31 tetor 2019

October 31, 2019 02:00

31 tetor 2019

October 31, 2019 02:00
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH October 31, 10:27

  ‘E S’TË KA MBETUN AS EM’N AS BESË;..”

  ”Ashtu si nuk do te doja te isha nje skllav,po ashtu nuk do te doja te isha njue padron.Keshtu e shpreh idene time mbi demokracine”A.Linkoln
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Nder lajmet nga Bota dhe haberakshamet nga hamamet e Bathores veçojme:

  Nga Bota
  -SHBA-te vene ne dispozicion 5 Milion dollare per koken e kreut te ri te ISIS Al Haxh Abdullahu,pas ardhes i Al Bagdad!?
  Kreu i ISIS ne Bathore dhe Ballkan kalif SALIJA ka 30 vjet qe me MIJERA-MILIARDA te pasurise kombetare te ish shtetit shqiptar permes ‘LOBIZMIT’ ka blere tere ‘KOQET’ e senatoreve dhe ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve dhe tere ‘misionareve’,Katrin Spakeve te BE-Hale!”
  -Nje e ashtuquajtur kandidate per ambasadore e SHBA-ve ne kete vend deklaron ne senatin amerikan se:

  ”Une do nxis udheheqesit e Shqiperise per te zgjidhur ngerçin e tanishem politik”!?
  ”Ruana ‘Zot’ nga mende e kokes’-thote populli!
  Per ke Shqiperi flet nga pertej oqeanit kjo Tajlanmdezja apo japonezja qe kerkon te zevendesoje mongolezin Arviuzu dhe kinezin LU!?

  Ish Shqiperija si asnjehere ne histori keto 30 vjet eshte kthyer ne ‘shprehje gjeografike’ bordello apo han pa porta sepse jo vetem ka ngelur pa shtet dhe jeton tere anarkite Ekonomike,sociale,politike,fetare e mbi te gjitha MORALE por i mungojne ‘baza themelet’ qe perbejne shtetin si pasurite kombetare dhe kapitalet strategjike ‘Arratisur ne drejtim te pa ditur’ si ‘BURRAT’-Populli!

  Per ke ‘udheheqes e Shqiperise’ flet kjo kandidatja e AmeriQIse per kreun e xhihadit ,simbolin e KRIMIT,Kalif Saline,,per kreret e xhihadit Edvinin autorin e ‘KURBANIT’ ,me probleme te shendetit mendor,,kurban Bashen apo simbolin e KORRUPSIONIT Mulla Omar allias Like Florine?

  Si mund te shpresojne akoma shqiptaret pas 30 vjetesh tek ‘aleati strategjik’ perfaqesuar ne kete vend nga LLUMI i ‘amerikaneve’ qe ne krah te krereve te KRIMIT e te KORRUPSIONIT konsideruar ‘Burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’ shkaterruan tere nje shtet dhe kane vrare vjedhur shpronesuar nje popull te tere ne mes te EUROPES ne shekullin e 21-te e pushtuar nga xhihadi!?
  Si mund te perfaqesoje shtetin Amerikan te presidenteve personaliteteve me fame Boterore e burra shteti me emer kur si parardhesit e saj nuk ka konceptin as te fjales ‘shtet’ e as te nocionit ‘Krize politike’ kur dhe gomaret e dine qe ketu nuk behet fare fjale po ‘fare fare’ per ‘krrize politike’ por ne nje vend pa ‘shtet’ ka vetem nje emer ‘KRRIZE INDETITETI’!

  -Nje mender ‘eurodeputete’ e parlamentit te BE-Hale francezja Dominique Bilde(nuk ka lidhje me paçavuren Billd) na zbulon Ameriken ashtu si tere ‘misionaret’ e inkriminuar te BE-Hale se nuk u hapen negociatat per ‘Ekonomine-’30 Qershorit’ dhe TurQInine’!?
  ‘Ike bej shurren’ bashke me qindra misioneret e BE-Hale qe jane te inkriminuar e korruptuar nga kreret e xhihadit me FLORIRIN e popullit shqiptar 30 vjet pa ZOT dhe pa SHTET qe tu denoncoje ne ‘Gjyqin e Hages’ si te inkriminuar e qe tani kerkoni te ‘Lani duart si Pilati’!

  Nga Bathorja!
  ———-
  Pas 30 vjetesh te strukur neper bodrumet si ‘Zonja Nurihan’ filluan te ‘kakarisin’ dhe ish ‘diplomate’ analiste’ te ish shtetit shqiptar para ’90-tes diplomate,analiste por tragjikisht assnje SHQIPTAR me MORAL e tu flase pas 30 vjetesh popullit per BUKEN e ti beje thirrje per Revolucion duke i kujtuar:
  -Nuk ka shtet pa baze ekonomike e kerte na e shkaterruan!
  -Nuk ka shtet pa asnje pasuri kombetare natyrore mbi e nen tokesore e keto na i shkaterruan e vodhen!
  -‘Politika’ eshte shprehje e koncentruar e Ekonomise.Ne kete vend 30 vjet nuk flitet per Ekonomi,BUKE mireqenje qe do te thote LIRI por llomotitet nga kreret e xhihadit vetem per politike qe nuk e hane as QENTE!

  Krriminele,Zagare ish bllokmene ‘çuna blloku’ diplomate analiste dhe Antishqiptare!
  Populli shqiptar si asnjehere ne histori eshte shume me keq edhe se sa para shpalljes se pavaresise edhe kur u ndane kufijte ne 1913-ten sepse atehere vertet nuk kish shtet po nuk mungontin BURRAT e shtetit,inteligjenca,rilindasit e PUSHKES dhe te PENES ata qe derdhen edhe GJAKUN edhe DJERSEN.
  Sot e 30 vjet jo vetem qe mungon ‘shteti’ e kush flat per ‘shengen’ eshte krriminel por na mungon BUKA dhe POPULLI bashke me ‘driten e syve’-inteligjencen!

  ZGJIDHJA!
  ‘Aleati strategjik’ ne krye te aleateve te NATO-s te shpalle me urgjence gjendjen e jashtezakoneshme vetem per ‘kryeqytetin’ e kalifatit Bathore per 6 muaj me pranine e nje njesije te vogel te forcave te NATO ose nje skuader Marinesash sa per ‘lezet’ e ne pranine e tyre te behen vetem 3 ‘levizje’ ‘taktiko-strategjike’:
  1.-Brenda mujajit Kryereforma e sistemit elektoral nga nje grup intelektualesh qe bene reformen e drejtesise,bashke me ndryshimet RADIKALE te kushtetutes kthyer ne leter higjenike dhe shqiptaret ti miratojne me REFERENDUM bashke me zgjedhjen direkt te presidentit te Republikes!

  2.-Zbatimi i reformes ne Drejtesi ku ne emer te POPULLIT shqiptar te dalin brenda 6 muajve tere PASURITE e tundeshme dhe te pa tundeshme,brenda dhe jashte te te gjithe KREREVE te antishtetit apo kalifatit te Bathores deri ne ‘BREZIN E TRETE’!

  3.-Te hapet ‘Gjyqi i Hages’ ne qender te Tiranes, si dikur ‘gjyqi i Norembergut’ per tere kreret e ‘SS’ ketu te krereve te antishtetit:’kryetareve’ te ‘shtetit,presidente kryeministra,ministra financash krye goivernatore bankash BODE garde e FullHane mbi bazen e te dhenave te ‘PASURISE’ vetem per KRIM EKONOMIK pa u marre me dhjetra vepra te tjera KRRIMINALE dhe PENALE qe rendojne mbi keta KRRIMINELE- ANTISHQIPTARE nga ‘Tradheti e larte ndaj atdheut” tek ‘Gjenocid’,nga hajduteri deri trafikim qenjesh njerezore si ‘MISH I BARDHE’ apo trafikimin 30 vjet te FEMIJEVE shqiptare per pjese kembimi ‘ORGANESH’ perdorur si KAVJE ne thertoret e kalifatit e bere KURBAN per te ‘HUAJIT’ permesh ritesh SATANISTESH-LLAHTAR ne emer te ‘ALLA AKBAR’!?

  Ndoshta eshte me e arsyeshme si ndodh ne kohe ‘lufte’ ne nje vend katraure para trupave ‘paqeruajtese’ te NATO te hyjne shoqataty e mjekeve pa kufij:E tu bejne trajtim saqnitar te detyruar vetem tre ‘qenjeve:Kalif Salise-Edvit dhe Like Florise!

  P.S ”E mos shikoni kisha e xhamija,
  Feja e shqyptarit asht shqyptarija”!

  Reply to this comment
 2. NOLI October 31, 12:07

  ”Tradhetari dinak,hipokrit e kusar,
  Na u ngjit gjer ne kulm,dhe u be kryetar
  Nene zgjedhen besniket per vdekje lengojne,
  Se mekat dhe mallkim Kryengritjen kujtojne,,”

  Reply to this comment
 3. 007 SIM-UDB-KGB-CIA October 31, 13:16

  SHUMICA,PER TE MOS THENE PA PERJASHTIM E AMBASADOREVE MISIONEREVE TE SHBA-ve DHE TE BE-se O JANE TE INKRIMINUAR,O TE KORRUPTUAR O VENE NE SHEWRBIM TE UDB-KGB PER 30 VJET ME RADHE NE ATE VEND RRUMPALLE…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim