31 janar 2018

January 31, 2018 02:00 Updated

31 janar 2018

January 31, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH January 31, 11:00

  2018-TA?PAK DRITE!
  Ra ‘kAmunizmi’,u ngriten kembet me gjith çizme
  dhe K…T,
  S’dallojne te ‘majten’ e Bythes dhe te djathten e leshIt
  sKipetaret!
  ——————–
  Kush ka perdorur 28 vjet fjalen ‘komunist’ dhe togfjaleshat ‘regjim komunist’ apo ‘sistem komunist’ dhe drejtuar ‘luften’ fantazem kunder mullinjve me ere te kAmunizmit o ka qene e vazhdon te jete me bisht o Zogist,enverist xhihadist ,zogolljan enverian e SALISJAN!!
  Partija komuniste Greke marksiste-Leniniste eshte krijuar qysh ne 4 Nentor 1918 dhe eshte pjese e parlamentit grek me SHUMICE partine SYRIZA e MAJTE radikale!Pak drite!

  Pak drite !Qe zagaret e dizinformacionit analistet e xhixhilese dhe ‘politikanet’ e halese qe nuk kane lexuar asnje rresht nga RILINDASIT shqipetare e pellasin kunder ‘komunizmit’ duhet te dine se kjo teori njesoj si ajo e krishterimit ne themel kish NJERINE i cili lind e duhet te vdese i barabarte!Ne Shqiperi me pak se ne çdo vend te Ballkanit e aqe me teper Serbise e Greqise u zbatuan IDETE e komunizmit dhe socializmit si sistem ekonomik ne tranzicion!

  Pak drite!Qe alabakerija ,koke palaret dhe Zagarija e informacionit te marin vesh perdorimi i fjales ‘komunist’ i ben NDER çdo ballkanasi SERBI e GREKU se ne drejtimin e IDEVE komuniste tere popujt e ish Jugosllavise ashtu si edhe aGreqise udhehoqen luften e e dyte boterore me MILIONA te vrare dhe pas LUFTE ne asnje vend te Botes perfshi edhe ne Bashkimin Sovjetik qendra ku linden e u kerkua te ZBATOHESHIN teorija komuniste e Marksiste NUK u propogandua e as u VERTETUA ndertimi i SISTEM KOMUNIST’ por thjesht nje lloj sistemi te deformuar ekonomiko shoqeror i ashtuquajtur ‘Socialist’ ne Serbi ku edhe pse TITO ish anetar i internacionales se II komuniste e quajti ‘Vete administrimi Jugosllan’ se nuk ish idjot si ‘dhenderri Sali te fliste idjotesira per ‘Sistem komunist’!

  Pak drite!Qe brezat shqipetare qe do vine e nuk do ngelen ‘Koke palare’ te mesojne gjene me elementare qe fjala ‘Komunizem’ nuk ka fare lidhje as me diktature e aqe me teper me FASHIZEM por mund te konsiderohet si sistem ekonomiko-shoqeror ngelur vetem ne TEORI se nuk mund te zbatohej, si e ‘KUNDERTA’ e ‘sistemi kapitalist’.Vetem IDJOTET dhe zagaret e dizinformacionit mund te thone ‘Regjim komunist’ si te thuash ‘regjim kapitalist’ qe as njeri as tjetri term nuk kane lidhje me ‘formen’ POLITIKE te shtetit por jane thjesht forma te sistemeve ‘ekonomiko-shoqerore’ i pari ngelur ne TEORI e nuk u zbatua kurre i dyti mbeshtetur mbi ‘prona private mbi mjetet e prodhimit’ vazhdon te mbijetoje!

  Pak drite !Qe brezat qe do vine te mos jene ASPAK inferiore ndaj INTELIGJENCES Europiane e Ballkanike perfshi fqinjeve SERBE e GREKE e te mos jene pasardhes se Mul Nokave e Monikave qe ne vend te TRUVE kane Mut se ne jete nuk kane LEXUAR asnje resht nga ‘babai’ i manifestit komunist e vepres KAPITALI i quajtur MARKS ku sot eshte nder TRE me te lexuarit ne Bote pas Frojdit e Darvinit dhe para 2 vjeteve doli ne qarkullim vepra e 224 e pa botuar asnjehere aqe sa nuk kane lexuar se bashku IDJOTET dhe HAJDUTET e ketij parlamenti antishqipetar ‘Salisjane’ e zogiste”metiste’ e enveriste ,socialSSaliste e Edvine!

  Pak drite!Qe brezat qe do vine te kerkojne te konkurojne me INTELIGJENCEN e vendeve te Ballkanit Serbise e Greqise pas 28 vjetesh qe na mungon MENDIMI-INTELIGJENCA e te mos bejne ‘lufte’ nje çerek shekulli me mullinjte me ere te ‘kAmunizmit’ se do konsiderohen si njerez me bisht por te STUDJOJNE veprat e MARKSIT si tere mendimi ekonomik e shkencor per te dale nga KRRIZA qe ka pushtuar tere sistemin kapitalist e po le rrugeve MILIONA TE PA PUNE E PA BUKE dhe shqipetaret vazhdojne 28 vjet lufte me mullinjte e kAmunizmit e hane miell kafshesh nga Serbija dhe Greqija ‘komuniste’!?

  Pak drite!Qe brezat qe do vuine te ‘ndryshojne’ kodin gjenetik duke ju rikthyer TRURIT shkences EKONOMISE pa te cilen nuk mund te kete kurre ‘politike’ e te te kafshojne gjuhen kur perdorin togfjaleshin ‘Regjim komunist’ ne vend te ‘regjim fashist’,’regjimstalinist’ regjim enferist apo ‘Regjim berishian’ sepse do konsiderohen IDJOTE si tere LLAÇKAT me perixoma veshur me Çizme sepse ne te ashtuquajturin ‘Sistem komunist’ qe nuk u arrit te realizohej ne asnjevend te Botes perfshi edhe Rusi SHTETI i humbte funksionet pra nuk do Egzistonte se njerezit ishin parashikuar kaqe te ‘NDERGJEGJSHEM’ sa vete do zbatonin ne praktike:’Pune sipas mundesise e perfitim sipas nevojes’!

  Pake drite!Qe brezat qe do vine ta kene per NDER se parardhesit e tyre te larget e te afert nga RILINDJA tek intelektualet demokrate,Noli e Migjeni Gurakuqi e Avni Rustemi e deri tek rinija e luftes perfaqesuar nga Qemal Stafa ,vellezerit Kristaq e margarita tutulani etj.kishin ndikim jo vetem nga IDETE e idealet komuniste ashtu si tere INTELIGJENCA Boterore Serbe e Greke qe kane qene te deklaruar nga Njuton tek Ajshtajn,Tolstoi e Dostojevski Oskar Wilde e Bernard Shou Zola e shume e shume te tjere sepse BESONIN me bindje ne idealet komuniste te ku si BAZE e udherefyes kane patur IDETE e ILUMINIZMIT dhe revolucionit Francez:LIRI-VLLAZERI-BARAZI!

  Pak drite!Qe brezat qe do vine te mos ngelen Mul Noka e MonaLike analfabete por te jene pasardhes te Rilindasve dhe aspak INFERIORE nga fqinjet Serbe e Greke e te bashkejetojne me INJORANCEN e me PATRIOTIZEM po tru ne koke por te rikthehen te shkuares ta njohin ate pa te cilen nuk mund te kete te ardhme .Le ta lexojne Rilindjen ku ne themel kane IDETE dhe idealet KOMUNISTE pa qene komuniste e as anetare te partive komuniste si vete Marksi.
  Lexoni N.Frasherin ku 100 e ca vjet me psre shkruante:
  ‘Europa me ate here,ishte per det e per lume,priste Rusone e Voltere ta zgjuanin nga ai gjume’!
  Kush do ta zgjoje kete popull 28 vjet ne ‘GJUME’!?

  Pak drite!Qe brezat e rinija te mos humbin me kohe e ta presin shpetimin duke luftuar me mullinjte e eres se kAmunistave kur 28 vjet jane te pushtuar nga 128 banda parti qe MASHTROJNE vrasin e vjedhin nje popull drejt shperberjes!A ka ngelur shqipetar qe akoma ka ngelur pa tru sy e veshe e te arrije te dalloje
  te MENGJEREN e bythes e te djathten e LESHIT ne kete vend 28 vjet pa shtet pa demokraci pa BUKE dhe ekonomi!
  A mund te quhet komunist nje kinez vetem pse eshte anetar i nje partije qe ka emerin komuniste!’
  A mund te quhet ‘demokrat’ nje krriminel ne krye te nje antishteti vetem se i kane vene te huajt emerin PD!
  Po qe se Hajdari e Mul Noka apo Monika do quhen ‘demokrate’ si do quajme Nolin ,Gurakuqin.Migjenin e tere rilindasit tane!
  A mund te quhen me ‘SOCIALISTE’ miliarderet e ‘burrat e shtetit’ nga Milot tek Nanot nga Servetet tek Edvinet e tere kallam kusuri qe flasin per PATRIOTIZEM me BARKUN BOSH e TRURIN-ASFALT!?

  P.S Kush e perfaqeson kete popull 28 vjet ,si mund te DALLOJE 60 perqind e elektoratit qe nuk VOTON kush eshte INTELEKTUAL i moralshem e ka ngelur ‘DEMOKRAT pas 28 vjetesh KRIM-KORRUPSIO-HAJDUTERI-SHPERBERJE ku vendin e ish shtetit e ka zene antishteti i kalifatit dhe 5 anarkite e Nolit:Ekonomike,sociale fetare politike e MORALE!
  Patriotizmi dale nga gojet me KAFKA pa tru kthehet ne DOGME.Shqipetaret 28 vjet kane ngelur pa ‘tru’ se u mungon inteligjenca!
  Edhe Nexhmije Xhuglini gruaja e diktatorit qe e ka pernder te quhet komuniste edhe sot ne moshen 96 vjeçe eshte aqe e kthjellet qe nuk mund te thote KURRE qe tek ne kish ‘Sistem komunist’ por thjesht nje ‘diktature’ apo i ashtuquajturi ‘centralizem demokratik’!Vetem alabakerija e ish bllokut te udheheqjes e Doktori serb Salija qe u ka sherbyer flasin per ‘kAmunizem’ per ti hedhur hi syve nje populli idjot e per te ruajtur ne perjetesi thenien e MARKS kthyer KOKE POSHTE per 70 vjet :E DREJTA BORGJEZE PA BORGJEZINE’!Ne vend ta gezonin te shpronesuarit si predikonte Marks ate tek ne e Gezojne edhe sot SHPRONESUESIT-Salija Nanot-Pollot Lubonjat e tere Like Flori hajduterija!

  Reply to this comment
 2. GJYQI I HAGES January 31, 11:13

  PATRIOTE KANE QENE ATA QE KANE SHITUR TERE PASURINE PER SHQIPERINE!
  LIKET E SOTEM KANE BERE TE KUNDERTEN KANE SHITUR SHQIPERINE PER TE VENE PASURINE!

  Reply to this comment
 3. L.H January 31, 11:31

  Patriotizem pa breke ne bythe!?
  Duhet djegur parlamenti me Sali baben e 140 hajdute!
  Keta krriminele e antishqipetare flasin me gjuhen e diktatoreve e krereve te xhihadit ku shqipetaret te behen mish per top e kamikaze per ta!
  ‘ARMIAMOCI E ANDATEVI'(Armatosemi(ne) e ikni(ju)-
  U bente thirrje musolini italianeve 70 vjet me pare qe lane kockat ne tere Boten deri ne Siberi…..

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark January 31, 13:00

  Tragjedi,mbi nje òerek shekulli ne mes te Europes nje ‘komunitet primitiv’ ndare ne fise ku kryetaret e fiseve ,kadavera lakuriq qe po lemerisin Europen Salija ,Medija,Mona Mta Edvinet Nanot ,Servetet,Mejdanet,Shejtanet,Mul Nokat,Hajvanet,Fev zinjte Arvizinjte,LuLashet ,abrashet ,krriminelet e UDB-bashet………….

  Reply to this comment
 5. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare January 31, 13:38

  O MILET!
  Se ku lexova sot se nje fare ErMajlinda e integrimit ne Shishufine pas ardhese e Meksit dhe parardhese e Gjoshes qe kane vjedhur 25 vjet me bordellot e tyre quajtura ‘Ministri integrimi’ 200 MILION X 25 VJET=5MILIARD LEK TE REJA—Na e paska propozuar nje kryeminister kujsling idjot thonj pa prere per ‘Sekretare te pergjitheshme te mardhenjeve rajonale’ ne vend te ‘Sekretares se pergjitheshme te te burgosurve per krime kunder popullit shqipetar e korrupsin 28 vjet’peremdi te befsha mutin!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. SH.Kolonja January 31, 14:19

  ‘KA ARDHUR MOMENTI ME NE FUND QE PROFETI MARKS DUHET MARRE SHUME SERJOZISHT…’Erik Hobsbawn

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*