“300 mjekë të rinj deri vitin tjetër, rritje e cilësisë së spitaleve në rrethe”

April 30, 2018 09:45

“300 mjekë të rinj deri vitin tjetër, rritje e cilësisë së spitaleve në rrethe”

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që këtë javë ta nisë me punësimin e 37 mjekëve specialistë, të cilët kanë zgjedhur të punojnë në spitalet rajonale të vendit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Rama shkruan se punësimi i 300 mjekëve të rinj deri vitin tjetër, do të sjellë rritje në numrin dhe cilësinë e shërbimeve.

Postimi i plotë

MIRËMËNGJES 😃

dhe me shembullin e Dr. Albanit, një nga 37 mjekët e rinj specialistë që në vend të kryeqytetit kanë zgjedhur të punojnë në spitalet rajonale të vendit, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Punësimi i 300 mjekëve të rinj deri vitin tjetër në mbarë vendin, do të sjellë një rritje të ndjeshme të numrit e cilësisë së shërbimeve të specializuara që ofrohen për qytetarët në të gjitha spitalet tona 👍

s.a/dita

April 30, 2018 09:45
Komento

1 Koment

 1. Arben April 30, 14:26

  MJEK TE RINJ JANE “PRODHUAR” GJITHMONE

  DHE NUK KEMI PATUR NDONJEHERE SHENDETESI.

  AH, HARROVA, TANI QE ESHTE EDRAMA

  KRIEMINISTER DO NDRYSHOJNE GJERAT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*