29 mars 2018

March 29, 2018 02:00 Updated

29 mars 2018

March 29, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH March 29, 10:51

  2018-TA?PAK DRITE!
  Imamet e xhihadit ,Gjinushet e ‘shkences’,’çunat e bllokut 28 vjet ne sherbim te kalifatit te Bathores!
  —————
  sKipetare e sKipetarka,qafeZinj e qafeZeza dhe ju ish shqipetare 28 vjet ‘koke palare’!

  Pake drite!Qe ta dini se ‘ku e lame atje na mbeti’ dhe ata qe na katandisen ne kete ‘derexhe’ pa shtet e ne mesjeten obskurantiste te periudhes se inkujzicionit ne mes te Europes pa ATEDHE jane ndare ne tre kadegori xhihadistesh:Imamet e xhihadit,Gjinushet e ‘shkences’ ish femije te ish bllokut te vjeter dhe ‘òunat e bllokut te ri ish ‘çuna’ te bllokut te vjeter te bashkuar si asnjehere si varrmihes te Shqiperise!

  Pak drite!Kur do ta merni vesh o ‘koke palare’ se 28 vjet na mungon ‘Drita e syve’ qe quhet informacion i LIRE i PA VARUR dhe PROFESIONIST e te na hapi syte e ndriçoje mendjen per te pare e kuptuar se ne 28 vjet me regji antishqipetare te HUAJA e me kujslinge antishqipetare u shkaterrua nje shtet 100 vjeòar bashke me ‘bazen ekonomike’ te tij dhe u vodh komplet pasurija kombetare e popullit shqipetar nga ‘çunat e bllokut te vjeter’ Pollot Gjinushat,Nanot ,Lubonjat,Bushatet,Ngjelat,Fugat,Kapot ,Rrulat e ‘çunat e bllokut te ri’ Fevzinjte Zenat,Erikat FullHanet e tere femijet e likeve gjinushave Topalleve qe pa perjashtim jetojne PARAJSEN tokesore ne vendin me te varfer te Ballkanit ne sherbim te antishtetit apo shtetit te kalifatit ne emer te xhihadit duke vrare e perzene nje popull te tere nga trojet e te pareve!?

  Pak drite!A arrini ta kuptoni o milet se tere ish femijet bastarde te ish bllokut te vjeter me ‘Qen bir Qenat’ e bllokut te RI kane 28 vjet qe kane qene dhe jane ne KRAH te KALIFIT SALI–Zjarrvenes ne krah te Neron Salise!Sa idjote kane ngelur akoma ne kete vend qe pas 28 vjetesh qe ka ikur ne ‘Boten tjeter’ nje brez i tere ose 1 MILION shqiptare sipas grup moshave te ‘Haje’ ne vend te BUKES dogmat e ca alabakeve apo ish ‘çuna blloku’ qe pas 28 vjetesh qe jetojme sistemin skllavopronar te periudhes mesjetare te inkujzicionit na flasin per ‘SHKENCE’ e ‘Akademi shkencash’ kur ne kete vend ka me shume XHAMI se besimtare,me shume xhihadiste e muxhahedine se SHQIPETARE!

  Pak drite!Per ke ‘shkence’ e ‘Akademi shkence’ flasin Gjinushat ,Blushat e karabushat pas 28 vjetesh ne krye te ‘Agjensive funebere’ e 128 bandave parti ne krah te kalifit SALI qe varrosen nje popull te tere e nje ish Shqiperi kur ketu eshte ulur kembekryq INJORANCA e xhihadi FEJA e obskurantizmi mesjetar per FAJ te tyre qe 28 vjet fluturojne me PRESH ne Bythe nen efektin e forcave centri FUGA!?

  Pak drite! Si mund te zhvillohet nje vend ku analfabetizmi ka arritur treguesit e viteve ’30 te kohes se ZOGOLLIT fale Gjinushave e tere Fugave e karabiushave qe ne vend te VRASIN vehten si pergjegjes se kesaj TRAGJEDIJE pas 28 vjetesh kerkojne te na japin ‘leksione’ per SHKENCE e Akademi shkencash kur 28 vjet rresht kur 28 vjet nuk flitet SHQIP dhe keta ‘bllokmene’ zevendesuan ‘babain’ e gjuhes Shqipe Çabejin me nje ‘supermbese’ serbo boshnjake qe shkroi ‘Guiden e Letersise’ kur ish ne çerdhe me doren e Fugave ,Gjinusheve e FEV ZISE!
  Ndersa istitutin e historise qe eshte puthur me Milon e ka drejtuar Elez Biberi me nipin e Zogollit per ta permbysur tere historine e ketij vendi e populli bashke me heronjte e simbolet kur Gjinushi ish kryetar kuvendi zv kryeminister e deputet bashke me MILOT!

  Pak drite!Si mund te flitet per ‘shkence’ teknologji e zhvillim ne kete vend ku kane ngelur vetem KAFKA qe ne vend te truve kane vetem kolisterol dhe per 28 vjet ‘Akademija’ e akademikeve Mziu e Shaban Memijve ku mernin avdes u akordoheshi para sa nje e treta e 200 MILION qe u jepen 128 bandave parti perfshi dhe partite me nga nje NJERI si ajo e Gjinushit qe ka 28 vjet qe eshte puthur me MILON e tani ne moshen e trete kerkon te beje ‘shkence’ nderkohe qe ‘akademiket e Dhori KULOT vjedhin pjesen e tyre neper tere istitucionet vendin e tyre ne UNIVERSITETET ‘KRISTAL’ e kane zevendesuar IMAMET qe kane ngritur ne vend te bibliotekave ne qytetin ‘Studenti’ XHAMITE qe mesojne si mund te behen rekrute te ISIS apo vrasin VJERREN e te SHKERDHEHEN me VJERRIN me parate qe i dergon i fejuari nga emigracioni ku punon si ‘TUTOR’ prostitutash shqipetare!?

  P.S -sKipetare e sKipetarka,qafeZinj E qafeZeza!
  Mendimi intelektual perfshi ate ekonomik e shkencor eshte i ‘limituar’ e imagjino tek trute sklerotike e me kolisterol te ish ‘çunave’ te Bllokut tashme me Alzajmer qe kerkojne te na bejne pas 28 vjetesh ‘shkence’kur populli ka 28 vjet qe mban Ramazan!
  Kur flitet per ‘mizerine’ e problemeve qe ka qeverrisja e nje vendi e aqe me teper ekonomija meret si shembull nje kuti shahu me 64 kuadrate qe vetem kombinacionet e levizjeve (e ka ditur Gjinushi e Kaç Islamiket e tjere si mathematiciene)jane as me pak e as me shume po 10 ne fuqi te 120! Imagjinoni jane kaqe kombinacione sa DHJETES ti shtosh NJEQIND E NJEZET ZERO nga mbrapa!PO EKONOMIJA 28 vjet drejtuar nga Gjinushet çunat e bllokut dhe tani EDVIN MAVRIJA qe nuk di as ku i ka me kufijte ish Shqiperija!?

  Reply to this comment
 2. NOLI March 29, 10:59

  ‘Ç’thote ajo e ve e gjore,
  –Mbretereshe pa kurore
  Faqe -çjerrur,lesh leshuar,
  shpirt e emer perveluar,
  Gjysm’e vdekur:”O shqiptare,
  Nenes mos ja beni varre!”

  Cilet bij te tradhetuan
  dhe te dogjne dhe te shuan
  Dhe te lan’ o shkab’ e ngrate
  Pa fole,pa zog,pa shpate
  Keta qena o shok i mbytni,
  mbushni gjylet qe ti shtypni.”

  Reply to this comment
 3. Gjyqi i Hages March 29, 11:06

  NJE POPULL QE PER ME SHUME SE ÇEREK SHEKULLI NDJEK SI DHELPRA PAS KOQEVE TE KALIT TE ZENIT QE MOS NJE DITE KEPUTEN E TI HAJE …KAQ MERITON!
  QEVERRI KUJSLINGESH POLITIKANE KRRIMINELE QE DUHET TE PERFUNDOJNE NE GIOTINE KUR ME SHQIPERI KUPTOJNE ONEN E BLLOKUT E FARKEN E SHKERDHENIT E ASGJE TJETER…..
  (populli po vdes per buke e po shperbehemi keta ndertojne me valute e me studjo te huaja parqe per femijet e bllokut e teater kombetar pa komb..)

  Reply to this comment
 4. nipi i A.Rustemit March 29, 12:31

  gramsh,ti e di me mire se une shprehjen e popullit kur thote:’Atje ku gjithmon ka rrjedhur,ne mos do rrjedhe do pikoje”,i pasuri do ngelet i pasur bllokmeni do ngelet bllokmen.Kjo thuhet edhe ne gjuhe te huaja e ne italisht :’Piove su bagnato’….
  Kjo vlen per andushin nipin e shoqes Vito per tosin djalin e Thanas Nanos,per Tosin djalin e Todi Lubonjes,per Takun djalin e Kiço Ngjeles e Vera Pojanit e tere femijet e òifligareve te vjeter tani skllavopronare te rinj qe te vjedhin te rahin te vrasin dhe te QINE edhe te vdekur nga zyra e Enver Hoshes Like hajdut Skrapari qe te thote koke mut apo koke palare…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?