30 nentor 2017

November 30, 2017 05:14

30 nentor 2017

Nga Arkiva

November 30, 2017 05:14
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH November 30, 08:22

  ‘LEVIZJA E LIRE’?TEORI DHE PRAKTIKE KRRIMINALE ANTISHQIPETARE SERBO-SALISJANE
  ‘Tu hapesh kufijte popujve eshte gjeja me e thjeshte,ti besh te lire eshte shume e veshtire’
  ———————-
  Korbat dhe sorrat e gjithe Botes ushqehen me mish kafshesh,tek ne 27 vjet me mish shqipetaresh!
  Eshte fatkeqesi qe 27 vjet jemi pa shtet ,pa parlament pa drejtesi e pa qeverri por perben tragjedi qe kemi ngelur pa INTELIGJENCE dhe INFORMACION!!

  Nuk mund te konsiderohet informacion e as gazetari kur 27 vjet u ‘propogandojme shqipetareve Neron Saline si zjarrvenes i Shqiperise e koke palareve u emerojne Edvinet thonj paprere e bythkat Pandelinj ‘kryeKar shteti’ te ‘Koke palareve ‘,ne nje vend pa shtet kreun e korrupsionit e simbolin e hajduterise Like florine!

  Si mund te konsiderosh e personifikosh me fjalen ‘opozite’ nje idjot agjent vrases e hajdut marre ne ndjekje penale me emerin LUlash kur shqipetaret 27 vjet jetojne ne ANARKI dhe as behet fjale per pluralizem,demokraci e aqe me teper demokraci parlamentare e nga ana tjeter nje ‘kryeminister’ jo vetem nuk kerkon nepermjet strukturave ta denoncoje e rihape proçesin por NDAN me te e i FAL pushtetin e POPULLIT si te ish PRONE e se jemes Anetes!?

  A mund te konsiderohet informacion i LIRE ,PA VARUR e Profesionist qe nuk flet dite e nate qe ky vend e ky popull eshte KOLONIZUAR dhe ketu jane ulur kembekryq tere kolonizatoret perfaqesuar nga ambasadoret e tere AGJENTURAT e huaja dhe qeverrite jane thjesht KUJSLINGE e pupace ne duar te FAZLLIQAVE -TAÇAVE-NUE KALAJVE-XENAVE-ERIK FULLANEVE-FEVZINJVE qe propogandohen nate e dite 27 vjet nga ish djemte e bllokut qe i ka bere synet doktori serb Berisha minoritaret apo ÇOBENJTE:
  Ngjelat,Lubonjat,Blushat ,Fugat,Tarifat,Pollot,Kapot,Bushatet Andusha—Njeqind perqind ne sherbim te AGJENTURAVE!?

  Si mos kete KORBA ne kete vend kur SHQIPETARET ka 27 vjet qe VRITEN per BUKE nga kreret e shtetit te KALIFATIT dhe nuk ka vend ku te VARROSEN se ish trojet SHQIPETARE nuk jane me PASURI e shqipetareve dhe lihen rrugeve pa varrosur si KOKE PALARE ndersa nje IDJOT me emerin PANDELI flet per ‘Hapje kufijsh’!?

  A mund te imagjinohet nga nje informacion KAMIKAZ se çfar do te thote qe kjo politike krriminale e antishqipetare ne nje vend qe perjeton KRRIZE te thelle indetiteti pa shtet pa asnje pushtet e me popull gjysem te ARRATISUR me GJENOCID pa ekonomi prone pune siguri e kufi te perdoren KOSOVARET si mish per TOP sa here keta Antishqipetare jane ne krrize kerkojne shpetimin tek pupulizmi provincial e nacionalizem primitiv me regji te HUAJA antishqipetare qe shpien UJE ne MULLIRIN serb qe na ushqen me miell KAFSHESH!

  Si nuk i kerkohet doreheqje nje ‘minister shteti’ o per IDJOTESI o ne sherbim te Serbise e Neron Salise qe kerkon te ‘HAPE KUFIJTE’ e nje vendi ku POPULLI shqipetar eshte SHPRONESUAR ,arratisur dhe shumica eshte grumbulluar ne Shqiperine e mesme si dikur ne shtetin e Esad PASHES dhe po hame njeri tjetrin se po perjetojme mjerimin e po VRASIM vellai vellain biologjik per nje cope GARDHI e serbi apo maqedonasi Pandeli vazhdon rrugen e kryeagjentit SALI te na hape KUFIJTE te fillojme LUFTEN brenda SOJIT ose luften midis te VARFERVE qe jane luftrat me Çfarosese qe njeh historija!?

  Nuk mjafton lufta brenda shqipetareve 27 vjet qe nuk u dihet numuri i te vrareve arratisurve pa lene gjurme,ngujuarve prostituarve shitur per organe e PERÇARE ne 128 banda parti po tani kerkohet te hapen edhe KUFIJTE qe te IKIN nga syte kembet edhe ndonje shqipetar i ngelur e te zevendesohen me tere RACAT e Botes muxhahedine e xhihadiste SERBE qe dine shqip e ‘kosovare’ qe flasin vetem serbisht!

  Kjo qeverri ka shume arsye te jape doreheqje PA NDRYSHUAR kete shumice qe ka legjitimitetin e SOVRANIT edhe pse 60 perqind e shqipetareve nuk voton dhe e ka abandonuar kkete politike krriminale,jo se thone ca PLEHERA si Lulushi Vasili e MonaLikja qe jane per BURG!JO! ky kryeminister e kjo qeverri duhet te jalin doreheqje se o NUK DI,O NUK MUNDET ,O NUK DO e duhet te iki ne shtepi e brenda se njejtes ‘shumice’ te krijohet nje qeverri me MORAL autoritare e intelektuale e me shqipetarizem!

  P.S Sa u takon te ‘huajve’ jane pa perjashtim te inkriminuar e bashkeautore te tragjedise shqipetare!
  Ambasadori i SHBA-ve e BE po nuk ngrijne tere pasurite e krimit politik jashte deri ne brezin e trete,po nuk sollen tere kreret e nomeklatures qe kane kerkuar strehim jashte e ne Amerike ne Shqiperi,po nuk bllokuan tere ‘levizjet e lira’ te tere krereve te kesaj politike deri ne brezin e trete duhet te ikin nga syte kembet !

  Reply to this comment
 2. Fan S Noli November 30, 08:48

  ANES LUMENJVE
  Arratisur, syrgjynosur,
  raskapitur dhe katosur
  Po vajtoj pa funt,pa shprese,
  anes elbe-s anes spree-se.

  Ku e lam e ku na mbeti,
  vaj vatani e mjer mileti,
  anes detit i pa lare
  anes drites i pa pare,
  Prane sofres i pa ngrene,
  prane dijes i pa nxene
  lakuriq e i dregosur
  trup e shpirt i sakatosur!

  Se ç’e shempne derbederet,
  mercenaret dhe bejleret
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte,
  se ç’e shtrythne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e se ç’e vrane
  Ç’e shkretuan anembane.
  nene thundren e perdhunes
  anes Vjoses anes Bunes…..

  Reply to this comment
 3. REVOLUCION November 30, 10:35

  NE KETE VEND EASHTE BERE MUTI MULLAR E NUK DALLOHEN KORBAT NGA SERVET PELLUMBATSERB SALIJA NGA GREKU NANO E LIKE FLORIJA QE ESHTE TASHME ÇIFLIG I TYRE ISH SHQIPERIJA……

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit November 30, 12:21

  pandi me hapje kufish nenkupton hapje bythesh se nuk i mjaftuan 25 vjet bodegardet shqipetare tani i do serbe boshnjake mallteze arkane………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*