28 prill 2019

April 28, 2019 02:00 Updated

28 prill 2019

Nga Arkiva

April 28, 2019 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH April 28, 08:45

  ”NIPI PER DAJEN(NUK)HEDH PUSHKE!?
  ‘Une nuk mendoj si ka qene gjyshi im por si do te jene nipat e tij’ Abraham Linkoln
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Rihapja me te njejtin intesitet i loja-luftash me balliste e partizane apo ‘luftes’ me mullinjte me ere te kAmunistave nuk i ka ne Shqiperi as regji e as skenare por vetem GOMARE!
  Asnje nga racat e ‘gomareve’ pas 30 vjetesh nuk e gezon te drejkten morale te mprefin shpatat as ata pasardhesh KOTECESH apo ‘Klube Selanikesh’ qe kane lyer duart me gjak pulash e shqipetaresh e tragjikisht as padsardhesit e ‘çunave te bllokut’dhe ‘çunave te TirOnes’ qe kane jetuar si parazite 75 vjet ne saje te Gjakut te te reneve te ketij kombi dhe populli e qe kane jetuar me te ashtuquajturen ‘Edrejta borgjeze pa (dhe me)borgjezine!
  Te dyja palet BASTARDE kane ‘gjak per te lare’ se kane shkelur 30 vjet mbi gjakun e te reneve dhe kane BURG per te bere se kane VJEDHUR djersen e nje populli te tere per 30 vjet ngelur pa SHTET!

  ‘Ku ishe ti bej efendi,kur ne luftonim (punonim)per Shqiperi!?
  ——
  Rihapja e ‘luftes’ me mullinjte me ere te kAmunizmit e jo ‘Enverizmit’ i ka rrenjet e thella aqe me teper qe autoret ‘regjiste’ e ‘skenariste’ tashme pleq te corrofjepsur i perkasin Mergates se Quyqeve’ ne Amerike agjente te tere agjenturave koloboracioniste,tradhetare,antishqipetare zogiste e zogolljane dhe propoganduar nga Zeri i Ameriqise me pagese e ne sherbim te krushke Serbise,Majke Rusise!?

  Si spjegojne Taku dhe Tufat qe kjo ‘lufte’ 30 vjet ne krye ka pikerisht ‘çunat e bllokut’ shumica minoritare e jo shqipetare nga kryekrrimineli Serb Berisha doktori i Bllokut e i numurit dy te ‘diktatures’ ‘shokutì’ Hysni qe mbuòlonte ‘de facto’ tere organet e diktatures sigurimin ushterine policine kuadrin sherbimin informativ kunderzbulimin dhe nga tere minoritaret e tjere ÇOBENJ si puna e Nanove,Lubonjave,Ngjelave,òPollove t tere klani ‘KAPO’!?

  Rihapja e luftes me mullinjte me ere te ‘kamunisteve’ nga DY rraca ALABAKESH te ngjirizur me shurren e mengjezit nga nje ane Tarifat e nga nje ane Tufat eshte sa bajate aqe edhe e peshtirosur se nuk behet se u dhimsen shqipetaret qe tani kane marre arratine e as per Shqiperine qe i vune ZJARRIN me Neron Saline por behet thjesht per te ruajtur me çdo kusht PUSHTETIN bashke me IMUNITETIN e shpetuar GIOTINES per KRIMET qe i kane bere 30 vjet ketij populli BALLISTE dhe BLLOKMENE qe tashme e kane ndare ish Shqiperine ne bajraqe me NANOT-SALINE dhe LIKE FLORINE!

  Lufta behet jo kunder ‘Enverizmit’ por kunder ‘kAmunizmit’ jo me kot se ‘ustallaret’ ‘regjistet’ dhe ‘skenaristet’ jashte e dine se duke luftuar kunder mullinjve me ere te kAmunizmit fshihen nga fjalori shqipetar fjalet e shenjta PRONE,fjalet e shenjta LIRI-BARAZI-VLLAZERI dhe mbi te gjitha shprehja e ‘krishterimit’ apo ideologjise Marksiste:
  ”Njeriu ka lindur i barabarte e duhet te vdese i tille’!

  Kush eshte ai gAmor qe i ha akoma luftetrat me ‘ballisa’ e ‘partizane’ nga keta krriminele e antishqipetare qe te dyja palet apo BANDAT te ashtuquajtura 128 ‘parti’ kerkojne te hedhin hi syve nje populli qe 30 vjet ja kane NXJERRE syte dhe ja kane shpelare TRURIN!?

  Si mund te perdoren dogmat apo fjalet e MENGJER dhe e DJATHTE ne nje vend 30 vjet pa shtet kthyer ne shprehje gjeografike ku bashke me shkaterrimin e bazes ekonomike e pasurise kombetare u permbys shteti dhe ne emer te ‘Alla akbar’ u ndertua mbi germathat anti shteti apo kalifati i Bathores!

  Si mund te flitet per te mengjer e per te djathte nder 128 banda ‘parti’ ne nje vend ku nuk lindi as pluraliozem as demoKroaci pa asnje lloj programi e alternative perveç HAJDUTYERI!?
  SA ka ngelur shqipetar e intelektual me tru ne koke pas 30 vjetesh e te beje dallimin se kush eshte i ‘mengjer’ i bythes dhe i ‘djathte’ moidis BANDITEVE:
  Berisha,Nano,Berisha,Basha,Berisha,Rama,Berisha,Meta,Berisha,Lubonja,Berisha,Ngjela,Berisha,Mona,Berisha,GTaku,Berisha,Tufa,Berisha,Butka,Berisha,Angjeli,Berisha,Kokedhjeri,Berisha,Milo,Berisha,KA QI,Berisha,Pandi,Berisha,.Spiropali,Berishsa,Baçi-Naçi-Braçe-Kaçi e tere socialSSalistet qe bordello Nano i ‘akuzonte’ 30 vjet me pare si te korruptuar si shoket e ‘Mirit te xhikes e te korruptuar per nje lavatrice!?

  O popull!
  A arrini ta kuptoni qe ‘lufta’ me mullinjte e eres se kAmunisteve pas 30 vjet pa u vrare asnje kAmunist,pa u zene rob asnje kAmunist,pa u shpronesuar asnje kAmunist eshte thjesht nje ‘lufte’ me shashka tymuese qe pas 30 vjetesh ‘JU’ apo ‘NE’ populli ‘heroik’,’trim’,’patriot’ sKipetar kemi ngelur ‘Lakuriq me duar ne xhepa’ rrugeve te Botes e vime verdalle si ‘Mize pa koke’ shume me keq se sa dikur Izraelitet 40 vjet ne shkretetire sepse per popullin EBRE ‘Zoti’ dergoi profetin Yoshua Krishtin ndersa ne jemi te harruar edhe nga Zoti se e kemi korruptuar edhe ate bashke me perdhunimin e ’10 Komandamenteve’ te tij dhe vazhdojme ‘luften’ vllavrasese ndare ne 128 banda parti deri sa te na shuajne si komb e si RRACE ne emer te ‘Alla akbar’!

  Te pretendosh e aqe me teper kerlkosh pas 30 vjetesh qe nje qenje me problemi te shendetit mendor te quajtur EDVIN nxenes besnik apo hajdar me ‘pardesy te bardhe’ e kemishe te ZEZEne kra te serbit Berisha te ‘konvertohet’ ne ‘socialist’ njesoj si te ftosh nje GJEL DETI naten e vitit te RI per darke!?

  Para se te flitet per te ‘mengjer’ e per te ‘djathte’ duhet te vkuptohet koncepti EKONOMI-PRONE-.BUKE!
  Ne kete vend tere ‘lufta’ me mullinjte e eres se kAmunistave behet per ‘pronen’ dhe ‘prona’ nuk eshte me e SHQIPTAREVE por Takeve-Tufave-Tarifave qe kane shkelur pa perjashtim mbi GJAKUN e te reneve per LIRI e pavaresi.Sot ish Shqiperija eshte koloni me shume kolonizatore dhe populli shqipetar eshte i SHPRONESUAR!

  P.S ‘Te shpronesohen shpronesuesit’!MARKS
  Kush jane shpronesuesit?Zogistet zogolljanet fashistet koloboracioniste,enverjanet,enveristett salisjanet metistet dhe mos harroni dhe ‘socialSSalistet’ me ne krye zogistin Edvin!

  Reply to this comment
 2. NOLI April 28, 08:58

  ”Ne keshtjelle t’atdheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar sarafet pa shpirt e pa bese,
  Tregetojn’e genjejne,rrembejn’ e sfrutojne,
  Thon’ ashtu ‘Shqiperin’ e mbrojn’ e shpetojne.
  —-
  Tradhetori dinak,hipokrit e kusar
  Na u ngrit gjer ne kulm,dhe u-be kryetar;
  Nene zgjedhen besniket per vdekje lengojne,
  Se mekat dhe mallkim kryengritjen kujtojne….

  Reply to this comment
 3. Reforma ne çdrejtesi April 28, 09:03

  TE KEQEN E BANDES SE RINASIT NE KRAHESIM ME 128 BANDAT E MILOVE ,DASH SHEHEVE,DUKAVE,DULEVE MEDINJVE PANDELINJVE,SALISE,EDVINIT E LIKE FLORISE QE PER ME SHUME SE NJE ÇEREK SHEKULLI I NXOREN UJE TE ZI SHQIPERISE..

  Reply to this comment
  • M T April 28, 15:12

   Te keqen e bandes se Rinasit ,krahasuar me ministrat , 140 maskarenjte e parlamentit qe po zhvasin pa fund.
   Nuk ben dallim kryeministri.
   Te dale e te mbroje M…..t’hatin se perkthehet ne vote kjo mbeshtetje nga ana e tij .

   Reply to this comment
 4. gjaku s'bahet uje April 28, 09:18

  Bedri,
  Bashke me autoret e kesaj te perditeshme e te respektuaren redaksi!
  U ka bere bojaxhi Edvini ‘magji’ qe edhe ngjyren e shurres e ngaterroni me ngjyren e gjakut se ne kete vend ngjyra e KUQE eshte hequr nga ngjyrat e bojaxhiut Rama.
  Harruat kaqe shpejt qe kjo e ashtuquajtur PS e hoqi te KUQEN dhe e ktheu ne Roze e me pas ne mavi deri dsa te kthehet ne te ZEZE????????
  Harruat çvidhosjen e bustit te Enver Hoxhes naten e bene sikur e terhoqen zvarre diten?
  Harruat ngritjen e bustit te soimbolit tye tradhetise serbise rusise hajduterise injofrances alabakerise Zogollit?????
  Harruat heqjen e ter dsimbolever te luftes dhe vendin e heronjve e te vrareve u zevendesuan nga vrasesit dhe pikerisht ne Tirane ku kane qene kryebashkiake nje ZOGIST me emer Edvin e nje Zogolljan me emrin Erjon ‘gabimisht’ ne vend te emerit ‘deshmoret e 4 Shkurtit” u vune 2 emfra rrugesh Ibrahim Rrugaçoviç nipi i Xhafer Deves vrases i shqiptareve….

  Reply to this comment
  • Daja i Nexhos? April 28, 21:09

   Me gjithe avantazhet ne menyren e te shkruarit, Bedriu i Partise po paraqet dukshem shenja demence dhe inferioriteti. Diku nga fundi i letres, ai i gjunjezohet uzurpatorit te te majtes historike duke i siguruar atij faljen e votes. E po na rrofshin bytheshiturit e Nexho fashistes.

   Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit April 28, 10:58

  Pse mereni me Edvinin e jo me Ruçin shokun e mikun Like Flori qe si i dhjere ka pranuar ti bejne mutin ne koke ‘Kumbarot’ duke i ndertuar edhe ‘kamp perqendrimi ne Tepelenen e luftes dhe punes !?
  A ka me krim se sa kaqe qe tere krahinat periferine ku punonin e jetonin 70 perqind e populòlsise tere jeten brez pas brezi te konsiderohen nga krrimbat e peshtire Uran Butkat e tere Mutrat ‘kampe perqendrimi’ e nuk kerkohet doreheqje dhe burg per kete qeverri kujslinge me Kombaro,Spiropale pandelinj e antishqipetare dhe nje Gramoz Ruçi qe eshte i korruptuar dhe i kane bere mutin ne koke e ne bythe i kane futur ngjalen dhe hajdare????

  Reply to this comment
 6. nastradini April 28, 12:08

  BEDRIU I GJORE KA MBETUR PRAPA NE EVOLUCIONIN DEMOKRATIK SI ENVERIST FANATIK,

  sepse:

  Ja kaloi Fatos Tarifa qe pranoi publikisht tek emisioni “Provokacia” i Muc Nanos se Enveri nuk ka qene kurre antifashist dhe komunist, por i ka interesuar vetem pushteti qe e ben ate sipas llogjike te cunit te Sevos, pragmatist makiavelist mesjetar,

  por:

  Kur Kumandari i Luftes nuk eshte Antifashist dhe Komunist cfare kafshe bolshevike eshte LANC-i i tij qe sajuan jugosllavet e Titos ne Shqypni, ne vitin 1943 pas pilafit, kur gjermanet ja kishin dhene nga syte kembet per t’u kthyer ne Atdhe?

  HE MO BEDRI ISLAMI CILET ISHIN “DAJAT NGA KAVAJA” TE LANC-IT TE ENVERIT PER TE CILET TI VAJTON SI KUKUMJACKE PYLLI ME LOTE KROKODILI?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim