30 gusht 2018

August 30, 2018 02:00 Updated

30 gusht 2018

Nga Arkiva

August 30, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH August 30, 08:41

  REFORMAT dhe REMBYTHJET!?
  Ne çdo vend ku pretendohet se egziston shteti i se drejtes ,reforma elektoraòle eshte matesi i shkalles se demokracise!

  ——————–

  Ne vend te paraDhenjes:

  Pas 28 vjetesh pa shtet po me ‘bura shteti’ ku POPULLIT i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 bandave ‘Parti’ dhe bashke me sovranitetin i eshte hequr edhe e drejta me themlore ne çdo demokraci ajo e VOTES se lire e per rrjedhoje shqipetaret as VOTOJNE e as VOTOHEN arrin nje ‘lajm’ i shume pritur:

  ‘Kane zbritur dy eksperte ‘extraterreste’me ndihmen e Allahut e like baba tomorr Fetahut qe do u bejne shqipetareve reformen zgjedhore’!?
  ‘Dy Ilira ne nje dere njeri pjerdh tjetri mban ere”!Nje me mbiemrin Rusmali e tjetri me mbiemrin Gumi!

  Parlament kafshesh,qUrravi idjotesh!

  Kur nje e ashtuquajtura ‘reforme’ ne drejtesi ka dy vjet qev punuan tere eksperte jashte politikes dhe nen drejtimin me ‘dore te hekurt’ te dy protagonisteve SHBA_te e BE-ja dhe ‘nuk ka sy per Qabe’ akoma te zbatoheyt se pengohet nga cparlameni stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh’ A e imagjinojne shqipetaret se si keta KRRIMINELE dhe HAJDUTE me imunitet te perjetshem e te vete EMERUAR te bejne KRYEREFORMEN e sistemit Elektoral e cila duhet te jete gjitheperfshirese horizontalisht e vertikalisht se ka te beje me SOVRANITETIN e demoKroacine PERTFAQESUESE dy ‘shtylla’ parime qe ketij vendi e populli i mungojne!?

  Si mund behet kryereforma e sistemit elektoral nga dy ‘eksperte’ pjese e kesaj politike krriminale kur ne themel te saj duhet te jete DEKRIMINALIZIMI qe shqip do te thote qe 100 e kesaj politike e ketij parlamenti duhet te dalin me pranga jashte parlamentit te krimit e korrupsionit!?

  A mund te miratojne KRYEREFORMEN e sistemit elektoral ‘komisioni Ligjeve’ ku si anetare ka Loqe si Mul Noka,Mona apo Mehmeti e te ngreje doren qe Sali Neroni,e gjithe kreret e krimit e korrupsionit tu tu hiqet e ‘DREJTA’ te veteEMEROHEN me lista ne parlamentin antishqipetar?KURRE!

  Anarki totale ose Katraure!?

  Populli i ngelur dhe tere istitucionet apo edhe kater ‘pushtetet’ jane PENG i Mafjes LOBIZMIT nga parlamenti tek ‘presidenti’ perfshi edhe nje te Aashtuquajtur qUrravi e nje EDVIN-Bojaxhi qe bredh kantjer me kantjer te filluar me MILIARDA harxhuar e Kurre MBARUAR!

  Asnje nga tere kjo politike antishqipetare nuk i do REFORMAT dsepse asnje nuk do rilindjen e shtetit sepse te rilindi shteti i se drejtes do te thote LIGJ-Demokraci ku tere kjo politike antishqipetare do te shkoje ne mos ne aBURG e gjitha e shpronesuar e ne SHTEPI!?

  Reforma e sistemit elektoral ashtu si gjithe reformat si protyagoniste kane QEVERRITE qe kane dale nga shumicat parlamentare e gezojne mandatin e POPULLIT!?Tek ne nuk meret me vesh kush eshte ‘kazani’ balli kazanit e fundi kazanit se ketu nuk ka as parlament as pozite as opozite e qeverri po vetem e vetem flitet per Kalifin Sali nje Like flori e nje shakaxhi i oborrit te Kalifatit Edvin Bojaxhi!

  Nga e presim reformat e kryesisht ate KRYEREFORMEN e sistemit elektoral kur kjo qeverri si PERGJEGJESE nuk ka nje SUPERMINISTER si gjithe Bota per reformat e raportet me parlamentin e qeverrija bashke me tere lopet shterpa laramane te parlaMenopauzes merzehen e nderzehen neper tere plazhet e Botes e me ne fund na dalin dy ‘eksperte’ ish xhihadiste te kalifit Sali dy ‘ILIRË’ tu bejne reforme shqipetareve per tu rikthyer edhe SOVRANITETIN edhe SHTETIN!?

  Edvin Kristaq Rama!

  Ne kete te perditeshme ka nja dy vjet qe te pertseritet e njejta pyetje:
  NUK DI,NUK DO APO NUK MUNDESH?
  -Po nuk di hap krahun se edhe kau i parmendes po nuk mesoi te leroje deri 3 vjet nuk meson me .Ti ke 5 vjet qe ke deshtuar dhe nuk di as çeshte MANDAT i popullit as çfar do te thote ndarje e pavaresi pushtetesh e as detyrat e ‘shumices’ e te qeverrise per te bere reforma.Ti jo vetem ke ndare pushtetin e popullit po me mandatin e tij ke fshire bythen e kalif Salise e Like florise nje simbol i krimit tjetri korrupsionit!

  -Po nuk do tregon se je i inkriminuar e do kesh pasoja te renda jo vetem politike por do behesh koke turku edhe per tere parardhesit e tu te inkriminuar e mbi te cilat rendojne dhjetra vepra penale!

  Po nuk mundesh se je peng i ‘forcave’ regresive antishqipetare nga brenda dhe jashte del e beje PUBLIKE dhe jep DOREHEQJE e del i nderuar duke bere ate qe ne Bote e bejne shume personalitete kryetare shtetesh e kryeministra!?

  Rruget apo Alternativat!?

  -Urgjent projekt reforma e sistemit elektoral me ndihmen e komisionit Venecias ne parlament bfrenda Shtatorit ku te behen dryshimet kushtetuese e ku 70 perfaqesues te shqipetareve te kene EMER e MBIEMER e te zgjidhen direkt nga SOVRANI.Tere BANDITEVE qe kane me shume se 2 legjislature tu hiqet e drejta jo te kandidojne POR jo me LISTAT e lipe shtogut ku te vete EMEROHEN se kur shqipetohet fjala ‘ZGJEDHJE’ kuptohet ‘ZGJEDHES’ dhe te ZGJEDHUR e jo te emeruar nga kreret e 128 bandave parti,kalifi Sali e Like flori!

  -Fundi i Shtatorit duhet ti gjeje shqipetaret te gatshem me reforme elektorale ,qe ky parlament nuk e miraton KURRE,ta votojne me REFERENDUM !

  Edvin Kristaq Rama!!Kur e ke vendosur daten e Referendumit per 3-4 çeshtje qe populli te marre vete fatet e shtetit shqipetar tashme inegzistent e ne GREMINE po je i pergjegjshem e i ndergjegjshem si kryetar i nje qeverrije pa shtet !?

  P.S-Me dy ‘ILIRË’ ne nje dere njeri pjerdh tjetri mban ere kerkon te mashtrosh shqipetaret dhe 20 perqind te elektoratit qe te ka votuar o EDVIN-RUÇI!?

  DOREHEQJE!

  Reply to this comment
 2. L.H August 30, 08:48

  Mjere ky popull qe vazhdon e ndjek si dhelpra pas koqeve te kalit te Xenit nipit serb.
  Mjere ky popull qe eshte perçare e vret 28 vjet vellai vellane e nenat motrat grate femijet na i shkerdhejne te huajt qe u kemi hapur shtepine e vatane si han pa porta…

  Mjere ky popull qe ka ngelur mes kater rrugeve ndersa alabakerija flasin per bashkim te Kosoves kur ne kemi humbur Shqiperine..!!!!!!!!!!!!!!!!”Perendi!Ku je’Migjeni

  Reply to this comment
 3. ANTIMAFJA August 30, 10:12

  Ja sheshi e ja mejdani o Ed Rama kapedani.Po je burre e i moralshem bej ate qe thote gramsh mirato reformen elektorale me referendum dhe ‘kercenoje’ parlamentin e shqinave salinjaneve e Elvisave e zagareve per zgjedhje te parakohershme e ta maresh vesh si te shtrihen barkas e te te lepijne atletet nate e dite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ndryshe pirdhu…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin