30 mars 2019

March 30, 2019 02:00 Updated

30 mars 2019

Nga Arkiva

March 30, 2019 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH March 30, 10:47

  MENDER SOCIALISTE’!?
  ”Na ngordhi kali
  i rane thonjte
  po vrapon balli
  ti mbledhe patrkonjte” SH.Musaraj
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Ne populli -thosh A.Linkoln-nuk jemi per te permbysur kushtetuten por per te permbysur ata qe e kane shkelur me kembe perdhunuar kushtetuten”!
  Ne shqipetaret tragjikisht ne keto 30 vjet jo vetem nuk jemi ne gjendje te permbysim apo ‘varrosim’ te gjalle ata qe 30 vjet bashke me shtetin permbysen gjitheçka e na lane pa atedhe drejt shperberjes por perkundrazi fale nje ‘pakice’ te infektuar nga ‘Sindroma e Stokolmit’ jemi PENGJE te varrmihesave te krereve te krimit e korrupsionit me imunitet 30 vjet ne pushtet ne kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’ pa POPULL e shtet!!

  ‘Mender Mutera’!
  A mund te konsiderohen me burra aqe me teper burra shteti pas 30 vjetesh ne krye te antishtetit qe i nxoren uje te ZI vatanit tere keta oligarke te peshtire qe kane jetuar e jetojne me gjak femijesh shqipetare 30 vjet pa BUKE qe perdhunohen lypin ngujohen e jetojne shume me keq Skllaverine deri duke i shpene ne THERYTORE e bere KURBAN per pjese kembimi per ORGANE e ka akoma trushpelare hajdare ‘kosovare’ tifoze qe vazhdojne e i ndjekin nga pas!?

  A mund te konsiderohen me shqipetare e aqe m,e teper ‘burra shteti’ tere mender ‘ ‘M….’ me emera apo mbiemera Moisi,Milo,Meta,Muli Mehmeti,Mona, e kompani qe 30 vjet i jane ngjitur si MUTI pas kepuces Neronit serb SALI qe dogji tere nje vend te quajtur ish Shqiperi!?

  Si mund te konsiderohet me ‘burre shteti’ nje Moisi qe pas 30 vjetesh tregon perralla me mbret e jeton parajsen ne moshen ’90 vjeçe ndersa dy shtresatr me te dobeta te shoqerise shqipetare perjetojne mjerimin Migjenian ne mes te Europes ku si te vetemen ‘prone’ edhe ate jo plotesisht kane ‘TRUPIN’ qe e shesin 30 vjet per te mbijetuar nepermjet prostitucionit dhe ky plak me ‘ìalzajmer’ na thote se :
  ‘Makinat jane te mira po shoferet te keqinj’!
  Ke konsideron makine e ke shofere ky plak i rrjedhur qwe po qe se do rilinde vertet ‘MAKINA’ qe quhet shtet i se drejtes do gjykohet e denohet edhe mbas vdekjes si nje nga dishepujt e Kalifit SALI qe terrorizoi 30 vjet nje popull e dogji tere nje ish Shqiperi!

  Si mund te konsiderohet shqipetar e aqe me teper burre shteti nje mender MILO si tere Metat ,Monat Mul nokat ,mehmetrat e tere MUTRAT e tjere kur pas 30 vjetesh ne krah te kryekrriminelit Berisha ka vjedhur pjesen e tij e eshte ngrohur ne zjarrin qe serbi Karaxhixh i vuri Shqiperise dhe tani pa piken e turpin na perrallis e thote:
  ”Rames nuk i lejohet ky fjalor si burre shteti’!?
  Per ke ‘burra shteti’ flet ky psikopat e antishqipetar kur edhe gomaret e Peqinit qe po zhduken si race bashke me shqipetaret e dine se ky vend ka 30 vjet pa shtet dhe sikur nje dite do rilinde shteti do jete nje nga te AKUZUARIT per krime kunder njerezimit per tere krimet qe i jane bere popullit shqipetar keto 30 vjet nga kreret e xhihadit e ISIS drejtuar nga guida Supreme apo kalifi SALI!!?

  Mender socialSSaliste!?
  ————-
  Nese ne kete vend tashme toke e djegur nuk LINDI kurre as pluralizem as demokraci por vetem si kerpudhe te HELMATISURA 128 banda parti ndert to nuk lindi KURRE por vdiq ne perjetesi e ashtuquajtura e ‘MAJTE’ qe do te thote ‘demokraci’ demokrate se perfaqeson shumicen e shoqerise ose shumicen e POPULLIT nga e ka prejardhjen kjo fjale!

  Si mund te konsiderohet parti e ‘majte’ apo ‘socialiste nje lloj bande qe nuk lindi kurre por u ‘ngjiriz’ neper laboratoret e agjenturave ne Ameriken e Biberajve-Beograd-Berishes nepermjet islamikut shkodran Ramiz e klanit KAapoi apo xhihadistit XHELIL!

  Si mund te konsiderohet ‘subjekt politik’ nje lloj bande me Pandelinj koke thare e SpiroPordha apo SpiroPale kur partite e MAJTA si udherrefyes kane patur dhe kane ne jeten politike te Botes parimet e iluminizmit Francez dhe trekendeshin e revolucionit francez Liri-Vllazeri-Barazi!?

  Si mund te konsiderohet ‘socialiste’ nje bande qe jo vetem ka patur frike nga fjala KOMUNIZEM por ka 30 vjet qe lufton me mullinjte e kAmunizmit nen drejtimin e kreut te xhihadit Sali Karaxhixh dhe jo vetem kaqe por dhe ka qene ne krye te fushates kunder historise e simboleve te ketij populli si asnje vend tjeter i Botes per Liri pavaresi !

  Si mund te konsiderohet ‘socialiste’ apo e majte nje lloj subjekti qe ka fshire nga fjalori jo vetem fjalen POPULL po mbi te gjitha fjalen BARAZI!?
  Edhe pse tere 128 bandat e tjera perfshi ate te quajtur PD apo banda e kalifit Sali nder kreret xhihadiste te saj gjen ‘qenje’ me pak te pasura se sa kreret e PS ku kane uzurpuar tere strukturat e partise te shtetit te parlamentit dhe nuk shkulen dhe jane po ata OLIGARKE e miliardere kembe e koke ne tere sistemet ekonomik financiar e bankar Pandelinj e gomare perfswhi ‘ìfaraonet’ qe ua kane bere varret brenda ne parlamentin e leshit:Naçat,Baçat,Kaçat,e tere Musa Ulqinat e byth qinat qe kreu i bordellos Nano i akuzonte 20 vjet me pare si te korruptuar e zhytur ne korrupsion edhe per nje lavatriçe dhe si shoke te Mirit te Xhikes!?

  Si mund te konsiderohet parti e majte e ‘socialiste’ nje lloj tufe pleqsh qe ne vend te truve kane dhjame qeni e ne krye te tyre nje thonj pa prere qe eshte shume me FASHIST e xhihadist edhe se kalifi SALI me emerin Edvin,sepse ndersa Krrimineli Berisha eshte i detyruar nga agjenturat te jete antishqipetar e antikAmunist Edvini si pupulist provincial si Zogolljan e Zoist eshte i BINDUR per ato qe ka bere dhe ben ne permbysjen e historise simboleve dhe INDETITETIT te nje vendi dhe aqe me teper KRYEQYTETIT!?

  Si mund te konsiderohet i ‘majte’ e aqe me teper ‘socialist’ nje milioner me emerin Gramoz pas 28 vjetesh kur ketij populli ju eshte vjedhur GJITHEÇKA dhe eshte shpronesuar plotesisht dhe 30 vjet jeton mjerimin si asnje vend i Ballkanit ndersa ky RUÇI nga xhamat e zinj antiplumb si tere kreret e krimit e korrupsionit e socialSSalistet e shikojne realitetin KOKE POSHTE:
  -Ku busti i simbolit te tradhetise antishqipetarizmes e hajduterise Zogolli u duket si ai te te vrareve nga dora e tij Gurakuqi,Rustemi,Bac Bajrami,Hasan Prishtina!?
  -Ku varri i terroristit Azem Arkani apo Hajdari ne vorrezat e deshmoreve ju duket si varri i Emal Stafes,Tutoulanit,Vojo Kushit e 5 heronjve te Vigut!?

  -ku bustet e tere klerikeve fondamentalisteve papeve prifterinve hoxhallareve dhe gonxhe Bojaxhinjve ju duken si kokat e RILINDJES-Kombetare!?
  -Kur tere pollakadat e simbolet e kryeqytetit te 100 vjet shtet te luftes punes gjakut e djerses jane zevendesuar nga simbolet e tradhetise antishqipetarizmes e emerat e shqipetareve zevendesuar me te ‘kosovareve’ qe nuk kane folur kurre SHQIP po gjuhen e tradhetise Zogollit Xhafer Devave hajvaneve xhihadisteve nishaneve e Hamit Matjaneve!?

  Si mund te konsiderohet ‘swocialist’ qe ‘ja fut kot’ nje Edvin qe jo vetem eshte me bindje te hallakatura si anarkist e populist provincial e antikAmunist qe ska lexuar asnje rresht nga MARKSI se eshte analfabet por ka dhe probleme te rendaq te shendetit mendor qe nuk arrin ta konceptoje jo vetem qeverrisjen por aqe me teper shtetin qe tashme eshte ne gremine !

  Si mund te rilinde shtetin nje grup femijesh alabake me Pandelinj kur mendimi ekonomik e shkencor kur flet per problemet e qeverrisjes se nje vendi i referohet nje shembulli te thjeshte ose kutise se vogel me 64 kuadrate te nje shahu qe numuri i kombinacioneve eshte 10 ne fuqi te 120 ,ose Dhjetes ti shtosh 120 Zero nga mbrapa qe do te thote nga kryeministrija kthyer ne qender rritje breshkash e Cakaj e deri ne Surrel ku rritet Zaho!Imagjino problemet e ekonomise e zhvillimit te nje vendi e aqe me teper pa shtet si ky i yni!?

  P.S-Ruçi si puna e ariut polar mbasi i doli gjumi letargjik pas 30 vjeteshy flet per luften e dyte boterore per heronjte qe derdhen gjak e djerse e kunder koloboracionisteve dhe nuk i kujtohet qe ketu çdo gje eshte kthyer permbys biles edhe fshatrat ku ka jetuar nder shekuj mbi 70 perqind e popullsise shqipetare duke germuar TOKEN i ka kthyer ‘socialSSalisti’ Edvin bashke me KUMBAROT e SpiroPordhat ne ‘kampe perqendrimi’ perfshi dhe ne Tepelenen e ‘socialistit’ Gramoz!
  Nuk dihet6 akoma nese Ruçi e di apo jo se kush e ka zevendesuar Nishanin si president i koke palareve dhe çfar perfaqeson Like Floriri:’Socialistet’ ‘zogistet,zogolljanet apo xhihadistet e ISIS ,simbolin e ‘popullit’ apo krimit e korrupsionit!
  SI E KINI ZENE TE SEMES KINI PER TE NGRENE—‘Do putheni te gjithe me milon’ dhe e vetemja shprese e veteraneve mund te behet Hajdaresha apo vajza e Azemit qe te krijoje nje parti apo subjekt te MAJTE qe i mungon ketij populli!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 30, 11:00

  MENDER SOCIALISTE’!?
  ”Na ngordhi kali
  i rane thonjte
  po vrapon balli
  ti mbledhe patrkonjte” SH.Musaraj
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Ne populli -thosh A.Linkoln-nuk jemi per te permbysur kushtetuten por per te permbysur ata qe e kane shkelur me kembe perdhunuar kushtetuten”!
  Ne shqipetaret tragjikisht ne keto 30 vjet jo vetem nuk jemi ne gjendje te permbysim apo ‘varrosim’ te gjalle ata qe 30 vjet bashke me shtetin permbysen gjitheçka e na lane pa atedhe drejt shperberjes por perkundrazi fale nje ‘pakice’ te infektuar nga ‘Sindroma e Stokolmit’ jemi PENGJE te varrmihesave te krereve te krimit e korrupsionit me imunitet 30 vjet ne pushtet ne kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’ pa POPULL e shtet!!

  ‘Mender Mutera’!
  A mund te konsiderohen me burra aqe me teper burra shteti pas 30 vjetesh ne krye te antishtetit qe i nxoren uje te ZI vatanit tere keta oligarke te peshtire qe kane jetuar e jetojne me gjak femijesh shqipetare 30 vjet pa BUKE qe perdhunohen lypin ngujohen e jetojne shume me keq Skllaverine deri duke i shpene ne THERYTORE e bere KURBAN per pjese kembimi per ORGANE e ka akoma trushpelare hajdare ‘kosovare’ tifoze qe vazhdojne e i ndjekin nga pas!?

  A mund te konsiderohen me shqipetare e aqe m,e teper ‘burra shteti’ tere mender ‘ ‘M….’ me emera apo mbiemera Moisi,Milo,Meta,Muli Mehmeti,Mona, e kompani qe 30 vjet i jane ngjitur si MUTI pas kepuces Neronit serb SALI qe dogji tere nje vend te quajtur ish Shqiperi!?

  Si mund te konsiderohet me ‘burre shteti’ nje Moisi qe pas 30 vjetesh tregon perralla me mbret e jeton parajsen ne moshen ’90 vjeçe ndersa dy shtresatr me te dobeta te shoqerise shqipetare perjetojne mjerimin Migjenian ne mes te Europes ku si te vetemen ‘prone’ edhe ate jo plotesisht kane ‘TRUPIN’ qe e shesin 30 vjet per te mbijetuar nepermjet prostitucionit dhe ky plak me ‘ìalzajmer’ na thote se :
  ‘Makinat jane te mira po shoferet te keqinj’!
  Ke konsideron makine e ke shofere ky plak i rrjedhur qwe po qe se do rilinde vertet ‘MAKINA’ qe quhet shtet i se drejtes do gjykohet e denohet edhe mbas vdekjes si nje nga dishepujt e Kalifit SALI qe terrorizoi 30 vjet nje popull e dogji tere nje ish Shqiperi!

  Si mund te konsiderohet shqipetar e aqe me teper burre shteti nje mender MILO si tere Metat ,Monat Mul nokat ,mehmetrat e tere MUTRAT e tjere kur pas 30 vjetesh ne krah te kryekrriminelit Berisha ka vjedhur pjesen e tij e eshte ngrohur ne zjarrin qe serbi Karaxhixh i vuri Shqiperise dhe tani pa piken e turpin na perrallis e thote:
  ”Rames nuk i lejohet ky fjalor si burre shteti’!?
  Per ke ‘burra shteti’ flet ky psikopat e antishqipetar kur edhe gomaret e Peqinit qe po zhduken si race bashke me shqipetaret e dine se ky vend ka 30 vjet pa shtet dhe sikur nje dite do rilinde shteti do jete nje nga te AKUZUARIT per krime kunder njerezimit per tere krimet qe i jane bere popullit shqipetar keto 30 vjet nga kreret e xhihadit e ISIS drejtuar nga guida Supreme apo kalifi SALI!!?

  Mender socialSSaliste!?
  ————-
  Nese ne kete vend tashme toke e djegur nuk LINDI kurre as pluralizem as demokraci por vetem si kerpudhe te HELMATISURA 128 banda parti ndert to nuk lindi KURRE por vdiq ne perjetesi e ashtuquajtura e ‘MAJTE’ qe do te thote ‘demokraci’ demokrate se perfaqeson shumicen e shoqerise ose shumicen e POPULLIT nga e ka prejardhjen kjo fjale!

  Si mund te konsiderohet parti e ‘majte’ apo ‘socialiste nje lloj bande qe nuk lindi kurre por u ‘ngjiriz’ neper laboratoret e agjenturave ne Ameriken e Biberajve-Beograd-Berishes nepermjet islamikut shkodran Ramiz e klanit KAPO apo xhihadistit XHELIL!

  Si mund te konsiderohet ‘subjekt politik’ nje lloj bande me Pandelinj koke thare e SpiroPordha apo SpiroPale kur partite e MAJTA si udherrefyes kane patur dhe kane ne jeten politike te Botes parimet e iluminizmit Francez dhe trekendeshin e revolucionit francez Liri-Vllazeri-Barazi!?

  Si mund te konsiderohet ‘socialiste’ nje bande qe jo vetem ka patur frike nga fjala KOMUNIZEM por ka 30 vjet qe lufton me mullinjte e kAmunizmit nen drejtimin e kreut te xhihadit Sali Karaxhixh dhe jo vetem kaqe por dhe ka qene ne krye te fushates kunder historise e simboleve te ketij populli si asnje vend tjeter i Botes per Liri pavaresi !

  Si mund te konsiderohet ‘socialiste’ apo e majte nje lloj subjekti qe ka fshire nga fjalori jo vetem fjalen POPULL po mbi te gjitha fjalen BARAZI!?
  Edhe pse tere 128 bandat e tjera perfshi ate te quajtur PD apo banda e kalifit Sali nder kreret xhihadiste te saj gjen ‘qenje’ me pak te pasura se sa kreret e PS ku kane uzurpuar tere strukturat e partise te shtetit te parlamentit dhe nuk shkulen dhe jane po ata OLIGARKE e miliardere kembe e koke ne tere sistemet ekonomik financiar e bankar Pandelinj e gomare perfshi ‘faraonet’ qe ua kane bere varret brenda ne parlamentin e leshit:Naçat,Baçat,Kaçat,e tere Musa Ulqinat e byth qinat qe kreu i bordellos Nano i akuzonte 20 vjet me pare si te korruptuar e zhytur ne korrupsion edhe per nje lavatriçe dhe si shoke te Mirit te Xhikes!?

  Si mund te konsiderohet parti e majte e ‘socialiste’ nje lloj tufe pleqsh qe ne vend te truve kane dhjame qeni e ne krye te tyre nje thonj pa prere qe eshte shume me FASHIST e xhihadist edhe se kalifi SALI me emerin Edvin,sepse ndersa Krrimineli Berisha eshte i detyruar nga agjenturat te jete antishqipetar e antikAmunist Edvini si pupulist provincial si Zogolljan e Zoist eshte i BINDUR per ato qe ka bere dhe ben ne permbysjen e historise simboleve dhe INDETITETIT te nje vendi dhe aqe me teper KRYEQYTETIT!?

  Si mund te konsiderohet i ‘majte’ e aqe me teper ‘socialist’ nje milioner me emerin Gramoz pas 28 vjetesh kur ketij populli ju eshte vjedhur GJITHEÇKA dhe eshte shpronesuar plotesisht dhe 30 vjet jeton mjerimin si asnje vend i Ballkanit ndersa ky RUÇI nga xhamat e zinj antiplumb si tere kreret e krimit e korrupsionit e socialSSalistet e shikojne realitetin KOKE POSHTE:
  -Ku busti i simbolit te tradhetise antishqipetarizmes e hajduterise Zogolli u duket si ai te te vrareve nga dora e tij Gurakuqi,Rustemi,Bac Bajrami,Hasan Prishtina!?
  -Ku varri i terroristit Azem Arkani apo Hajdari ne vorrezat e deshmoreve ju duket si varri i Qemal Stafes,Tutulanit,Vojo Kushit e 5 heronjve te Vigut!?

  -Ku bustet e tere klerikeve fondamentalisteve papeve prifterinve hoxhallareve dhe gonxhe Bojaxhinjve ju duken si kokat e RILINDJES-Kombetare!?
  -Kur tere pollakadat e simbolet e kryeqytetit te 100 vjet shtet te luftes punes gjakut e djerses jane zevendesuar nga simbolet e tradhetise antishqipetarizmes e emerat e shqipetareve zevendesuar me te ‘kosovareve’ qe nuk kane folur kurre SHQIP po gjuhen e tradhetise Zogollit Xhafer Devave hajvaneve xhihadisteve nishaneve e Hamit Matjaneve!?

  Si mund te konsiderohet ‘swocialist’ qe ‘ja fut kot’ nje Edvin qe jo vetem eshte me bindje te hallakatura si anarkist e populist provincial e antikAmunist qe ska lexuar asnje rresht nga MARKSI se eshte analfabet por ka dhe probleme te rendaq te shendetit mendor qe nuk arrin ta konceptoje jo vetem qeverrisjen por aqe me teper shtetin qe tashme eshte ne gremine !

  Si mund te rilinde shtetin nje grup femijesh alabake me Pandelinj kur mendimi ekonomik e shkencor kur flet per problemet e qeverrisjes se nje vendi i referohet nje shembulli te thjeshte ose kutise se vogel me 64 kuadrate te nje shahu qe numuri i kombinacioneve eshte 10 ne fuqi te 120 ,ose Dhjetes ti shtosh 120 Zero nga mbrapa qe do te thote nga kryeministrija kthyer ne qender rritje breshkash e Cakaj e deri ne Surrel ku rritet Zaho! Imagjino problemet e ekonomise e zhvillimit te nje vendi e aqe me teper pa shtet si ky i yni!?

  P.S-Ruçi si puna e ariut polar mbasi i doli gjumi letargjik pas 30 vjeteshy flet per luften e dyte boterore per heronjte qe derdhen gjak e djerse e kunder koloboracionisteve dhe nuk i kujtohet qe ketu çdo gje eshte kthyer permbys biles edhe fshatrat ku ka jetuar nder shekuj mbi 70 perqind e popullsise shqipetare duke germuar TOKEN i ka kthyer ‘socialSSalisti’ Edvin bashke me KUMBAROT e SpiroPordhat ne ‘kampe perqendrimi’ perfshi dhe ne Tepelenen e ‘socialistit’ Gramoz!
  Nuk dihet akoma nese Ruçi e di apo jo se kush e ka zevendesuar Nishanin si president i koke palareve dhe çfar perfaqeson Like Floriri:’Socialistet’ ‘zogistet,zogolljanet apo xhihadistet e ISIS ,simbolin e ‘popullit’ apo krimit e korrupsionit!
  SI E KINI ZENE TE SEMES KINI PER TE NGRENE—‘Do putheni te gjithe me Milon’ dhe e vetemja shprese e veteraneve mund te behet Hajdaresha apo vajza e Azemit qe te krijoje nje parti apo subjekt te MAJTE qe i mungon ketij populli!

  Reply to this comment
 3. Ismaili March 30, 12:15

  Nuk memdoj se shqiptaret duhet te jetojne me ndjenjen e merise pas gati 80 vjetesh. Kush ka bere krime kunder njerezimit te denohet si majtas e djathtas. Po gjithmone smund te jetojme me ndjenjen e armiqesise me njeri tjetrin.

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve March 30, 12:52

  @Ismail ‘bej’!
  ‘Nje popuill qe nuk njeh te shkuaren s’ka te ardhme’!
  Nje popull qe harron heronjte e kerkon heronj te ri s’ka te ardhme’!!!
  Ketu nuk diskutohet pune merije e hiasmerije por permbysje historija ku tradhetarit i thuhet patriot e patriotit tradhetar !
  Ketu ka 30 nvjet varrosje òvarrosje ku hiostorija eshte lene ne duar ta alabakerise jo shkences akademise popullit….
  Nuk kerkohet hakmarrje ndaj hakmarresve te mergates se qyqeve agjenturave e tere antishqipetareve kolloboracioniste qe shkelen Gjakun e djersen e ketij populli dhe mbi te ngriten bustet e tradhetise por te HIQEN komplet tere simbolet bustet e koka e òimentove duke filluar nga Zogolli dhe kjo nuk do te thote qe te ringrihet busti i Enver Hoxhes edhe ‘se ka qene per 50 vjet ne krye te shtetit e ka udhehequr shqipetaret ne lufte per Liri e ndertim por ashtu si ne gjithe Boten te njihet e shkuara,bashke me heronjte e mos kerkohen heronj te rinj!
  Heronjte,e aqe me teper bustet e tyre nuk vendosen nga partite e as nga individe por i vendos historija dhe jane istitucionet shkencore akademija dhe parlamenti i popullit kur perfaqeson popullin se kush e meriton kete titull nderi jo SALIJA,EDVINI,APO NISHANI E LIKE FLORIJA QE E KANE MBUSHUR KRYEQYTETIN ME KOKA HAJDARESH E TRADHETARESH!

  Ketu parlamenti eshte kthyer ne agjensi funeber per tradhetare e tradhetine nga kontrabandisti Leka Zogu ku i kane bere temena treshja antishqipetare krriminale BENAME-Berisha-Nano-Meta e deri tek hajdaret Olldashet e koqedashet e flamuri ulur ne gjysem shtize per krriminele hajdute hajdare e olldashe ndersa simboli i letrave shqipetare partizani dhe poeti DRITERO ish deputet nuk ju be ceremoni ne èparlament!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Politikat e krereve te xhihadit e kryesisht ato te krereve Salise,Medise,Edvinerave e Like florise ne emer te ‘pajtimit’ e varrim òvarrimeve perfshi ato te Mit’had Beut e koloboracionisteve nuk jane per PAJTIM por per PERÇARJE dhe me te drejte thote Gramsh qe keta kujslinge e kryesisht Edvini eshte me i bindur ne rrugen e tij fashiste se Berisha sepse Berisha ne fund te fundit 30 vjet ka bere ‘detyren’ apo ate qe bejne zagaret dhe agjentet …u ka sherbyer e u sherben padsroneve!!!!

  Ndoshta nuk doi ish pune ‘merije’ qe Saliu me djemte e bllokut Lubonjat Ngjelat bushatet tua hiqnin vilat ish bllokmeneve e tja jepnin popullit dhe ‘heronjtete e popullit’ ti strehonin tek Pularija por eshte KRIM qe keta heronj per te vetemin fakt se kane derdhur gjak ti burgosesh ne moshen 90 vjeç te paralizuar e te vdesin ne burg si Shwfqet Peçi!!!!!!!!!!!!
  KJO ESHTE THJESHT HAKMARRJEEEEEEEEEE!

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit March 30, 12:57

  Edi Rama jo vetem nuk mund te konsiderohet i mengjer i bythes apo socialist por eshte hakmarres patologjik ….QE ASHTU SI BABAI I TIJ SHPIRTEROR bERISHA KERKON PERMBYSJE TE çDO GJEJE NE KETE VEND SEPSE KA PROBLEME TE INFERIORITETIT E KY ESHTE PROBLEM PSIQIK TRASHEGUAR NGA E KALUARA …dUHET ASHTU SI PER TERE KETE GLASE POLITIKE TRAJTIM SANITAR I DETYRUAR TE MJEKEVE PA KUFI NE REÇ….

  Reply to this comment
 6. Majko March 30, 14:07

  Pse e duam historine
  Kur ne kemi Pandeline
  Pse kerkojme shqipetare
  kur ne kemi ‘koqevare’!

  Pse na mer malli per heronj ,njerez te mire
  Kur ketu ka vetem tradhetare e bythe qire
  Pse te respektojme ata qe te huajit i vune hune
  jo Pandelinjte qe vune ne dispozicin nene moter grune

  Reply to this comment
 7. QInam QIrio QIriazi March 30, 14:39

  sKiperija ne dor te Grida Dumes
  qe ngaterron vrimen e gojes me te sumes..
  sKiperija varet nga Pandeliu
  Qe tere jeteni i bije me dore i Ziu

  sKiperija ne dore te lulashit6 nje hajvan
  Qe dhe per tju ngritur duhet te beje kurban
  Skiperija ne dore te Edvinit thonj pa prere
  Qe shqitaret konsideron dele e koken ua ze me dere

  sKipetaret ne fakt kane patur tre mosketjere
  Sernin Sali,grekun Nano dhe Meten ‘flori’ me vlere
  Mosketjeri i katet Dartajani Edvin
  pa lejen e agjenturave dhe Sales as leshon e as Qin

  Te gjithe te tjeret rreth tyre eunuke
  te blere me pare hajdute e kopuke
  tere salinjane e fari Balliiu
  qe femijet grate motrat agjenturat ja Qiu

  ashtu si u kane qire agjenturat grate Fullhanereise
  tere gtjyqtareve prokuroreve dhe serb Salise
  U kane shkerdhyer femije gra niper e mbesa
  bashke me to njeheresh 4 zezake mbi ‘supermbesa’

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim