i shqipetareve nga lufta e ISIS i jane shkaterruar tere vlerat kulturore e artistike MATERJALE e MORALE e vendin e tyre e kane zene simbolet e ISIS koka xhihadistesh e buste Hajdaresh muxhahedinesh e Hamit Matjanesh ,Zogolle e gomaresh Xhafer Devash e Nishanesh e eunuku qe ne vend te KOQEVE ka ‘fiq te thate’ mburret per turpin e Botes me KOQET prej floriri te nje Arkitekti Danez paguar tere jeten me valuten e popullit shqipetar qe perjeton mjerimin Migjenian?

  Kush eshte me palaço nga keta kryeKare bashkish islamiku Xhelal qe ka tridhjet vjet qe Vjedh pjesen e tij dhe e ka kthyer Kamezen Bordello,Nje islamike Ademi qe me parate e shqipetareve i ben rrush e kombulla si ‘katolikja’ Topalli q i harxhonte per LESH apo ‘diplomaci parlamentare’ apo LALI ERI qe nga njera ane thote qe teatri eshte KOMBETAR e nga ana tjeter jo vetem çuditet po ua ‘ndalon’ ardhjen ne Tirane ‘kombetareve’ te adhur nga Shkodra dhe Kameza si ‘bashkeKOMBES’?

  Kush e luan me mire rolin e PALAÇOS nga keta palaço qe u kane rene Maskat e kane ngelur pa ‘KRENA’!?’Njerezit pa krena duhen varros’

  p.s Zagare bastarde te dizinformacionit Fev Zi e Bushate o kerkoini Lali Erit me parate e Like Floririt te ndertoje dy teatro ne vendin ku jane kisha e xhamija ne kryeqytetin e kalifatit e te quhet njeri ‘TirOna’ e tjetri ‘Bathorja” prone e bashkise o mos u krruani me me fjalen KOMB e Kombetar me parate e popullit shqipetar qe nje dite do u dalin perhundesh qindarke me qindarke ne qelite e erreta qe skini per te dale kurre

  Reply to this comment
 3. REVOLUCION July 28, 13:40

  ”Tradhetari dinak,hipokrit e kusar
  Na u ngjit gjer ne kulm,dhe u be kryetar” Noli 17 Dhjetor 1921 Gjeneve

  Reply to this comment
 4. 'Supermbesa' qe vetem qesh dhe qihet July 28, 13:48

  ”Une gjithmon ndihem i lumtur.E dini pse?
  Sepse nuk pres asgje nga askush.
  Pritshmerite gjithmon te lendojne
  Jeta eshte e shkurter,keshtu qe jeto jeten tende.Jini te lumtur dhe Buzeqeshni…’Shekspir

  Reply to this comment
 5. Pashko Vaso July 28, 15:17

  Shqyptar’ me vllazen jeni tu ju vra,
  Nder njiqind çeta jeni shpernda,
  Ca thon kam fe,ca thon kam din,
  Njeni:’Jm turk”’,tjetri ”latin’
  Do thon:”Jam grek”,”shkje” disa tjere
  Por jeni vllazen t’gjithe more t’mjere.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*