30 janar 2018

January 30, 2018 02:00 Updated

30 janar 2018

Nga Arkiva

January 30, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH January 30, 09:30

  2018-TA?PAK DRITE!
  Babai i Zahos,ne gjendje te renduar psiqike,i ben thirjje ‘Ballit te kazanit’ Nano te vije ti ‘prese thonjte’!
  ——————-
  Pak drite!Nje popull qe di me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij themelore e humane nuk mund te quhet me popull!

  Pak drite!Nje popull qe 28 vjet SHPRONESOHET komplet e i japin rruget e Botes me gjenocid te prostituohet me te HUAJT e tere pasurija bashke me hapesirat Ajrore-Tokesore-Detare eshte ne duar te PERDHUNUESVE vendas e te huaj ‘vuan’ nga ‘Sindroma e Stokolmit’ qe nuk jeton dot pa PERDHUNUESIT e ‘burrat e shtetit’ serb Saline çobanin grek Nano e Like Florine e nuk mund te quhet me Popull!

  Pak drite!Nje popull qe 28 vjet i kane hequr 28 vjet SOVRANITETIN me kushtetuten e Imamit dhe u eshte deleguar SOVRANITETI 128 bandave KRRIMINALE parti me ne krye PD-LSI-PS nuk mund te quhet me popull!

  Pak drite!Nje popull qe 28 vjet MASHTROHET duke luftuar me mullinjte e eres se kAmunizmit dhe ne kete ‘LUFTE’ drejtohet nga kalif SALIJA Nano Bordello e like Florija bashke me tere FEMIJET bastarde te ish BLLOKUT Pollot Nanot,Lubonjat,Ngjelat,Tarifat,Pollot,Fugat,Pollot,Blushat,Pollot,Pashkot,Pollot,Neshot,Pollot,Gjonat,Pollot,Bushatet,Pollot –NUK QUHET ME POPULL!

  Pak drite!Nje popull qe 28 vjet terhiqet prej HUNDESH si GOMARI me karroten INTEGRIM kur tek ne nuk ka ASNJE PARAMETER te shtetit te se drejtes e as diskutohen parametrat ekonomike e financiare si vend i ‘Botes se trete’ do na nxjerin edhe nga Ballkani si KAFSHET qe ushqehemi me miell kafshesh Serbe e jemi 7 MILIARD borxh-nuk quhemi POPULL!

  Pak Drite!Nuk mund te quhet POPULL nje i tille kur tere ‘pushtetet’ e istitucionet e ish SHTETIT shqipetar nuk jane ne duar te POPULLIT por te krereve te krimit e KORRUPSIONIT:Parlament,gjyqesor,egzekutiv e tragjikisht ‘Media’ ne sherbim te krimit e korrupsionit dhe tere ‘Sistemet’ politik ekonomik financiar e bankar pushtuar e monopolizuar nga ‘nepotizmi’ e klientalizmi!

  Pak drite!A mund te quhet me POPULL kur ne krye te tere pushteteve e istitucioneve qendrojne jo PERFAQESUES te SOVRANIT po krimit e korrupsionit nga nje parlament antishqipetar qe nuk MUND te beje ASNJE reforme per te rilindur shtetin dhe VJEDH çdo vit shqipetareve mbi 1 MILIARD lek!

  Pak drite!Si mundet nje qUrravi te ‘BISEDOJE’ me shtetet e tjera kur ne jemi 28 vjet pa SHTET ,ke perfaqeson kjo qUrravi pasardhese e kalifit SALI qe e trajton shqipetaret si BAGETI kur nuk eshte VOTUAR as nga 20 perqind e elektoratit ose nga vetem 600.000 zgjedhes nder 3 MILION shqipetare!?

  Pak drite! Qe elektorati socialSSalist ta marin vesh mire se banda PS do kete te njejtin ‘fat’ bile shume me te keq se bandat LSI e PD se elektorati ‘i mengjer’ nuk jane BAGETI te komandohen nga nje ÇOBAN-Sali apo Like Flori e aqe me teper pas 28 vjetesh nga nje çoban me emerin TOS-BIXHOZI qe e ktheu PS ne Bordello dhe e MAJTA shqipetare si ne gjithe vendet e Ballkanit dhe Europes qe po rilind ka 28 vjet qe ka VDEKUR!?

  Pak drite!Qe elektorati progresist i MAJTE qe 60 perqind nuk VOTON eshte e vetemja shprese qe ta rilindi shtetin e se drejtes dhe jo me rikthimin e ‘krereve te krimit e korrupsionit’ ne krye te bandave BE NA ME-Berisha-Nano-Meta por te intelektualve te MORALSHEM e shqipetare qe te krijojne nga THEMELET subjekte POLITIKE-DEMOKRATIKE ku ti rikthejne Shqipetareve bashke me SHTETIN dhe SOVRANITETIN!

  Pak drite!Qe elektorati qe ka votuar 2 here te ashtuquajturen PS te marre vesh se ka ardhur koha te kerkoje URGJENT perjashtimin nga ‘udheheqja’ e kesaj te ashtuquajtur partije e qUrravije tere kreret e krimit e korrupsionit qe MBOLLI simboli i korrupsionit NANO bashke zjarrvenesi i Shqiperise ne krah te kalif Salise e Like florise!Ne krye te PS jane po ‘ATA’ ‘Hajdar-agat’ qe bordello Nano u fuste 20 vjet me pare ne DIREKT gishtin ne bythe e me lejen e lobizmit greko-serb i quante me te drejte te KORRUPTUA e te shitur per nje lavatrice e shoke te Mirit te Xhikes :Naçi.Baçi.Muçi,Kaçi e tere KA-QI-t e tjere qe 28 vjet jane ngujuar ne parlament e jane bere MILIARDERE!

  P.S Edvini,babai i Zahos jo vetem nuk ka asnje te drejte te beje bisedime me askend se shqipetaret i konsideron si bageti si udheheqesi i tij shpirteror kalifi Sali qe i ka futur ne tere orgavnizmat islamiko-xhihadiste por duhet ti hapi rruge per te bere VETTING-u brenda bandes PS qe ti hapet rruge se MAJTES shqipetare perdhunuar e vdekur nga Balli i kazanit Nano qe ja jepte pushtetin ‘burrit te shtetit Sali’ sa here ish i droguar e zhdukej pa lene gjurme qe nuk kish qen kufiri ta gjente perrenjve te Tepelenes e Ballshit kanaleve me Xhoanen e as ish Presidenti Moisiu e zv kryeministri DOKLE -Ziu!
  Edvini pas 28 vjetesh kerkon te ‘haketen’ e te behet i ‘mengjer’ e fondacionin ‘HAJDARI’ anetar i te cilit ka qene 28 vjet ti vere emerin ‘Qemal Stafa’ por eshte shume i vonuar e ne gjendje te renduar psiqike se me pare duhet ta çvarrose ‘Hajdarin’ nga vorrezat e kombit se po qelb Qemal Stafen e bashke me te edhe bustin e simbolit te antishqipetarizmes tradhetise,hajduterise agjentit serb e injorances Ahmet ZOGOLLIN nga ish kryeqyteti i SHQIPETAREVE!

  Reply to this comment
 2. QInam QIrio QIriazi January 30, 09:42

  ‘Ate nuk e qasnin ne feshat e AI kerkonte per grua vajzen e priftit(Janulles)”

  ‘Kur nuk je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’

  ‘njeriu nga kafsha nuk e dallon vetem gjuha por edhe se pake a shume e njeh vehten ne raport me te tjeret dhe vendin qe ze ne shoqeri’

  ‘Agai zbriti nga kali dhe i mori gruan e ja shkerdhente ne sy te tij ai ‘sKipetari’ i tundete frerin kalit ti thyente dhembet’…..

  ‘Keshilltari i TirOnes Topollai naten e marteses pa u gdhire ja la Nusen ne krevat Salise e shkoi te bllokonte rruget me urdher nga çadra ku mbi gjakun e te reneve kish vene bythen gjithe gjize lopa Aurela nga Hollanda”

  Reply to this comment
 3. L.H January 30, 10:03

  O ‘Dita’,
  Para se te na flisni per ‘mareveshje’ na spjegoni ne idjoteve fjalen ‘partneritet ‘!
  Ne çfar gjeje e perse jemi ‘partnere’ me shtetet e tjera te Ballkanit e Europes kur ne e pranojme vete qe skemi shtet e po rilindim shtetin duke e filluar jo nga themeli parlamenti,legjislative,qe ben reformat per ta lindur po nga nje ‘reforme ne drejtesi kur tere pushtetet i drejton si me pare Pollo mul noka e kalifi sali me nje prostitute LSI!
  Partner ne òfar gjeje–Veçse ne QIRJE ku ne jemi si shqipetare permbys me bythe te hapur te huajve??

  Reply to this comment
 4. nje çun TirOne shoku i Ben Blushit fevziut,Erik fullHanit January 30, 13:00

  Rama kerkoj lesh tek Tsipras e po del i rruar .
  Tsipras i tha :’Po ti ò’far subjekti politik drejton,se tek ne partija socialiste e Papa Ndreut ka kohe qe ka vdekur e harruar e arkivuar ne kalendat greke’!
  -Si tja bej une te behem komunist si ti ne kete moshe -i tha Rama!?
  -Bej zonje te pare gruan e dyte me 1000 dashnore Xhoin -i tha Tsipras e nuk ka rendesi se eshte a po nuk eshte Tos bixhozi ne Shqiperi ne mejhane bordello apo Austri….me mire Xhoin se nje Sllobodanka serbe e Monen nje rruspi……ne presidencen e kuplarase Bathore ,ish Shqiperi………..

  Reply to this comment
 5. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare January 30, 14:16

  O MILET,
  A dini kush osht kryetar i keshillit te nalt te sigurise Fazlliq ai qe nderzen Sadijen e mbars Arxhiden dhe tere gridat monat Dodat e putanat e parlaMenopauzes?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim