3.4 milionë euro në “Toyota”, Balla: Ja prova që inkriminon Bashën

June 28, 2018 13:48

3.4 milionë euro në “Toyota”, Balla: Ja prova që inkriminon Bashën

Taulant Balla kishte paralajmëruar ditën e djeshme se do të publikonte fakte të cilat do të hidhnin poshtë akuzat që Partia Demokratike ka lëshuar përkundrejt figurës së tij, sa i takon 3.4 milionë eurove që u sekuestruan disa ditë më parë në portin e Durrësit.

Ai ka zgjedhur seancën e sotme parlamentare për të treguar një fotografi në të cilën duket vëllai i dy personave që prisnin eurot në port, duke dalë nga zyra e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës.

“Je i përfshirë në pastrim parash. Të kam kallëzuar Lulzim” iu drejtua Balla këtij të fundit.

Ai deklaroi se këtë provë do t’ia dorëzojë drejtësisë ndërsa sa i takon Bashës, ai vendosi të largohej nga seanca menjëherë pas deklaratës së deputetit të Partisë Socialiste.

s.a/dita

June 28, 2018 13:48
Komento

17 Komente

 1. Socialisti June 28, 13:57

  Sa here degjoj te flase Balla, sa here degjoj retoriken e tij “brilante” me vjen zor dhe turp qe jam socialist.

  Reply to this comment
  • C'pritet me nga Shteti Rrumpalle ! Perse nuk fillpojne arrestimet ?1 June 28, 14:33

   mos u prek aq shume ti “Socialisti Babahales”
   per Retoriken e Balles ,
   por per banden e krimineleve te pd-se
   dhe Faktet qe tregojne qarte se basha ,Miljonat
   e vjedhura nga Rruga Dures- Morine i ka finanxuar
   ne drohe e prostitucione si dhe Firma ku ka punesuar
   sharlatanet nga fshati qe vjen pickopi .

   Apo juve s’ju shqetesojn kriminelat dhe banda antishqiptare qe ka marr peng zhvillimin e vendit
   dhe degjenruar Shqiperine ne Bote ,
   sju interesoka fare qe kta funderina vrasin vjedhin ,
   shkaterrojne shtetin ,
   por merreni me retorikat e Socialisteve
   dhe ajo qe babahalese jo pelqen me shume !!!!!!!!!!

   Prangat rropsise antishqiptare .
   ska me kohe per te humbur Shqiperia

   Reply to this comment
   • Socialisti June 28, 16:43

    Nuk dua te merrem me ty personalisht por po te tregoj te KEQEN e madhe qe kemi ne socialistet, e cila, ne fund te dites perkthehet ne te keqe te te gjithe shqiptareve.
    Ne BESOJME si te marre, si qorra dhe si pula cfaredo lloj fjale qe del nga goja e udheheqesve tane.
    Me besojme se Luli vodhi ne Rrugen e Kombit sepse keshtu thote Rama, Balla e Co. dhe ulerasim Po,po,po.
    Ne besojme kur n’a thone se Saliu ka lene nje grope te madhe dhe serish ulerasim.
    Ne n’a thone se Meta me bllok ne dore po vjedh Shqiperine, dhe ngrihemi ne protesta duke derdhur edhe gjak, pastaj n’a thone se Meta eshte burre i mire dhe LSI e kemi aleat te vyer, ne ulerasim e brohorasim,pastaj n’a thone se Meta eshte burri me i keq dhe LSI eshte ajo force qe po n’a pengon te ecim perpara , dhe ne irritohemi dhe shfrejme mllefin mbi LSI dhe anetaret e saj. Pastaj n’a thone se Meta vertete eshte ai i poshtri i politikes por ne do t’a bejme nje cike President , dhe ne me brohorima e bekojme kete zgjedhje.
    Ne n’a thone se keto 5 vjet eshte rritur mireqenia dhe ne edhe pse nuk e perdorim me dollapin e bukes dhe frigoriferin e kemi hequr nga priza, ndihemi jo vetem te ngopur por edhe te lumtur.
    Ne n’a thone se cfare eshte ky hashash qe thote opozita dhe ne, megjithese n’a shpon hundet era e parcelave deri tek dritarja e shtepise, leshohemi me mallkime kunder Saliut qe sheh ne “enderr” avine dhe skafe droge.
    Ne po n’a tha kryetari qe ne Jupiter ka jete, jo vetem qe e besojme, por jemi gati te japim jeten ne perleshje me ata maskarenj qe thone te kunderten.
    Ne besojme se …… po nuk deshi kryetari as dielli nuk mund te linde dhe perendoje.
    Ja , pra, keta jemi ne. Dhe ngaqe jemi te tille , e tille eshte sot Shqiperia , qe pa pike turpi kerkon integrim Europian.
    Ne Europe do te mund te futen dhe do te futen NJEREZ dhe jo TUFA BAGETISH .
    Ne do te behemi dhe quhemi Njerez , vetem atehere kur te Mendojme, Veprojme dhe Vendosim me mendjen tone dhe jo te “udheheqesve legjendare” te Partise sone trime dhe heroike.

    Reply to this comment
    • X Shkerdhatat e Sali Qenit June 28, 19:22

     Ne besojme kur n’a thone se Saliu ka vrare kater persona te pafajshem ne mes te bulevardit dhe brohorasim, por s’eshte e vertete, eshte shpifje!
     Ne besojme kur n’a thone se i biri Saliut ka vrare 26 persona, te cilet kur ishin gjalle i bente te punonin si sklleverit e shekullit te 19 ne amerike dhe brohorasim, por eshte shpifje!
     Prandaj, nuk i dum mo keta shpifaraket, ne dum Baben … Dum Baben, Dum Baben, Dum baben qe te na i shkerdheje nonat perseri, biles kesaj here te na shkerdheje edhe grate!

     Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku June 28, 14:23

  Po mire or Trap Palla, sado koqe te jete Luli dhe po them ja eshte koqe sa te duash ti, po kush mund te besoje qe ne mes te parlamentit Luli do te leshonte nje brockull te te jepte mundesine ty ta inkriminoje. Kjo qe ben ti edhe per nje katunar Librazhdi si puna jote eshte shume e trashe or Trap Palla.

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku June 28, 14:25

  Sa per ato fotografite qe tregon ti, tashti edhe lopa e di qe me fotoshop mund te besh cfare te duash. Edhe ty mund te te vesh cica, te te nxjeresh me bythe jashte e cfare te duash tjeter. Ik or pirdhu, debil Librazhdi.

  Reply to this comment
  • Gerti June 28, 16:15

   Ti Plaku Mutsihaku qe ha shume ha shume. Dhe ti nuk ha mut kot. Po nga e gjete fotoshopin e kokedru. Apo ashtu tha Babolja. Ore faqeziu blogut. Edhe I dhjerre por krenar ama. Rrofte SHQUP-i detashmenti me kriminal i te gjitha koheve.

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku June 28, 16:48

    Mor Gerti Bytheshqyerti. Po qe per mut ti ma kalon se e ha me vagona. Babolen merre e fute ne bythe. O koqe une nuk thashe qe fotografia eshte bere me fotoshop se kete nuk e di. Ajo qe thashe une eshte qe keto lloj fotosh jane per show se nuk mund te perdoren si prova meqe mund te fallsifikohen me fotoshop, nqs mendja jote e pjerdhur e ben dot dallimin.SHQUPI nuk me intereson fare, kurse, per ate i dhjere, por krenar ka qene dhe eshte i gjithe populli shqiptar, qysh ne kohen e atit tend shpirtror Legjende Bythiane Enver Koqe Gjirokastra. E more vesh o Gerti, Bythshyerti.

    Reply to this comment
   • Doni apo nuku doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET. June 28, 18:06

    O Gerti,vertet detashmenti me i kriminalizuar e i korruptuar mbetet Shqipni,por ama komiteti i ppsh per Tiranen nuku qendron larg,perderisa perdhosi gjakun e mijra viktimave te tragjedive ne dete e toke si 2 prilli,e vitet 1997-98,Gerdeci e 21 janari etj,apo i harrove dhe harruan socialistet e “ndershem”qe vazhdoni ti beni tifozllek ramavicit qe bashkejeton duke bere humor mbi gjakun e viktimave berishavicerve?Tutp,dhe bashkefajesi se bashku,aqe sa detyroje popullin USA e BE te kerkojne me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.Mjaft me,me lojra fjalesh e lloqe kavajsish;thote populli.Prisni se nuku keni pare gje akoma kur keta bastarde te politikave te Tiranes zyrtare do te kene shume shpejt nje fund te turpshem dhe pa kthim.Nuku ka leke te piset e pushtet brenda djallit qe t’u shpetoje nga bange e akuzes,pervecse bashkepunimi me Drejtesine.Besoni,binduni e rrefehuni nje here te vetme ne jete,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

    Reply to this comment
 4. Besniku June 28, 14:26

  Njeriu , ne eshte I majte apo I djathe, I ben nder apo jo , figures se tij, dhe bindjes qe perfaqson.
  Se si flet Balla, per hir te se vertetes, shpesh le per te deshiruar, por ne rastin konkret rendesi kane faktet, jo fjalet.

  Reply to this comment
 5. Donela June 28, 14:31

  Llap-llap ti socialisti demokrat

  Reply to this comment
 6. Kris 1 June 28, 15:08

  Fotografia nuk eshte prove por te jep kenaqesine e humorit kurveror(kuvendor)

  Reply to this comment
  • Jurist ne Europe June 28, 18:00

   ah vertet nuk qenka prove Fotografia ?

   Ne nji hetim Fotot ne nji situatate te tille dekonspirimi
   jane nji Fakte i qarte , i bashkpunimit te politikanit me kriminelet me bandat e tregtise droges e prostitucionit .

   Jane paret Miljonat qe basha pervetesoj nga buxheti i shtetit dhe i ka financuar ne droge e prostitucion
   ne belgjike Antwepen & Utrecht hollande !

   Prokuroriia e shtetit duhet menjiher ta marre nen hetim

   Reply to this comment
 7. MH June 28, 20:17

  Po nuk bani arrestimet, fjalet e fukrallekut i merre era dhe baheni qesharak ma keq se opozita e Bashe Baboles.
  Mos arrestimet ju fluturoi shansin e hapjeve te negociatave ne vitin tjeter.Kaq sa per sot.Por le te presim vitin tjeter nese rrime tue u marre me llafollogjira e jo me hekura ne duar per shkelsit penal te ligjit.

  Reply to this comment
 8. alfons June 28, 22:07

  “Socialistit”!Diten qe foli ba ba lia u ndjeve krenar?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?