29 janar 2018

January 29, 2018 02:23

29 janar 2018

January 29, 2018 02:23
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH January 29, 08:18

  2018-TA?PAK DRITE!
  27 Janari?Dita nderkombetare e ‘memorjes’ per popujt e Botes e ÇMEMORJES per shqipetaret!Pak drite!
  ————-
  Pak drite!Qe kokepalaret dhe kamikazet e dizinformacionit apo Zagaret te marin vesh se data 27 Janar me vendim te OKB-se eshte shpallur ‘Dita e memorjes’ ku ne qetesi te kujtohen popujt dhe brezat per ‘OLOKAUST’ dhe krimet antihumane makaber te regjimit nazifashist hitlerian!
  Ne diten e 27 janarit diten e ‘memorjes’ ne kryeqytetin e antishtetit Bathore parakaluan kreret e krimeve kunder popullit shqipetar nga regjimi Xhihadisto-Fashist SALISIAN!Rastesi o ‘kukull’ kujslinge Edvin-qUrravi!?

  Pak drite!Qe koke palaret dhe kamikazet e informacionit apo Zagaret ta marin vesh mire se ndersa tere POPUJVE te Botes e brezave u RIFRESKOHET e mbahet GJALLE memorja ,e shkuara per tere KRIMET makaber ne kampet e perqendrimit nga regjimi krriminal fashisto hitlerian ku u vrane u dogjen ne furrat te GJALLE mbi 20 MILION njerez te te gjitha moshave femije pleq gra nder te cilet 5-6 MILION ebrei 2 here sa popullsija e ketij vendi ndersa tek NE diten e MEMORIES parakalon KRIMI e KORRUPSIONI si vazhdimesi e venjes ne zbatim te teorise se ‘RIMOCIONIT’ fshirjes nga TRUTE e shqipetareve e SHKUARA e lavdishme dhe bashke me te KRIMET e korrupsionin gjenocidin 28 vjet ndaj nje populli tashme drejt SHPERBERJES!
  Qeverri kukull nuk dinje qe 27 Janari ish dita nderkombetare e memorjes qe i dhe ‘leje’ krereve te krimit e korrupsionit te ‘fshinin’ nga memorja krimet kunder njerezimit!?

  Pak drite!Qe koke palaret dhe kamikazet e dizinformacionit 28 vjet ne sherbim te krimit gjenocidit e korrupsiont te marin vesh se ndersa MJETET e informacionit ne tere Boten ishin vene me 27 Janar ne sherbim te ‘Dites se memorjes’ dhe sillnin DESHMI nga me TRAGJIKET per krimet MAKABRE te pa para ne historine e njerezimit ne kampet e perqendrimit ku MILIONA gra femije pleq futeshin e DIGJESHIN te gjalle ne furrat e VDEKJES-Ne kryeqytetin e shtetit te kalifatit parakalonin kreret e xhihadit qe 28 vjet bene po aqe krime ndaj popullit shqipetar duke vrare perdhunuar zhdukur,shitur si mish i bardhe gra e femije e deri ne SHITJE per ORGANE njesoj si eksperimentimet e doktoreve hitleriane zevendesuar nga doktori i ish bllokut dhendurri serb Berisha !
  Qeverrija e se ‘memgjeres’ se BYTHES di gje per krimet kunder njerezimit bere nga regjimi fashist hitlerian dhe pse LEJOI te te perdhunohen kujtimi i 20 MILION njerezve!

  Pak drite!Qe koke palaret e kamikazet krriminele te dizinformacionit ta marin vesh mire se ne VEND qe me 27 Janar te delte gjithe POPULLI shqipetar ne HESHTJE ne perkujtim te tere MILIONAVE te DJEGURVE gjalle ne furrat e kampeve te perqendrimit dolen ne shesh PROTAGONISTET e tragjedise shqipetare korrupsionit e krimit.Ata qe furrat e djegjes nuk i ndertuan ne AUSHVIC po ne DERDEC ne BULEVARD ku benin qitje per tu argalisur salisjanet mbi mish shqipetari qe kerkonin buke e si ‘koke palare’ i perdhunuan edhe te vdekur!
  Dolen ne shesh in e ‘bulevardin e deshmoreve’ kreret e xhihadit ,KRIMIT e korrupsionit qe 28 vjet kerkuan te zbatojne teorine e RIMOCIONIT te Frojdit per te ÇMEMORIZUAR nje popull te tere bashke me brezat qe vine ,duke permbysur HISTORINE fshire LUFTEN dhe PUNEN heronjte dhe VLERAT duke i zevendesuar me ANTIVLERAT dhe ne vend te HERONJVE te luftes perkrah ALEATEVE ku derdhen gjakun 28 mije shqipetare tu hiqen DEKORATAT e tu vihen ne gjoks tere KRRIMINELEVE dhe bashkepunetoreve te regjimit gjakatar FASHIST e tere koloboracionisteve qe nuk u eshte thare nga duar GJAKU I SHQIPETAREVE!

  P.S KUR DO HAPET GJYQI NOREMBERGUT NE KETE VEND (ashtu si 72 vjet me pare ndaj krereve te larte te nazizmit per krime kunder nje populli 28 vjet drejt shperberjes)!?
  ‘Aleatet vazhdojne te jene me popullin shqipetar ashtu si gjate luftes apo jane me kreret e KRIMIT e korrupsionit qe po kerkojne ti HEQIN edhe MEMORIEN ketij populli dhe brezave qe do vine duke eksperimentuar e perdorur si KAVJE ashtu si dikur ne kampet e perqendrimit NAZIST tek ne XHIHADISTO-FASHIST!?
  A ka ndryshim midis furrave te djegjes se Aushvic me Gerdecin,djegja e pleqve mbi 80 vjeç perfshi dhe shkencetare ne kampet e perqendrimit me VDEKJEN ne burg ne greve urije ne moshen 90 vjeçe te ‘Heroit te popullit’ Shevqet Peçi marre nga shtepija ne barrele nga paramilitaret SS dekoratat e te cilit krriminel NISHANI ja vari ne gjoks Xhafer Deves e tere xhihadisteve per krime kunder njerezimit!?

  Reply to this comment
 2. nipi i A.Rustemit January 29, 13:21

  O shqipetari Gramsh,
  Per ke qeverri flet te perkujtonte diten e ‘olocaust’ qeverrine e neofashistit salisjan Edvin qe ne mes te kryeqytetit mban bustin e simbolit te tradhetise,hajduterise antishqipetarizmes Ahmet Zogollit dhe ne vorrezat e deshmoreve te kombit shokun e tij te ‘pardesyve te bardha’ Hajdarin kryebanditin e sherbimeve serbe apo Arkanin!
  Nje mender kryeminister me patologji te renda psiqike si mesuesi i tij ish doktor i bllokut e tere femijeve bastarde qe kAmunistet e luftes dhe punes i ka konsideruar ‘QELBESIRA’ kur shkruante tek gazeta neofashiste RD!?
  A e di ti o Gramsh qe ky naziskin me probleme te renda personaliteti si Sali Neroni kur ish kryebashkiak ka permbysur komplet simbolet e historise dhe emrat e shqipetareve te luftes e punes i ka zevendesuar me emra antishqipetare bashkepunetore te tere ushterive pushtuese ,rrugen ‘Deshmoret e 4 Shkurtit’ me DY HERE emrin e Ibrahim Rrugaçoviç’ nip i Xhafer DEVES…..????????????!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P January 29, 13:30

  -NE Ç’FARE HALEJE JANE FUTUR ISH KRYEKARET E SHTETIT NGA MEJDANI TEK MOISIU!
  -NE Ç’FARE HALEJE JANE FUTUR TERE KRYKARET E PARLAENTIT ME NE KRYE SERVET PELLUMB KATOVICEN!
  -NE Ç’FARE HALEJE JANE FUTUR TERE PROFESORET ANTISHQIPETARE TE BLERE ME FLORI PER TE PERMBYSUR NJE HISTORI
  -NE Ç’FAR HALEJE JANE FUTUR FEMIJET BASTARDE TE ISH BLLOKUT QE SI ENVERISTE U BENE ANTIKAMUNISTE NANOT,POLLOT,BLUSHAT,LUBONJAT,NGJELAT,FUGAT,NESHOT,TARIFAT PASHKOT QE PROPOGANDUAN KRERET E KRRIMINELET AGJENTET SERBO GREKE E ANTISHQIPETARE???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*