29 gusht 2018

August 29, 2018 02:00 Updated

29 gusht 2018

August 29, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH August 29, 10:37

  GJAKPIRËS dhe BYTHLËPIRËS!
  ‘Kadiut kur i rrefen parane,ters e vertit sherihane
  ja di kimene parase..”
  ———————-
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Koke palare’ dhe Zagare te races bastarde FEV ZI!
  Nje e ashtuquajtur gjykate ‘per te drejtat e NJERIUT eshte trasformuar ne istitucion AVOKATIJE e kafsheve xhihadisteve e kalif Saliut!?
  E ashtu quajtura gjykate e Strasburgut eshte vendi ku ndajne parate e shqipetareve hajdutet dhe krriminelet me imunitet ‘politikane’,’gjyqtare”ambadsadore”hajdare.
  Vetem nje qeverri kujslinge e pa afte e antishqipetare jo vetem nuk e DENONCON boterisht kete organizem Europian qe vetem me drejtesine e te drejtat e njeriut nuk ka te beje fare por edhe te distancohet ,mos e njohe e aqe me vteper te PAGUAJE sentenca krriminale ne kurriz te popullit shqipetar te te vjedhur 2 HERE nje here ne Shqiperi e nje here ne Strasburg!?

  Ne cilin vend te Europes dhe Ballkanit individe te inkriminuar deri ne gryke krriminele e hajdute me imunitet mbi te cilet rendojne dhjetra vepra penale e kerkojne ‘SHPETIMIN’ biles edhe SHPERBLIMIN mne nje istitucion Europian ku duhet te mernin DENIMIN per SHPRONESIMIN e nje populli te tere!?

  Gjakpires!

  Kjo ‘politike’ ne krye te antishtetit apo shtetit tev kalifatit eshte komplet e inkriminuar dhe jeton mbi 28 vjet me gjak femijesh shqipetare nga Meksi i pare tek kalifi Sali,nga Nano me gruan e dyte tek Serbi Berisha,nga Daj Meta,tek Sali Karaxhixh,Nga Nishani,tek Neron Salija nga EDVINI tek tere FULLHANERIJA!?

  Kreret e xhihadit e kane kryer krime nga me mostruozet ndaj ketij vendi dhe populli sepse :
  E kane shpronesuar komplret,e kane vrare,e kane perzene nga trojet e te pareve e kane vjedhur,e kane prostituar,e kane ngujuar dhe per tere keto KRIME qe parashikojne sipas kodit PENAL denohen me disa BURGIME te perjeteshme GJAKPIRESIT jo vetem nuk SHPRESE te denohen por per KRIMET qe kane bere ‘politkisht’ shperblehen nga ‘Ambasadoret’ kaubojsa amerikane te korruptuar e blere me flori si ‘Burra shteti’ apo ‘Yje ne ngjitje’ndersa SHPERBLEHEN ekonomikisht nga ‘gjykata’ e Strasburgut kthyer ne istitucion i inkriminuar qe nuk ka te beje me mbrojtjen e te drejtave humane po te drejtat e SHTAZEVE-GRABIDQARE qe ushqehen me gjak femijesh shqipetare!

  Gjak pires qe mbasi te vrasin te perdhunojne te vdekur e te thone ‘koke palare’,gjakpires se mbasi te vjedhin parate i shpien ke krrimineli qe quhet Fullhan qe i9 nis ne drejtim te pa ditur,parate i administrojne tere ish BODE-gardet e krimit qe shiten tere pasurite kombetare,gjak pires se pushtuan si xhihadiste gjithe hapesiren detare tokesore e ajrore dhe ndertuan si munden e ku munden mbi pronen e shqipetareve,gjakpires se ‘avokatin e popullit’ e kane kthyer ne avokat te KRIMIT,qe mbron ne Strasburg jo popullin shqipetar qe vdes per buke e theret per pjese kembimi femijet e pa ngrene,gjakpires se KRRIMINELI e hajduti Basha shperblehet me para nga Strasburgu,KRYEKRRIMINELI Fullhani shperblehet per hajduteri nga Strasburgu,kryehajduti he simbol i korrupsionit Like floriri behet ‘president’ i ‘Koke palareve’ me ‘ndihmen e Allahut’ si perdhunues i 10 Komandamenteve te Zlotit!

  Gjak pires se tere istitucionet e antishtetit jane vene ne sherbim te krereve te KRIMIT e KORRUPSIONIT vertikalisht e horizontalisht nga qendra ne baze nga kreu i piramides tek baza e saj nga Guida Supreme apo kalif Salija tem Medija dhe keshilltar i krimit te bashkise!

  Parlament gjak pires,gjyqqesor gjak pires,egzekutiv,gjakpires,’avokat i popullit’ gjakpires,KQZ me gjakpires partish,prokurori me Hajdare gjakpires,investime ‘keshtjellash mbi rere’ gjakpiresh.konçensione gjakpires,monopole gjakpires,’biznese gjakpires,misionare te khuaj gjakpires,’integrim’ gjakpires,ministri integrimi ne Shishtufine gjak pires,.’ambasadore’ e kaubojsa gjakpires,..’GJYKATA’ per te drejtat e Njeriut ne Strasburg kthyer ne zyre avokatije e kalifatit te Bathores e djemve te ish bllokut ,POLLOVE e doktorit SERB apo kalif Salise GJAK PIRESE e popullit shqipetar qe perjeton Skllaverine!

  BytheLepires!

  Shqiperija 28 vjet digjet e nuk i ka ngelur me as nam e nishan si shtet pa kontroll te teritorit pa pasuri npa kapitale strategjike pa siguri e kufi ku tere hapesirat tokesore detare e ajrore kontrollohen nga te huajt e Kolonizatoret e Jakomonet apo ambasadoret xhihadistet e kujslinget,Zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit KRIFEN si prostituta miliardere me gjakun dhe djersen e nje populli te vtere duke PERRALLISUR per demokraci parlament,pozite opozite,ministra klryeministara kryeKare shtetesh e parlamentesh e gjepura kur nuk ka ngelur njeri me tru ne Koke qe nuk e di qe ketij vendi :JA KA MARRE FERRA URATEN dhe ‘Vreshta nuk behet me ‘URATA’ por me shata e lopata ose REVOLUCIONv per tu rikthyer shqipetareve shtetin bashke me bazen ekonomike e tere PASURITE deri ne brezin e trete te tere krereve te XHIHADIT ,kaliof Salise e Like florise ku do qe jane!
  Kreu i korrupsinit financiar ne Amerike Bernie MADOF u denua 170 vjet BURG ndersa i biri u vetevar!

  Kur do hapet ‘gjyqi i Hages’ ne kalifatin e Bathores dhe bashke me KRRIMINELET shqiptare te denoje dhe tere GJYQTARET e inkriminuar nga ai i GJIN GJONAVE e llallave e Hajdareve teri tek ‘Gjyqtaret-Avokate’ te inkriminuar te Strasburgut ne sherbim jo te popujve por te krrimineleve jo per te mbrojtur te drejtat humane e njerezore por te shtazeve ?

  P.S—Krimi dhe krriminelet nuk kane ngjyre ti dallosh perjashtu ngjyres se ZEZE dhe te vpresesh pas 28 vjetesh nje ‘kthim ne shtator’ duke ndenjur ‘duarkryq’ do te thote FAFatalizmin truri i shendoshe e ARSYEKJA nuk duhet ta pranoje qofshin edhe ndaj fenomeneve te natyres.Vetem xhihadistet,muxhahedinet,Hajdaret e Zagaret qe ne Bote quhen Gazetare e presin shpetimin nga ALLAHU e behen kamikaze duke u stervitur ne kampet e ISIS Jale.UIniteti i krimit dhe krrimineleve me imunitet eshte me i forte se kurre salisjane e metiste hajdare e socialSSaliste,.Kjo qUrravi e nje kryeminister bojaxhi jane pupace apo tespije ne duar te ,Mafjes ekonomike e financiare monopoleve e konçensioneve!Kush vazhdon e propogandon se ka ‘NDRYSHIME’ nmga njera bande tek tjetra e nga nje individ tek tjetri te kesaj politike antishqipetare o eshte miop o sahan lepires o per nje kocke si Zagar BYTHELEPIRES!

  Reply to this comment
 2. L.H August 29, 13:04

  Krrimineli ish doktor i bllokut dhe tere ish bllokmenet tashme pronare te ish Shqièperise avokatet kryesore i kane ne AmeriQI nga serbio sali tek çami Medi e deri tek bash hollandezi e Like hajduti veshur me flori se kane blere tere lobizmin anmtishqipetar amerikan nepermjet mergates se qyqeve drekjtuar nga agjeni Elez Biberaj……
  Me ambasadoret e ameriQIse Sali serbi ,mredija.like florija fshijne mender BYTHEN!!!!!!!!!!!!!
  Ambasadori kinez LU reshte pasardhes i te pareve qe ngrohen duart kur shqiperine digjte Salija me regji e urdher nga Serbija rusija e mergata e qyqeve ameriqija…
  Nuk mund te quhet as ambasador e as aleat e perfaqesoje Ameriken kur krrimineleve i quajne burra shteti ndersa ky i fundit hedh shashka tymuese per te mbuluar krimet e nuk drejton gishtin tek krriminelet e femijet e tyre sy peshkaqene vpor kerkon te burgoset me çdo kusht nje ish minister apo ‘Saje Qorri’ se ua di ytere krimet ndaj ketij vendi e populli…
  Strasburgu dhe Ameriqija nuk jane me popullin shqipetar me te vraret e te vjedhurit po me kreret e krimit ,korrupsionit ,hajdutet dhe vtrasesit me imunitet.Prandaj as hidhet drite as gjykohen e as denohen kreret e krimit per tragjedite qe i kane shkaketuar ketij populli perfshi krimin shteteror te Gerdevcit e krimi shteteror i 21 Janarit as nga Amerika as nga Haga as nga Strasburgu qe eshte kthyer ne burg te te bpa fajeshmeve ,shqipetareve e nje mender OSBE mbajne sehir si zhduket nje popull!

  Reply to this comment
 3. GIOTINA August 29, 14:08

  ‘I kujt do jete Shtatori’?I shkerdhatave!
  -I atyre qe kane patur 28 Shtatore
  -I atyre qe kane patur 336 muajt e tjereù
  -I atyre qe kane patur 28 vjet
  I shkerdhatave te 128 bandave parti
  I shkerdhatave te bandes PS nga ishat Nano Servet Pellumbat ,Doklet mejdane e kompani deri tek nje Edvin thonj pa prere e bojaxhi qe ne vparlament ka te njejtyet monopoliste oligarke e mafjoze aNaçi.Baçi.Kaçi e bytheqiret Pandelinj….
  I bandes PD qe fillon nga ishat Rrulat Besnik aga Mustafajt Topallet Patozet e deri tek i mperjeteshmi serbi Karaxhixh Sali me gjithe soj e sorrollop serbo-boshnjek Fazlliq orgji……
  I tere antroppofageve te bande LSI qe kryesohen nga ‘nbaba Tomorri’ Like Flori qe ka perdhunuar çdo perendi dhe dishepujt e djallit Vasili e Tere prostitutat me perixoma Rrospi…….
  I tere banditeve Dash Shehi,Dule,Medi Duka e orgji qe kane krijuar Parti-familje-njeri e rjepin per 28 vjet e 28 Shtatore nje ish Shqiperi……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*