30 zyrtarë dhe ish-zyrtarë nën hetim për tjetërsimin e pronave në Durrës

March 26, 2018 12:14

30 zyrtarë dhe ish-zyrtarë nën hetim për tjetërsimin e pronave në Durrës

 

Tridhjetë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Hipotekës dhe të ALUIZNi-t në Durrës po hetohen për tjetërsim pronash në bregdet.

Burime nga Prokuroria e Durrësit i thanë Abc news se nën hetim janë edhe ish-drejtuesit e Hipotekës dhe të ALUIZNI-t.

Ka dyshime që ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë tjetërsuar pronat në bregdet dhe për këtë arsye janë sekuestruar shumë dosje të cilat po hetohen.

Bëhet fjalë për tokat në bregdetin e Gjirit të Lalzit, Ishmit, Hamallajt dhe të Kallmit.

l.h/ dita

March 26, 2018 12:14
Komento

5 Komente

 1. POPULLI SHIPTAR March 26, 13:05

  Duhen vrare grabitesitve falsifikatoret e tokave dhe
  pronave ose BURGIM te. PERJETZHEM.Ndryshe s’behemi shtet

  Reply to this comment
 2. perkthyesi March 26, 13:13

  Deri tani kemi thjeshte konstatime, por jo denime! Kur do te veproje fuqia e ligjit, apo duhet pritur ende……………

  Reply to this comment
 3. kasem gahinji March 26, 13:27

  shkumen ti nxjerrin,madje te shohin edhe zptimin e hapesirave publike,po shtohen shume “te fortet”ne durres.policia duhet tel levize.te veriikohet ku e gjejne mbeshtetjen

  Reply to this comment
 4. kampaçurreta March 26, 15:12

  Menjehere ne arrest shtepie ose detyrim paraqitje, pasi per masa me shternguese nuk ka arsye, burg pa afat per ata qe kane zaptuar 3 m katrore per te shitur domate. I pa fajshem eshte ish shefi i hipotekes, shefi i hipotekes. si dhe shefi pasardhes i hipotekes.

  Reply to this comment
 5. info analitike March 26, 18:58

  Po Gjushi pse nuk futet ne burg? I keni pare ato shtesat e llahtarshme mbi pallate me leje te firmosura nga Gjushi. Ku shkelet se pari siguria e me pas te gjitha rregullat e ndertimit. Nuk jane lego por ndertesa qe rrezikojne seriozisht jeten e qytetareve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*