28 mars 2018

March 28, 2018 02:00 Updated

28 mars 2018

March 28, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH March 28, 10:37

  2018-TA?PAK DRITE!
  Kush ka financuar,kredituar e propoganduar KRIMIN dhe KORRUPSIONIN 28 vjet ne vendin me te varfer te Ballkanit!?
  ——————-
  Krrimnele te politiqise,zagare e fev zi te dizinformacionit,ambasadore dhe gomare!
  Ish drejtori me jete gjate i BB-Bankes Boterore nga viti 1949 deri 1963 Eugen Bllack perseriste shpesh:
  ”Ne vendet e ‘Botes se trete’ politikanet jane te fiksuar ti harxhojne parate e popujve ne Autostrada,uzina çeliku dhe BUSTE kryetare shtetesh’!!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ta marin vesh se kush ben KRIM ekonomik quhet KRRIMINEL dhe krriminelet qe kane kryer me DHJETRA vepra penale ne keto 28 vjet jane ATA qe kane FINANCUAR krimin ose BODE-gardet e financave.jane ATA qe kane KREDITUAR hap pas hapi KRIMIN dhe jane BODE-gardet e FullHanerise,ATA qe kane propoganduar KRIMIN dhe jane BODE-gardet e Fev Zise,ATA qe kane bere avokatine e KRIMIT dhe jane tere BODE-gardet e LLalles ,Nanove.Like florise e kalif SALISE!?

  Pak drite!Qe koke palaret te mos vazhdojne akoma te genjehen me ‘gjurmet’ kur UQERIT i kane perpara e te shkojne nga Lehin Fev Zinjte apo Zagaret ,ca koqevare e ‘KUSARE’ se rruga e ‘Komnbit’ nuk eshte e para ne liste si rruga e KRIMIT e ndoshta vjen sipas shkalles se HAJDUTERISE e NJEQINDETA!
  Para rruges se KRIM-KOMBIT ndertuar me gjak e kocka te femijeve shqipetare 28 vjet qe lypin qe ngujohen ,perdhunohen e shiten si kadavera per pjese kembimijane TERE ‘kapitalet strategjike’ qe prodhojne LENDET E PARA ose sjellin VALUTE–sistemi HIDROENERGJITIK,NENTOKA,NAFTA,KROMI E TERE PASURITE E KAPITALET STRATEGJIKE-Me firmen e BODE-gardeve te KRIMIT ne sistemin financiar,bankar e propoganduar nga dizinformacioni me pagese sa krriminal aqe antishqipetar!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ mos kerkojne koken e kalif Salise ne krimin e rruges se kombit para KRIMEVE qe jane bere me KAPITALET STRATEGJIKE qe ne cilin do vend te Botes rrenjet i kane gjithmon tek SHTETI-VENDI ndersa tek ne 28 vjet jane ‘ARRATISUR’ ne drejtim te pa njohur!
  PA KAPITALE STRATEGJIKE SKA ‘BAZE EKONOMIKE’ E PA ‘BAZE EKONOMIKE SKA SHTET-SKA TE ARDHME,BREZAT QE DO VINE DO NGORDHIN SI PESHKU PA UJE-SHPERBERJE!

  Pak drite!Qe koke palaret para se te meren me ‘Rrugen e krim-kombit’ ti kerkojne ‘Perendise’ ne vend te ‘Prokurorise’ te nxjere URDHER-ARRESTI per tere ministrat e financave te ketyre 28 vjeteve,qe kane Financuar KRIMIN,per tere governatoret e Bankave qe jo vetem kane kredituar KRIMIN nepermjet nepotimit e klientalizmit po kane SHPERNGULUR e ‘arratisur’ jashte me firmat e tyre tere KAPITALET ne tere bankat e Botes.Te hapet proçes per tere kreret e ‘padronet’ e dizinformacionit qe kane propoganduar KRIMIN e konomik,financiar e bankar ku kane ‘PUNUAR’ qe jane bere MILIARDARE!?

  Pak drite! ‘Koke palare’!
  ‘Lufta’ me droge e me saje Qorri me agjente ruse e me ‘takse’ jane thjesht per tu humbur NUHATJEN si qenve kur ketu tere AGJENTET ,hajdutet,krriminelet vazhdojne te jene ne krye te tere 4 pushteteve qe mbasi e BLENE ish Shqiperine ‘1 EURO’ i vune ZJARRIN per te HUMBUR gjurmet !

  Pak drite! -Lufta 28 vjet kunder mullinjve me ere te kAmunizmit ,pa u vrare e zene gjalle’ asnje kAmunist u be qe te vazhdojne ne krye te vendit ish agjenti serbo-rus0-xhihadist doktori bllokut Berisha ose kalif Salija bashke me tere femijet e bllokmeneve Pollove,Nanove,Ngjelave Blushave,Lubonjave ,fugave,Neshove Bushateve e Blusha karabushave e tere spiunave ‘ te tjere:Fev zi ‘koraneve’,preç çiftelive,Olldash Mamaq ‘trendafilave’,Jozefina ‘dizinjatoreve’,Servet filozofeve apo ‘yllave’,Ruli ‘stilolapsave’,Fari Ballinj ‘RJEPSAVE’ e tere Patozave nga ‘Belshi’……
  Rruga e Komb-Krimit, eshte vetem maja e ajsbergut ne tere HIMALAJEN e KRIMIT ekonomik-financiar e bankar ndaj ketij vendi e ketij populli tashme ne MJERIM,Qe duhen sekuestruar sipas nje lloj vlere te gjitha duke filluar nga bregdeti e ‘gjiu i lalesit’nga Prokurorija apo istitucioni ANTIKRIM!

  P.S Kinezi LU dhe kaçurrelsja Vllahutin pse nuk fillohet VETTINGU nga krimi ekonomiko-financiare bankar !
  Ku jane e sa jane MILIARDAT e pasurise kombetare te ish Shqiperise e ku jane depozituar e ne emer te kujt ‘agjenteve’!
  Ne Amerike kreu i mashtrimit financiar BERNIE MADOF u denua me 170 vjet burg dhe djali i tij u vetevar!?Tek ne kreu i krimit e korrupsionit Berisha ’emeron’ edhe ambasadoret e huaj dhe i biri xensypeshkaqeni VAR dhe VRET shqipetaret se duan buke dhe ‘presidenti’ i perdhunon te vdekur si ‘koke palaret’!

  Reply to this comment
 2. Ballist Morina me emer arti Edvin 'thonj pa preri' March 28, 10:44

  ‘Shqiperija nuk po kerkon ndonje dhurate,as nje lloj favori qe nuk e meriton,por kerkojme thjesht òeljen e negociatave se e meritojme……”!!??

  Reply to this comment
 3. MIGJENI March 28, 10:56

  ”..Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma s’e ka vendin ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.Perndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofale.E katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen!Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pake a shume te nje fati si na).

  Reply to this comment
 4. L.H March 28, 11:12

  TAKSA NE RRUGEN E K…!?
  Per makinat e vogla 30 Euro.(ka deputana e gazetaruce qe e bejne rrugen Tirane-Prishtine e anasjelltas per te ngrene nje dreke 100 euro e paguar prostituten po kaqe)

  Per kamjonet me mall te dokumentuar e fature te rregullt pa asnje Qindarke!
  Te stimulojme zhvillimin jo krimin!!!!!

  Reply to this comment
 5. Lili March 28, 22:45

  Ekonomistet alla Pashko kane ba llogarine vetem me sa fitojme ne qofte se taxa eshte 5 euros,e kur jo sa humbemi ne qofte se kosto i taxes zvogelo tregetine nga shqiperia, apo turizmin nga kosova…sa humbim kur nuk shesim benzine, sa humbim kur kosovaret shkurtojne per nje nate qendrimin e tyre ne shqiperi, sa humbim kur malli i shqiperise nuk shkon per me u shit ne kosove
  Ah po,nuk humb asgje oligarku qe asnje cent nuk ka harxhuar per rrugen,prandaj shtetit nuk i behen vone e as nuk mendon me ba keto kalkulime per te pare ku eshte interesi i shtetit…
  Pffff,shteti i dorezuar para maffiave

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*