Raketa dhe kundërraketa midis Izraelit dhe Hamasit, vdes një palestineze shtatzënë

October 11, 2015 10:09

Raketa dhe kundërraketa midis Izraelit dhe Hamasit, vdes një palestineze shtatzënë

Izraeli deklaroi se ka goditur dy objektiva në Rripin e Gazës. Ushtria izraelite tha se kishte goditur objektivat e Hamasit që shërbenin për prodhimin e armëve. BBC-ja shkruan se sulmit, Hamasi i ishte përgjigjur me hedhjen e dy raketave në drejtim të Izraelit jugor.

Nga sulmi izraelit, një grua shtatzënë dhe një vajzë e re mbetën të vrara, thanë zyrtarët nga Palestina.

Nga ana tjetër, policia izraelite thotë se në Bregun Perëndimor një grua kishte vendosur një makinë-bombë në një pikë kontrolli. Ajo u ndalua nga policia të dielën në mëngjes në afërsi të një vendbanimi izraelit i quajtur “Maale Adumim”.

Nga shpërthimi, gruaja është në gjendje kritike, ndërsa një polic ka mbetur i plagosur lehtë.
“Hamasi është përgjegjës për çdo akt agresioni në Rripin e Gazës,” tha zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes së Izraelit, Kolonel Peter Lerner në një deklaratë pas sulmit ajrore të dielën herët.

October 11, 2015 10:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim