31 gusht 2018

August 31, 2018 02:00 Updated

31 gusht 2018

August 31, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH August 31, 12:25

  TRE BREZA FATKEQ!
  ‘Burrat e shtetit’ gjahtare dhe ‘gazetare’ Zagare!
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  Dje ‘lajmi’ i dites ardhur nga agnesite ‘Aksham’ te shtetit te kalifatit Bathore ish:
  Ne oren 03 te Sabahut nje grup ‘terrorist’ ka qelluar me kallashnikov muret e nje vile ne vendin ‘BRUK’ te nje qyteti pa emer,te nje vendi pa emer,te nje kontinenti pa emer te nje pòlaneti pa emer.
  ‘Viktima’ ish antena apo parabola ne çati te viles dhe mbi bazen e ‘zhurmes’ se fishekeve qe bene rikoshet ,’burat e shtetit’ si gjahtare qe jane dhe ‘gazetare’ ne sherbim te tyre arriten ne konkluzion se ‘akti terrorist’ u be kunder ‘Lirise se informacionit’!!!
  Si gjithe lajmet sot e 28 vjet me pare ‘BAJGA’ pergatitur nga stallat e xhihadit ne goje te tellalleve e interpretuar nga Turxhimane!
  ‘Objekt’ e ‘subjekt’ humori per tregime humoristike te shkrimtarit turk Hazis Nesin!

  Kujt i plasi B…!?
  Asnje shqipetari qe ka tru ne koke e qe perjeton jo vetem ne kurriz 28 vjet mjerimin Migjenian bashke me terrorrin vrasjet vjedhjet ne nje vend p shtet pa siguri pasuri e kufij e ne TERR INFORMACIONI nuk i plasv menderja se kush u vra kush beri sikur u vra nga kreret e xhihadit e zagaret e dizinformacionit por Shqipetareve u vjen per te VJELLE e skane ç’far te vjellin,u vjen per te dhjere e s’kane òfar te dhjesin kur degjojne nga gojet e vrasesve qe thone ‘kapni vrasesin’,nga goja e hajduteve ‘kapni hajdutin’ nga gojet e Babaleve ‘kapni Babalet’:

  U vjen per te Dhjere kur nga ‘ambasadore’ kaubojsa shkaketare te kesaj tragjedije degjojne te thone se goditja e ‘parabolesì’ eshte bere nga frika!Nga frika e kujt o Idjote kur ketu nuk ka shtet?

  U vjen per te Dhjere kur degjojne nga misionere te BE-se qe thone:’Akt i rende kunder lirise se fjales’!Per ke liri fjale flisni o IDJOTE kur shqipetaret jane si asnje vend i Ballkanit pa shtet pa pushtete e ne Terr informacioni 28 vjet!

  U vjen per te Dhjere vkur nje mender kryetar parlamenti megalloman e dogmatist i drejtohet nje ‘gazetareje’ fantazem se :’Shteti eshte prane teje”!

  Per ke shtet flet ky IDJPOT e me çfar mandati flet ne emer te shtetit kur parlamenti nuk perfaqeson shqipetaret por krimin e korrupsionit ashtu sio gjithe pushtetet e tjera deri tek ‘presidenti’ simbol i korrupsionit me emer arti Like Flori e simboli krimit kalifi SALI?

  U vjen per te DHJERE kiur nje mender prokurore e sjelle nga ‘bjeshket e nemuna’ e ngujuar ne zyren e LLalles pa asnje dosje perpara zhdukur e mbyllur nga Hajdaret e kamikazet flet se:’Do kapim pergjegjesiot’ e ‘aktit terrorist kur tere kreret e TERRPORIT klrimit e korrupsionit jane ne pushtet e kaner uzurpuar ytere istitucionet perfshi prokurorine!?

  Te vjen per te VJELLE e per te DHJERE kur nje mender ‘gjykate e larte’ e Gjin Gjonave ‘te drejtuar nga Like FAloriri e konsiderojne akt terrorist qe eshte qelluar nje ‘parabole’ ne nje vend te èpa njohur kur krriminelet hajdutet e mijerave shqipetare jo vetem nuk jane GJYKIUAR por jane shperblyer e bere deputete ,ministra prokurore nga like floriri tek bash bytheqiri e kalifi Sali perfshi dishepujt e tij MEDI.

  Te vjen per te DHJERE e per te VJELLE kur mer vesh qe qenka dhe nje shoqate ZAGARESH qe na paraqityen si ‘shoqate gazetaresh’ qe kerkojne te zbuloje ‘KRIMIN’ jo organeyt e drejtesise po nje PALESTER qe dikur quhej KRYEMINOISYTRI dukle ngaterruar si ZAGARE shtetin me qUrravine dhe qUtrravine me ‘Bojaxhine’!?

  P.S ne gjithe Boten ,perfshi Ballkanin ku ka shtet policija nukl quhet polici e Salise Edvinit apo Like florise4 por ‘POLICIJA E SHTETIT!!!!
  ”Gjahtare vrases e Zagare’ ne tere Boten edhe ne Ballkan kryeministrat e ministrat e brendshem ikin e vine e skane pune as me drejktesine e as me policine se ajo eshte e shtetit e jeton ne perjetesi edhe kur ish ministrat e saj apo kryeminiostrat perfundojne ne QELI!

  Reply to this comment
 2. fantazma Bismark August 31, 13:35

  KY VEND NUK ESHTE ME I SHQIPETAREVE POR KRRIMINELEVE ISIS E HAJDAREVE QE VETE FLASIN E VETE DEGJOJNE VETE VRASIN E VETE GJYKOJNE…..

  Reply to this comment
 3. GIOTINA August 31, 13:45

  Mire Gramsh ,por mos harro se ne kete vend ka ikur ajka e ka ngelur hirra dhe njerezit nga kafshet nuk dallohen vetem nga gjuha por edhe nga njohja er vetvehtes e ne klrahesim ,me te tjeret.
  Ketu jane ne krye te vendit kafshe qe disa quhen politiklane e disa gazetare ish çuna blloku dhe doktori bllokut ish çuna TirOne dhe doktori bllokut,ish studente Dhjet Ari e èpandelinj dhe doktori i bllokut ,dhe mender gazetare si çobani Lubonja,çobaniBlushi,.òobani Ngjela,e ca zsagare te peshtire Andushi nipi i shoqes Vito e Hisni dhe nje qen bastard Fevzi qe na paskerka dhe nje zagare bushter vme mbiemer Lala apo Sala qe na i paskerkan bere A T E N T A T!!!!!!!!HA-HA-HA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin