29 Nëntori, Nishani e Rama homazhe pranë Memorialit “Nënë Shqipëri”

November 29, 2015 11:00

29 Nëntori, Nishani e Rama homazhe pranë Memorialit “Nënë Shqipëri”

Krerët e Shtetit kanë zhvilluar homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve për nder të 29 Nëntorit, ditës së Çlirimit të Shqipërisë nga kushtetuesit nazifashistë.

I pari që ju drejtua Varrezave të Dëshmorëve ishte Presidenti i Republikës Bujar Nishani, i ardhur nga e djathta në këtë post. Atje ishte edhe kryeministri Edi Rama, nënkryetarja e Kuvendit, Valentina Leskaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj si dhe veteranë.

Ata vendosën kurora me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri” në nderim të kujtimit të dëshmorëve të rënë në Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare. /Dita/

November 29, 2015 11:00
Komento

4 Komente

 1. LOVE P A R I S November 29, 11:48

  jooooooooooo kjo s’durohet
  shoqja Leskaj ,Velina Erion ,shoku Rama dhe beteranet duhet te shkojne ne Sharre
  atje e kane komandarin legendar qe i pushtoi
  ne varrezat e deshmoreve shkon Jari ,Saliu ,Luli me tulipane …kane Hjadarin atje

  Shqiperi c’te gjeti , ben homazhe politika per ty …
  lindi nga zoti
  shpetoi nga rastesia
  VDIQ NGA POLITIKA ….

  Reply to this comment
  • Dushku November 29, 17:44

   A eshte kjo festa e dites se “çlirimit” apo dita e deshmoreve? Sepse per xhihadistet komuniste shqiptare si dite e deshmoreve eshte caktuar 5 Maji.

   Reply to this comment
 2. Jimi November 29, 12:52

  Ne sfond te fotos duken flaket e pishtarit! Po bej cudi! vertet eshte pishtari i altarit te deshmoreve, apo oxhaku i furrave te gelqeres ne Fushkruje!?

  Reply to this comment
 3. sopiqoti November 29, 17:35

  L A V D I D E S H M O R E V E TE LUFTES NACINAL CLIRIMTARE 1941 – 1944

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*