30 gusht 2016

August 30, 2016 01:52

30 gusht 2016

1

August 30, 2016 01:52
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH August 30, 09:24

  70 VJETORI I GJYQIT TE NOREMBERGUT!
  Kush do jene sipas shkalles se krimit 24 kryekrriminelet ne gjyqin e Bathores?
  ——————————————–
  70 vjet me pare u gjykuan 24 eksponentet kryesore te krimeve naziste kunder njerezimit ,ku si dihet me pas u be edhe ‘gjyqi i doktoreve’ku denmet ishin nga ‘denime me vdekje’ ne ‘burgime te perjeteshme’!
  Kush do jene eksponentet kryesore te ‘KRIMIT ME IMUNITET’ 25 vjet ne shtetin e Bathores!?
  Po qe se kerkohet ‘rilindja’ e shtetit te se drejtes te akuzuarit e pare per krime masive ndaj popullit shqipetar me pasoja vdekshmerine varferine absolute e shperngulje me gjenocid ku mbi 10.000 kane vdekur ose zhdukur NDER 24 KRRIMINELET do te JENE:
  1.-Ministrat e financave qe 25 vjet FINANCUAN KRIMIN direkt apo indirekt!
  2.-Governatoret e Bankes BOSH te ish Shqiperise qe 25 vjet KREDITUAN KRIMIN direkt apo indirekt nepermjet kreditimit te ‘bute’ apo mafishe!
  3.-Kryeministrat kujslinge qe 25 vjet KANE MIRATUAR E FIRMOSUR KRIMIN financiar ,bankar e ekonomik plus firmosur FALJEN apo shitjen privatisht te tere pasurive mbi e nen tokesore te popullit shqipetar dhe tere KAPITALET STRATEGJIKE qe 25 vjet nuk i kane me as rrenjet e as deget tek ish shteti shqipetar1
  4.-Ministrat e ekonomise qe firmosen shkaterrimin e bazes ekonomike dhe mbi germadhat e tij nuk ndertuan ‘SISTEM EKONOMIK’ po sistemin e HAJDUTERISE e PIRATERISE duke e trasformuar sistemin ‘Ekonomija e lire e tregut’ ne ‘Lirija e tregut te Lirise se Hajduterise se SALISE’ me pasoja tragjike ku tere sistemi ekonomik financiar e bankar ra ne duar te nepotizmit e klientalizmit apo femijeve bastarde te KRIMIT POLITIK qe me 500 EURO nga gjaku i femijeve shqipetare fshijne 25 vjet djersen enriket e Fullhanerija dhe bythet e Erminave Sadijeve e KALIT TE XENIT -Neron Salija!’Te shpronesohet shpronesuesi’.I shpronesuari 25 vjet eshte populli shqipetar ngelur komplet ‘lakuriq’ toka deti ajri jane prone e shpronesuesve apo krimit!
  P.S -Sa u takon ‘kadinjve qe kur u rrefen parane ters e kane vertitur sherihane’ mendoj se ata ne GJYKIMIN e 24 kryekrrimineleve antishqipetare duhet te jene vetem DESHMITARE dhe ne proçesin e dyte do meren si te pandehur per rryshfet me pasoja shkaterrimin e shtetit te se drejtes e pushtetit gjyqesor!?
  PO ‘AMBASADORET’ NE CILIN NGA 9 RRATHET E FERRIT TE DANTE ALIGERIT DO HYJNE!?’Perendi! Ku je?Migjeni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*