31 korrik 2018

July 31, 2018 02:00 Updated

31 korrik 2018

July 31, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH July 31, 09:08

  E DUAM SKIPERINE SI MAQEDONINE!
  Parlamenti kalifatit te Bathores 28 vjet stalle gomaresh,
  morg ‘Hajdaresh’,vrases ‘Koke palaresh’!
  —————————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dy kane qene ‘lajmet’ kryesore dje nga kalifati i Bathores qe kane lidhje me bordellon parlament:
  Vdekja e nje dibrani me emerin ‘Luan qe kerkojne ta percjellin per ne Boten tjeter nga patozi parlament si ‘Hajdar’ dhe e dyta qe u deklarua zyrtarisht epidemija e ZGJEBES qe nuk u sqarua, vjen nga te pa laret e Bytheve gryke Çizmeje e prostitutave gjithe gjize kur bejne orgji me njeri tjetrin e duhet te shpallet Karantine e dizifektohet me gelqere te pa shuar me gjithe çka brenda apo bartes te Mikrobit jane ‘Koke palareve’ qe duhet te vazhdohet te vriten nga xhihadistet e kalifi Sali ne emer te Allahut dhe te ngelen te pa varrosur ne mes te Bulevardit se ‘Toka asht e Xanun!

  Per lajmin e pare te vdekjes se nje ish ‘deputeti’ apo ‘ministri’ pa dashur te behem pjese e strumentalizimit qe ne kete hale parlament i behet edhe vdekjes dhe te vdekurit qe te pergojohet per qoftet qe ka ngrene kur ish gjalle, e vetemja keshille qe do ti jepja familjes dhe asaj pjese shokesh e miq te vertete te ndjerit po q se vertet ka qene LUAN te mos e perdhosin te VDEKUR ne morgun e Hajdareve dhe agjensine vrastare te ‘Koke palareve’ nga ku kane dale e u jane bere homazhe vetem krereve te krimit korrupsionit tradhetise e hajduterise per 28 vjet me radhe nga trafikanti gjysem shqipetar Leka Zogolli tek Azem Hajdar Arkani e deri tek Olldashe e koqedashe qe skane asnje lidhje as me shqiperine e as me perenine!
  Ky mender parlament qe nuk perfaqeson shqipetaret per 28 vjet por krimin korrupsionin nuk i ben NDER as nje shqipetari te moralshem as se GJALLI e as te VDEKUR,perkundrazi hyn Luan e del Hajdar!

  E duam sKiperine si Maqedonine!
  Parlamenti i shtetit Maqedonas ashtu si tere parlamentet e shteteve te Ballkanit dhe Europes jane ne pune 24 ore mbi 24 ore se ‘Istitucionet jane ne pune edhe ne kohe Vere ‘-Tha Hahn,misionari per zgjerimin Europian.Vetem ne kalifatin e Bathores nuk punon asnje istitucion se ska kush u kerkon llogari e as i japin kujt llogari se nuk jane te ZGJEDHUR por o te emeruar o vendin e deputetit o dePUTANES e kane blere o me Bythe o me Flori si nje kamikaz Elvis me mbiemren e ‘Rjepesit’ Balli?

  Qe te marim vesh zagaret e dizinformacionit e kamikazet e ISIS ngujuar ne parlamentin antishqipetar qe ndryshimet midis parlamentit te Maqedonise qe eshte HAPUR edhe ne kohe Vere ne sherbim te Popullit dhe atij te kalifatit te Bathores qe u mbyll pa ‘miratuar’ vetem nje ‘gjeze’:Te shkojne ca studente ne shkollen e magjistratures’ jo vetem nuk ka nevoje per koment por ka vend vetem fjala KRRIMINELË!!

  Parlamenti i Maqedonise ‘Ane shan e ane Bagdat’ me parlamentin orgji te Mulave monave metave musave e mutrave..,jo vetem e njeh te ‘ZOTIN’-POPULL por i njeh atij SOVRANIT te gjitha te drejtat perfshi dhe istitucionin REFERENDUM si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte ne demokraci dhe me kushtetute mbi bazen e nje propozimi deputete te ‘shumices’ me 30 Shtator populli maqedonas shpreh vullnetin e tij DIREKT jo nepermjet perfaqesuesve per nje problem MADHOR si çeshte emeri i dhe INDETITETI?!

  Pa futur hundet ne punet e shtetit maqedonas qe edhe ne forme dhe permbajtje tregon se eshte larg standarteve te BE-se ashtu si tere shtetet ‘primitive’ te Ballkanit edhe ne reformen e sistemit elektoral ku delegimin e organizimit te zgjedhjeve ua kalojne komisionereve militante partiake e jo SHTETIT nepermjet ministrise se brendeshme e pushtetit vendor,ashtu edhe ‘pyetjes’ IDJOTE ballkanase qe do behet popullit ne referendum:A doni ju te hyni ne BE dhe NATO..me kushtin e mareveshjes qe kemi bere me Greqine…Prape se prape qendrojne si popull si shtet si parlament VITE DRITE LARG popullit shqipetar qe u eshte hequr SOVRANITETI,qe as VOTOJNE dhe as VOTOHEN qe parlamenti eshte uzurpuar nga krere te xhihadit dhe prostituta pa asnje dite pune ne jete e mbi te gjitha i perçare ne 128 BANDA parti qe jo vetem nuk konsiderohen subjekte politike se nuk dine se ke perfaqesojne e ke shtresa te shoqerise por nuk kane ASNJE alternative perveçse HAJDUTERISE!?

  Nese do egzistojne deri ne vitin tjeter edhe BE edhe NATO dhe populli maqedonas do votoje PO pa dyshim qe do ti hapen NEGOCIATAT ndersa le ta marre vesh Bota mbare se ne kalifatin e Bathores nuk kane ngelur me SHQIPETARE qe ta mbajne te rrethuar nate e dite pa BUKE e pa UJE parlamentin antishqipetar ngujuar kafshe e kthyer ne stalle majmerije dhe stacin nderzimi deri sa te:
  -Miratimi me force i reformes se sistemit elektoral e shkuarja URGJENT ne zgjedhje te parakoheshme..
  -Ose te detyrohet nje qUrravi axhami e nje Kryeminister ”14 vjeç Dhenderr’ me ‘shumicen’ e Braçeve muçave ,baçave kaçave e Naçave te kohes se bordellos Nano apo te PORDHES qe ashtu si ne MAQEDONI me nje grup ‘deputetesh’ si e parashikon kushtetuta e kalifatit shkruar nga IMAMI:
  REFERENDUM POPULLOR POPULLIT SHQIPETAR NE SHTATOR!
  -Ndryshime e revizionimi komplet i kushtetutes
  -Zgjedhja presidentit nga populli
  -miratim ligjesh per reformen ne drejtesi edhe ata ‘nxenesit’ per ti shpene ne shkollen e magjistratures
  -KRYEREFORMA e sistemit elektoral!!
  Po nuk u be kjo nuk ka pse vihet me ne dyshim se Edvin Kristaq Rama nuk perfaqeson asgje as nga elektorati socialist as nga zgjedhesit shqipetare por eshte thjesht nje ‘Zedhenes’ apo papagall ne duar te te huajve e ne sherbim te kalifit SALI e shitesit te ngjalave qe nuk treten kurre Like Flori….

  E duam sKiperine ne mos si Greqine e Serbine te pakten si Maqedonine??

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit July 31, 09:40

  SHSHTTTT,PA FJALE!!!

  Reply to this comment
 3. TT July 31, 12:06

  Formula e ripjerdhjes dhe rregulli i treshit…

  X% ripjerdhës + Y% kokpalarë = 100% shqipfolës

  3.452.000 votues të regjistruar + ca. 20% emigrantë pa regjistruar = 4.142.400 syleshër

  764.000 ripjerdhës = X përqind.
  3.378400 kokpalarë = Y përqind.

  X = 764.000 x 100 : 4.142.400 = 18,44 %
  Y= 3.378400 x 100 : 4.142.400 = 81,56 %

  81,56% : 18:44% = 4.42 (koeficienti)

  Koeficienti rezulton më i madh se 1, kështu që është krejtësisht e pa mundur që një forcë politike të përfaqësojë denjësisht shumicën e popullit në parlament.

  Zgjidhja: O dorëheqje prej përsheshit, o zhytje me kokë mbi të. Rrugë të mesme s’ka!

  Reply to this comment
 4. V.F.L.P July 31, 13:45

  SHBA-te dhe BE-ja pse nuk terheqin ambasadat ose ulin shkallen e perfaqesimit ne nje vend pa shtet ,koloni per faj te ambasadoreve te blere me flori e ne sherbim te krushkes Serbi e ‘Majke’-.s Rusi

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QIriazi July 31, 14:19

  Ashtu si e parashikoi orrakulli gramsh…
  Ne parlamentin e shQInes e salinjanit u bene homazhe per hajdar agen dhe te afermit me shtetesi ameriQi-ja u puthen nga Mona e Like Florija si te puthesh me ‘Milon’ ose si te te puthe nje i vdekur..e baltosen edhe Hajdar Agen pas vdekjes duke i hedhur ne vend te luleve Qofte dhe maunet me oriz te ardhura per rezervat e ushterise e shtetit per lufte te gjate kunder karkalecave…Hallall sekretara qe mballosje ne vend te gruas qe mballosej me amerikane si gruaja e lul bytheqirit ,lopa Aurelja me dema hollandeze e qe pretendon te behet zonje e pare…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*