30 dhjetor 2017

December 30, 2017 02:00 Updated

30 dhjetor 2017

December 30, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH December 31, 09:31

  ‘GEZUAR,PUSHTUES,PERDHUNUES E VRASES SE ‘KOKE PALAREVE’!
  Leter urimi per LU-Lashet,UDB-ashet,Janull-atet e tere kreret kujdslinge antidshqipetare e zagare te vjeter e te rinj Mamaqe e Fev-Zinj per 2018!
  ———–
  Me qene se ‘Zoti’ asnjehere qysh me krijimijn e tij nuk eshte marre me te KEQEN por vetem sa ka propoganduar te miren nuk na ngelet gje ne ‘kokepalareve’ te harruar edhev nga perendija pas me shume se òerek shekulli te ‘UROJME’ te KEQEN,pushtuesit tane,èperdhunuesit tane e te 10 komandamenteve te ‘Zotit’ per 2018:

  1.-Urojme tere LU-lashet,UDB-ashret,Janull-atet qe tere tragjedija qe ka pllakosur kete vend e kete popull per 27 vjet te ndodhe brenda 2018 mbi JU dhe vendet tuaja shkaketare qer popullin me te lashte ne Ballklan e nxoret jashte kufijve si dikur izraelitet ne shkretetire lene pa shtet pa pasuri pa ligje si bageti e pa POPULL ne bashkepunim me kreret kujsilinge antishqipetare ne sherbimin tuaj e Zagarine dizinformacion!

  2.-Urojme qe mjerimi varferija BUKA-URIJA qe ka pllakosur 27 vjet nje popull sa nje fshat ne mes te Europes e qe ushqehet me miell kafshesh Serbe me bekimin e janullatus te bjere brenda nje viti mbi JU dhe familjet tuaja femije mbesa e ‘SUPERMBESA’rrugeve te vrara si prostituta si 27 vjet femrat dhe femijet e uritur shqipetare!

  3.-Urojme me gjithe zemer ,megjithese zoti nga keto ane as degjon e as egziston ose kompromentuar me FLORI,qe tere te keqiat qe i kane rene mbi koke popullit shqipetar nga TRESHJA tragjike LU-lashe-UDB-ashe e JANULLATE si pushtues perdhunues e vrases duke perdorur si MASHE tere kreret KUJSLINGE e antishqipetare ‘salisjane’ e xhihadister,metoiste e socialSSaliste te bijen mbi FEMIJET dhe GRATE tuaja deri ne brezin e trete qe ashtu si tek ne te ngelen pa PRONE e pa PUNE e pa BUKE rrugeve ne arrati ku te prostituohen,te lypin,te vrioten e te shiten per organe te ngujohen e perdhunohen te VRARE si ‘Koke èpalare’ me miratimin e REGJI te LU-lasheve,skenariste UDB-ashevev e bekimin me frymen e shenjte te JANULLAVE

  4.-Urojme qe brenda 2018 tu bien ne koke mbi ju dhe femijet tuiaj bastardhe deri ne brezin e trete tere te KEQIAT qe u kane rene 27 vjet dy shtresave me te varfera te ketij populli GRAVE dhe FEMIJEVE shqipetare ngelur pa atedhe ,pa shtet pa hapesire Ajrore-Detare -Tokesore pasuri te te pareve te tyre duke mbijetuar vetem me PROSTITIUCION e shitje trupi deri ne ORGANE per pjese kembimi shume me keq se ne MESJETE me regji te LU-lasheveskenariste UDB-asheve bekimin e JanullaXHIHADISTET kujslinge e èpropoganduar nga ZAGARIJA apo kamikazet e dizinformacionit!

  5.-Urojme me gjithe zemer qe ashtu si mbi 1 MILION shqipetare ajka e RINISE e moshave 1-35 vjeç arratisur neper Bote nuk di as te shkruaje e as lexoje SHQIP e po humb indetitet e jeta dhe e ardhmja eshte mbeshtetyur tek LLOTARITE dhe lojerat e fatit te gjitha keto tu bijen ne koke tere FEMIJEVE tuaj bastarde niper mbesa e ‘SUPERMBESA’ qe jetojne PARAJSEN ne vendin me te varfer te BALLKANIT fale regjive te KOLONIZATOREVE LU-lashe,skenaristreve UDB-ashe e me bekimin e Janullave per restaurimin ne kete vend te shtetit te KALIFATIT dhe vku vendin e shqipetareve e kane zevendesuar tere rracat e huaja muxhahedine,serbe qe flasin shqip e kosovare qe flasin vetem serbisht ngersa tere hapesirat veri juge vetem derra e dosa uqer e çakej qe flasin vetem serbisht e greqiosht!

  6.-Urojme qe per JU LU-lashe,UDB-ashe e Janullate si trekendeshi TRAGJIK i shperberkjes se ketij vendi e populli viti 2018 krahas shtetit te se drejtes dhe GIOTINES te hapen edhe gjyqi i inkujzicionit e djegja ne turen e DRUVE te tere KUJSLINGEVE apo krereve te XHIHADIT ‘salisjane’,’metiste’ e ‘socialSSaliste’ me ne krye KALIFIN -SALI si MEKATARET me te medhenj ndaj popullit SHQIPETAR dhe ndaj vete ZOTIT!

  7.-Lutemi qe2018 te ndriçoje mendjen e nje populli te marrosur e nga 3 MILION shqipetare ne ARRATI vendi ka rene 27 vjet ne duar te KANIBALEVE ku nepermjet 128 bandave parti bejne sikur votohen nga 120.000 bageti dhe LIGJIN e ben 27 vjet Neron Salioja e Like Florija me miratim te LU-lasheve.skenare te UDB-asheve dhe bekimin e Janullatreve duke patur si BODEGARDE 3 MIJE xhihadiste antishqipetare per te mbrojtur krimin e korrupsionin ngujuar 27 vjet ne parlamentin antishqipetar ku si AVOKATE kane LLALLAT!

  8.-Urojme qe 3 mije bodegardet ne sherbim e krimit Edvineve kalif Salise e Like florise te kthehen ne 3 MILION SHQIPETARE ME TRU NE KOKE E ZEMER SHQIPETARIZMEN TA SHPETOJNE SHQIPERINE DHE LU-lashert.UDB-ashet e JANULLAT te fillojne e tu digjet ZJARR nen kembe ne ketpo TROJE e marin pa perjashtim rriugen per JANINE!

  9.-Urojme VDEKJEN e te HUAJVE te te gjitha ngjyrave e racave qe per 27 vjet vrane perfundimisht te ARDHMEN e nje populli qe tashme nuk i dihet me as NUMURI pa le te dhenat e tjera ne nje vend pa asnje statistike e 27 vjet koloni mer shume kolonizatore

  10.-Urojme shqipetareve tu dale gjumi dhe kthjellohet mendja duke mos vrare me njeri tjetrin e mish per top per te HUAJT po mbi te gjitha te shohin BISHTIN qe u ka dale e te rikthehen ne NJEREZ!
  Ne luften kunder mullinjve me ere te kAmunizmit per 27 vjet me radhe as U VRA,as U KAP gjalle e as u pa gjekundi ndonje kAmuniste’!
  Shqipetaret ashtu si donkishotet sançopançot e gomaret e humben kete lufte 27 vjeçare dhe FITUESIT ishin e jane PRONARET apo PADRONET ndryshe kolonizatoret e qehallaret ,’burrat e shtetit’,yjet ne ngjitje qe kane patur 27 vjet Mbeshtetjen e LU-lasheve,skenaret e Biberajve Fazlliqave e UDB-ashet dhe asnjehere nuk ka munguar bekimi ne prapaskena e Janullave per te realizuar enderren e vjeter:
  Veriu-Serbise,jugu-Greqise e ish Shqiperija e mesme shtetii idikur i Esad Pashes tani i XHIHADIT apo kalif SALISE e LIKE FLORISE!!

  Reply to this comment
  • Veting vetetima. January 1, 17:17

   Respekt zoti A.Gramsh shume te verteta ato qe shkruan cdo shqiptar i thjeshte e kupton dhe shikon qe Shqiperia eshte mbushur me gjakepirsa shqiptar tpolitikane e tranzicionit qe rrokullisin Shqiperine dhe shqiptaret vit mbas viti ne mjerim ! Ajo qe thoni ju, per Rinin Shqiptare qe nga 1-35 vjec , shumica nuk dine shkrim e kendim !! 100% eshte e vertet !

   Reply to this comment
 2. DRITERO December 31, 12:23

  ”Ska me heronj,heronjte i perzume,
  Me lavdi perdite i nunuritem
  Dhe me lajka dalgadale i vume
  Nje nga nje ne prehje dhe ne gjume.”

  Reply to this comment
 3. QInam QIrjo QIrjazi December 31, 12:54

  Kenga e kalif Salise….

  Nje mexhilis te madh na çeli
  Janullatos mjeker derri
  Likja me llokum e veli
  si kofini pas te vjeli.

  Fyti i Lulit po pelcet
  Kafka e Edvinit si kungull kercet
  çeshte ky sheqer kesmet?
  Serbi Sale iu be kalif e jo mbret?

  Tere Dulet greke antishqipetari
  hedhin valle palikari
  E vendos Mona Kusari
  Rames çizmen ,shqipove Kari

  Ashtu si na e deshi xhani
  ne tre pjese u nda vatani
  Ne veri serb e dushmani
  Ne jug Grek eshte çobani

  bageti ngeli skipetarei
  kurban gjithmon per te tjere
  Jo vetem per serbi greqine
  por edhe Ameriqine…

  Reply to this comment
 4. Njeriu i Neandertalit December 31, 14:17

  DO PERMBYSET BOTA!!!!???
  Te propogandosh ne shekullin e 21-te ne mes ter Euroèpes dy qenje nje qelizore ,spermatoxoid kanxeroze ne gen O9Ilir Meten e Monika Kryemadhin o kemi te bejme me nje fis te epokes se gurit o po permbyset Bota..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*