29 shtator 2017

September 29, 2017 02:00 Updated

29 shtator 2017

September 29, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH September 29, 08:35

  KRYEMINISTER, NXIRE ‘SHUMICEN’ NGA BUNKER-ART!
  ‘Te ngrejme nje tryeze politike te nivelit te larte’!?Rama
  ——————–
  ‘Ç’kishim nga fshati?-Asgje te re vetem babai te kish vdekur’!
  Po nga parlamenti?-E njejta melodi me Sali si sot e 27 vjet me pare:’Pordhe,pordhe moj Dervishe,pordhe veshet mi gervishe.Ti me mire te kishe dhjere veshet mos na kishe çjerre’!

  Pas 6 muaj pa qeverri se pa parlament kemi 27 vjet ‘ jo vetem nuk u analizuan zgjedhjet por nuk ka sy per qabe te lexohen pas pilafit raporti i OSBE-ODIR(bir o bir )se nuk dine as te shkruajne e as te lexojne shqip se shkruajne e lexojne me ‘dixhital’!
  Raporti i OSBE-ODIR shkruante ato qe i dine edhe gomaret po jo politikanet,zagaret po jo ‘gazetaret’:
  Tere istitucionet ose administrata zgjedhore eshte e POLITIZUAR’!! Ne gjuhen shqipe popullit ka 27 vjet i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 BANDAVE-Parti!Populli as VOTON e as VOTOHET por edhe kush i afrohet kutive te votimit ,45 perqind(!) vota e tij ‘shkon per dhjame qeni’ se ja adminiostrojne ja numurojne ja arkivojne ‘nenat’ parti nga komisioni i zgjedhjebve qe vjedh 70 MILION çdo vit deri tek kreret e partive qe EMEROJNE e numurojne sa ‘deputete’ e dePutana’ kane siguruar ne parlamentin e krimit e korrupsionit e jo popullit!?

  Ndersa MERKEL e quan tragjedi fitoren e saj me 33 perqind 8 perqind me pak se zgjedhjet e me pareshme e del ne koference shtypi sikur do fliste ne funeral,Edvini mbas 6 muaj kovalishence as qe merakoset me 20 perqind qe i dha elektorati e me 45 perqind pjesemarja e popullit shqipetar(Termet 9 ballesh) po vazhdon si i plakur tani ne politike ta mase vehten me HIJEN e nje ‘opozite’ qe nuk egziston me zhurmat e Teneqese se ndryshkur Sali qe nuk le rast pa ju pergjigjur me te njejten ‘melodi’!

  Kush eshte ‘mesazhi’ qe dha parlamenti i emeruar ndaj elektoratit dje nepermjet nje ‘informacioni’ te deskritituar tashme:’Saliu i tha krriminel e koka e krimit Rames ,Basha i kerkoi rames te shkarkonte kryeparlamentarin ,ministrin e brendshem ,kryetarin e bashkise se Elbasanit (zgjedhur nga populli),ndersa Rama si edhe legjislaturen tjeter kerkon me isistim te formoje e ‘rilinde’ jo shtetin po ‘Opoziten’ si e do e si i pelqen atij!?

  O i nderuari e respektuari Edvin se kryeminister nuk po te shohim pa le te te njohim akoma!
  Per çfare tryezash politike te nivelit te larte flet kur tryezat me te larta se ato te PARLAMENTIT te popullit nuk ka ne mbare Boten!?
  Me ke do besh biosedime politike ti te nivelit te LARTE jashte mandatit te popullit e si perfaqesues i popullit e me çfare mandati si ‘babai i Zahos’ me nje Lulash qe nuk perfaqeson as 15 perqind te elektoratit e as me ish ‘partine bande prone te Salise!?

  ‘Nivelin e larte’ me se e mat ti o kryeminister me ate te ballafaqimit te alternativave per rilindjen e shtetit 27 vjet te shkerrmoqur e zevendesuar nga antishteti mafjoz ku ‘BisnesMonet’ qe ti u ke emeruar edhe nje ‘minister'(!?) ti ‘mbroje e qe permbysin makinen e policise e qe vperben te VETEMEN njesi matese ne ‘demokraci parlamentare’ APO nivelin e tryezave e mat me lartesine e ‘hedhjes shurres perpjete’ si ish ‘studente te Djetorit’ apo kunguj qe nuk u poqet kurre ,si ‘çuna TirOne duke u mbyllur me nje lulash neper dhoma hotelesh tere naten duke luajtur KOKAMSHEFTAS per te ruajtur ‘pushtetin’ ne nje vend pa SHTET e pa POPULL!?

  Kryeminister,
  Del urgjent nga ‘bunker arti’,leri batutat kaèps e aqe me teper as mos u fut ne loje zhurmen e Salise qe sa here flet te shton ndonje vote me idjotesite qe thote por na thuaj :Kush eshte programi i qeverrise detajuar per te kater vitet per çdo vit e çdo muaj,.Kush eshte kalendari i Parlamentit qe ti e konsideron si te ‘huaj’ ,per çdo muaj ku do perpunohen e MIRATOHEN tere projekt ligjet,projekt vendimet,e mbi te gjitha ‘PROJEKT REFORMAT’ qe do tua pergatitesh TI bashke me kete QEVERRI nepermjet grupeve te punes e me nje SUPERMINISTER qe ti drejtoje e te pergjigjet direkt e si hallke lidhese midis dy pushteteve Legjislativ-Egzekutiv!?Po nuk ben ndryshime ne nje qeverri qe akoma ska filluar pune ,e po nuk e zevendeson ‘krushkun’ Pandeli apo Qaton ‘avokate’ te ‘biznesMonave’ me nje superminister reformash e mardhenieve me parlamentin atehere ngarko Zv/Kryeministren te mbuloje REFORMAT!
  Nderro urgjent keshilltaret me ‘requizitin’ apo kerkesen kryesore:Te kene 10 vjet pune ne administraten shteterore e egzekutiv para ’90!

  Kryeminister, Po nuk dole nga bunker arti e te futesh ne kryeministri e me kete qeverri ti hapesh pune nate e dite parlamentit ,ky parlament do vazhdoje te jete nje bordello me te vetemin ndryshim qe jo me votat kunder Neron Salise do te jene te PS por nuk do jene me te ASKUJT dhe pa KRYEREFORMEN e sistemit zgjedhor qe nuk ke nderment ta shpiesh ne parlament si ‘A’-ja e kesaj qeverrisjeje do perfundosh shume e shume me keq se ‘banda e Salise’!

  P.S Kur do ti shpiesh ne parlament dy projekt ligjet:Heqjen e financimit publik te 128 bandave parti qe 27 vjet i harxhojne popullit çdo vit 200 MILION!?
  Projekt ligjin e heqjes Urgjent te Pensioneve te Perjeteshjme e te ARTA te tere ISHAVE ne krye te antishtetit krimit e korrupsionit me imunitet’!?

  Reply to this comment
 2. Sevqet Maskarai September 29, 09:00

  Pjese nga ‘Epopeja e ballit kombetar’ dhe bytheve te kombit:

  ”Pa nis dollija
  theren kurbanet
  Varda rakija
  ‘Poshte italianet’!

  ‘Do bejme lufte
  do tundim malet”
  dhe fshati qeshet
  dhe Bota tallet.

  Dhe vendi pyet
  ‘Ç’vapor i solli?
  Ku ish gjer dje
  kjo fare Sokoli”?
  ———–
  Pa nis dollija
  Basha kurbanet
  Varda Ruspija
  poshte Salija!

  ”Do bejme lufte
  me ‘vegel te forte’
  I huaji te dridhet
  shqipetari te tridhet”!

  Dhe populli pyet
  ‘Shqipetaret ku vane’?
  Kur vendin e tyre
  Zune ‘Patoze’ e ‘Imame’?

  Reply to this comment
 3. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare September 29, 09:16

  AH! more gramsh
  Po keta thuaju te bejne çdo gje vetem reforme elektorale jo se aty eshte thembra e Akilit qe i varros te gjalle.
  Keta ,po u be reforma e populli te zgjedhe direkt 50 apo 70 shqipetare te moralshem ne parlament gjysem nga emigracioni e gjysem nga keta ketu ku do vene kreret e krimit korrupsionit mafjes ????????????????
  Keta nuk levizin nga ‘proporcionali’ as i mones as i dash shehit e as nga ‘rregulli i treshit’ ku nga 3 milion zgjedhes edhe sikur vetem 30 te votojne mjafton qe 20 te votojne Ramushin e 20 Lulushin perqindja eshte po ajo 66 perqind me 33 perqind ose 46 deputete emeron njeri e 134 tjetri!Me shume deputete e parti se elektorat!?!!!!!?????!!!!!?????!!!!!??????

  Reply to this comment
 4. vajza e 'Hajdarit' deputete e RROTACIONIT September 29, 13:30

  ‘Hajduti te therrase kapni hajdutin’!? ………
  RAMA SA LEXOI SHKRIMIN E GRAMSH MBLODHI TERE SIPERMARESIT E MEDHENJ KUPTO HAJDUTET DHE U THA:”DENONCONI TEK MINISTRI ATA QE U KERKOJNE 1 MIJE EURO PER TE FUTUR PA DOGANE 100 MIJE EURO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*