MSH: 310 shtretër në dispozicion për të infektuarit, 76 të zënë

March 21, 2020 12:58

MSH: 310 shtretër në dispozicion për të infektuarit, 76 të zënë

Sipas Ministrise se Shëndetesise, ne vendin tonë jane 310 shtretër në total në dispozicion për të prekurit me koronavirus.

190 janë te Spitali “Shefqet Ndroqi” dhe 120 të spitali Infektiv në QSUT, 76 prej të cilave janë të zëna aktualisht me pacientë.

“Spitali i dytë për COVID-19 është gati me një kapacitet prej 190 shtretësh”, thotë Ministria e Shëndetësisë.

o.j/dita

March 21, 2020 12:58
Komento

3 Komente

 1. Arben March 21, 13:29

  Më duket do lutemi, ah sikur të na kishte zënë të parët.

  Reply to this comment
  • Ca te thuash per kete rrace March 21, 14:12

   He pra,ju llapaqenet hajdute e kriminel qe ropet kete shtet dhe kete popull,dhuroni nje dicka per mjeksin qe e mjeruat ne kete shkalle….
   Toni montanat e ketyre 30 vjeteve na jane bere pronar mediash e gazetash dhe vilash madheshtore ne lalez e kudo dhe kur vjen puna nuk dhuroni dicka per kete vend qe ju dhimbset e na beni shqiponjen me dy duar per te mbuluar antishqiptarizmin tuaj…
   Ju plehrat hajdute qe vodhet me shume ankoheni me shume dhe shkoni kunder rrymes dhe rregullave dhe mezi prisni te vini ne pushtet per te vjedh si dikur…

   Reply to this comment
 2. bledi March 22, 01:03

  310 ne dispozicion
  311 Mos te smuret pa u sheruar 1
  Me 1 fjale telebingo mund te jeté 1 krevat ne spital se makinave i ra vlera ne ditet e sotme

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim