33‐vjeçari që goditi makinën e shefit të policisë, torturohet edhe në komisariat

February 21, 2015 09:35

33‐vjeçari që goditi makinën e shefit të policisë, torturohet edhe në komisariat

Fillimisht ai u dhunua publikisht nga policia në mes te qytetit të Korçës, denoncuar përmes një videoje që bëri xhiron në rrjetet sociale. Më pas përfundoi në spital pas torturave edhe brenda në qeli. Në një video të re publikuar ne rrjetet sociale, mund te shihni debatin mes mjekeve dhe policeve, ku duket se policia i bën presion mjekeve… Është ora 01.00 e natës dhe 33 vjeçari Tomi Misha ndodhet në spital pas torturimit edhe brenda ne komisariat, raporton Respublica. Policia po i bën presion mjekëve që ta kthejnë në qeli se kanë frikë se mos vijnë mediat dhe shohin shenjat e dhunës ndërsa mjekët refuzojnë pasi gjendja e tij shëndetësore është shqetësuese dhe kërkon mbikëqyrje mjekësore! Torturimi ka sjelle shembje në gjoks, bark, gjymtyrë dhe fytyrë. Pas një debati të ashpër midis mjekëve dhe policisë, skenat që shihni në video tregojnë dërgimin e Tomi Mishës nga dhoma e spitalit në pavijonin e skanerit për të vlerësuar shembjet. Ndërkohë Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Tomi Mishën, të riun që u dhunua dje në mes të Korçës se gërvishti makinën e zëvendësdrejtorit të policisë, Arben Hyseni. Ai akuzohet se kundërshtoi policinë dhe ishte i dehur. Por janë prinderit e tij që akuzojnë policinë.

February 21, 2015 09:35
Komento

19 Komente

 1. beni February 21, 10:32

  Me teper ka pas ndjesi fetare se sa regullores se policis se shtetit!
  Goditet oortodoksi nga polic myslimane qe jan eksremiste dhe jan ne krye te policis se korces!

  Reply to this comment
  • info analitike February 21, 16:02

   Mos i fut kot o ben se edhe emrat e policeve ishin ortodokse. Pastaj perse duhet te ngaterrosh fete me keta kriminele qe ngaterrojne policine me bandat ndeshkuese.

   Reply to this comment
   • beni February 21, 16:35

    Po ky quhet hyseni or i uruar e esht zvendes drejtor i policise,i di regulloren qe njeriu nuk goditet per nje gervishje,por ka sigurime qe ja rimbursojn difektin ose zararin e bere!po nuk e shpik nga mendja or jo por esht keshtu si them une kur fshataret vihen drejtore e zvendes drejtore!
    Kur keta behen mbreter vrasin e te birin,nuk i ke kuptuar or i uruar!
    Kjo esht e keqja ke ne se gjithnje drejtojn fshataret e kupton se katundar or kok paur qytetar nuk behesh kurre!

    Reply to this comment
    • info analitike February 22, 20:52

     o beni po une kam shkruar policet, jo drejtori o i uruar.
     A e kupton deri ku arrihet per servilizmin ndaj shefit qe te bejne katundar me zor.

     Reply to this comment
 2. Fatos Luta February 21, 10:34

  SKANDALI DHE NJERA ANE E E MEDALJES QE RAMA SHEH
  Per pjesen qe ka shkruar Edi Rama jam dakort, por le nje nje pjese tjeter pa shkruar. Cilen pjese? Ate te pergjegjesise se shtetit per gjendjen e mjeruar te siguracioneve te makinave, te atyre kompanive qe vetem vjelin leket e qytetareve dhe nuk zgjidhin asgje. Ne ndonje rast eshte edhe shteti aksioner ne nje kompani sigurimi. Keto kompani nuk rimbursojne leket e demeve, jo me sipas standarteve europiane, por as dhe te nje vendi te humbur ne Bote, sa qe i detyrojne shqiptaret e njemije halleve t’i zgjidhin vete demet me njeri-tjetrin, sikur te mos i kishin makinat e tyre te siguruara. Biles edhe efektivi i Policise, pra te shtetarit qe duhet te kete besim tek siguracionet, per mungese te se ciles tek ndonje makine ne zoterim te nje qytetari te thjeshte ben “namin” sipas “ligjit”, ushqehet paligjeshmeria e te kerkuarit llogari te incidentit, ne vend qe kete duhet ta zgjidhe sigaracioni perkates. Nuk kane pse te grindet shqiptaret mes njeri tjetrin sepse per nje çeshtje qe Bota e qyteteruar e ka zgjidhur me nje pale te trete kur nuk ekziston marreveshja amikevole (miqesore), pra e ka zgjidhur me siguracionin, i cili paguan demin. Edhe shqiptaret e paguajne siguracionin e makines, edhe ai qytetari i dhunuar nga rrobja e shtetit gjithashtu e ka paguar, se ndryshe nuk do te dilte ne qarkullim, atehere perse duhet te kete konflikte te kesaj natyre? Aq me teper te atyre qe duhet te perçojne nje tjeter mesazh qytetareve qe perdite grinden, rrihen, vriten per nje gervishje, ne fakt bejne te kunderten, te dhunojne vete per nje demtim te automjetit, sepse Kompanite e Sigurimeve ne Shqiperi nuk sigurojne asgje, sepse ka mungese ligji, sepse ka mungese zbatim ligjesh. Kjo dore e lire e trasheguar korrupsioni ne kompanite e sigurimeve, te cilet veç pasurohen ne kurriz te shqiptareve, nuk duhet t’ia lehtesoje doren Edi Rames te shkruaje vetem per ate pjese emocionale qe “sa shpejt” nderhyn Qeveria per te mbrojtur qytetarin e Republikes, kur ne fakt nuk merret me pjesen me kryesore qe lind problemin, pjesen e Sigurimeve te automjeteve. Ai qytetari mund te kete qene edhe i dejtur, mund edhe ta kete provokuar vete incidentin per t’i filmuar “dikush”, mund e shume mund, pak rendesi kane te gjitha mundesite. Policia ka shkelur ligjin. Qytetari i dehur arrestohet ne flagrance sipas ligjit te ri, por nuk dhunohet. Kryeministri eshte i “fituar” sepse u shkarkuan efektivet e policise, apo do te ndiqen penalisht, por i humbur ne pjesen tjeter, ate te administrimit, kontrollit dhe venien ne efiçence te Kompanive te Sigurimeve. Besimi i qytetareve tek sigurimi i makinave, te cilat ata i paguajne, nuk vjen me efiçencen e arrestimit te atyre qe dhunojne “shoferin” e keq, por tek efiçenca e shlyerjeve te Kompanive te Sigurimit. Efiçenca rritet nga Ligji dhe zbatimi i Ligjeve. Efiçenca eliminon dhunen, por pakeson edhe vetekenaqesine e qeveritareve se ne kohe rekord “shkarkoi” apo “arrestoi” dhunuesin e radhes…

  Fatos Luta

  Reply to this comment
 3. SHURRAN KOSTRECI February 21, 12:01

  KORÇAREVE TE TOMI MISHES

  VOTONI edhe djallin po deshet, por jo më PS-LSI-ne qe mashtroi aq embel ne 23 qershorin e 2013-tes, sa mund t’ja kene zili edhe ithtaret më “radikal-shik” te botes se qyteteruar. Pyetja me e rendomte, sidomos ketyre koheve te fundit per te gjithe nje milion votuesit qe sollen ne pushtet ediramistet dhe ilirmetistet e korruptuar eshte nje dhe mbetet vetem nje:

  SE JE I TE MAJTES PERSE VOTON PARTINE SOCIALISTE ?

  Edhe une jam jo vetem me tendenca por votues i te majteve, e me aq sa mundem ne tere aktivitetet qe zhvillohen ne prag te zgjedhjeve lokale mundohem te promovoj idene e saj. E per kete arsye me takon t’ju spjegoj jo vetem korçareve te Tomit por gjithe njerezve te mire qe enderrojne idete majtiste e sakrifikojne per te triumfuar ato.

  E para, nuk votoj PD-ne sepse jam i te majtes dhe nuk me pelqejne perdhunuesit çerek shekullore te ketij vendi martir e te pa fat, urrej dhunen, mashtrimin, vjedhjet, vrasjet qe jane baza logjike e saliramberishisteve te PD-se. Nuk pelqej volgaritetin, ofezen, sharlatanizmin e te ashtuquajturve “lider” te saj. Me revolton injoranca ekstreme e tellalleve te saj te gjithkund gjendeshem, qe shfrytezojne banalitetin per te perfituar politikisht konsensus te pa merituar.

  Per parti-tushkat e tjera te mbira si kepurdhat pas shiut, nuk ja vlen te humbesh kohe as edhe ti permendesh ato.

  Po atehere per cilin duhet dhe mund te jap voten time pa patur me pas shijen e hidhur te beses se tradhetuar, siç ndihem me mavijte ediramiste qe nga mitingu e pare i fitores kur vete çuni i Kristaq Rames imponoi “Kodin e Heshtjes” ndaj nesh qe e votebesuam te bindur ne nje te ardhme te premtuar me te mire?

  Nje Tsipras alla shqiptarçe nuk do me vinte keq te promovohej mes atyre mijera shqiptareve te ndergjegjesuar moralisht te majte, qe nuk i kane munguar dhe as do i mungojne ketij vendi te plagosur rende, njerez te mbrujtur me moralizem, qartesi, ndershmeri dhe ne radhe te pare atdhedashuri te pa kompromis.

  Eshte koha ti japim pergjigjen e duhur ketyre rrugaçeve pseudo te majte qe miresise tone i tregojne grushtet e shqelmat e pa shkas, qe besimin tone e kane shkelur me kohe me tere pisllekun e grumbulluar per te drejtuar kete vend, qe durimin tone e tallin me te tepert ne çdo mundesi qe i krijohet gjate ketij rrugetimi te veshtire per ne kurrizthyerit e tokes se shqipeve.

  Une ndihem i majte dhe i tradhetuar nga kelyshet e Saimir Tahirit, i ngritur ne rang ministri me formim universitar te dyshimte, per te vetmin qellim qe ti sherbeje me arrogancen e tij, kryekopukut Edi Rama, shovinistit te veluar me majtizmin e torturave e keqtrajtimeve aty ku askush nuk shikon e degjon.

  Reply to this comment
 4. Endri February 21, 12:50

  Cfare turpi per kete shoqeri. Ku eshte avokati i popullit apo shoqeria civile? Sillen policat si ordinere. Aksidentet me makine ndodhin ne cdo vend e ne cdo kohe. Si mund te arrestohet dhe dhunohet nje njeri vetem se preku makinen e nje “te forti” dhe ky i forti qelloi qe ishte dhe shefi i policise.Ato qelbesira duhet te perfundojne ne burg, se edhe sikur kriminel te ishte ai djali polici nuk ka te drejte ta dhunoje as ne rruge e jo me ne rajon sikur te ishte kupole mafioze e jo organ i shtetit. Policet jane sherbyes te njerezve jo kasap te tij.

  Reply to this comment
 5. Zogu February 21, 14:19

  Edi Rama po degjeneron ne nje jargaman qe qurravitet studiove televizive. Rasti i fundit ai ne studion e Rai 3 ku tregonte se si e kishin rrahur ne 97. Pa na thuaj more Edi se c’mund ti themi prinderve te ketij djali ne qorrat qe te votuam ??? Ti je nje bythec legen dhe ne votuesit e tu jemi ca debila te pandreqshem. Shtrengoja lakun ne fyt popullit tend o Edi Rama se ashtu e meriton,frymen te na marresh se vete ta dhame voten.

  Reply to this comment
 6. "Horri i Bulevardit" February 21, 14:22

  SHURRMBLEDHES, HARROJE SE MESUESI JOT SHURRMBAJTESI I ENVERIT, DO TE VI ME NE PUSHTET, TI VAZHDO PI SHURRE, SA HERE TE KESH ETJE.
  1
  Saliu ka akoma bythlepiresa te tij, ne strukturat shteterore ketu nuk perjashtohet edhe policia.
  2
  Shohim neper panele televizionesh “intelektuale” gjoja te kulturuar, qe gati sa rrihen per nje fjale goje. Dhe habitemi pse ne rruge, ndodh nje grindje, kur ne shohim vetem levizjet dhe nuk e kemi idene se cfare flet ky 33 vjecar, kunder policeve.
  Ne kete rast shoh se policia ka kaluar kompetencat dhe jam i sigurte, qe ata police, mbasi te sqarohet situata, sdo te jene me ne rradhet e policise.
  3
  Por kur degjon pederastet e saliut, qe gerthasin per dhunen policore te Rilindjes, me ben te mendoj, se vertet Rilindja duhet te mbledhe nje grup qe se kontrollojne dit veten dhe ti nderseje tek SHQUP-i, per ti leruar nennat saliut e salesheve.

  Reply to this comment
  • SHURRAN KOSTRECI February 21, 14:57

   TI JE VETEM HORRICE

   Ca kohe me pare te kam treguar ku mund te behesh e pasur me boshllekun gjitheperfshires qe ke, si duket ke ngelur shterpe nga konsumimi. Mos u emociono, mjafton te hapesh gojen-bythen dhe e ke me shumice ate per te cilin po perpelitesh. Je e te njetit jashteqitje, nuk jam iluzionuar as edhe kur ke thene fjale te mira ne komentet e mia, te pa kerkuara nga une.

   Gjithnje kam menduar se ky kodoshlleku yt prej horrice dhiaresh, eshte misheruar ne betejat nen çarçafe qe ke bere me mavijte e udhezuar te Sorosit nga Greenwich Village.

   Ndyresire !

   Reply to this comment
   • "Horri i Bulevardit" February 21, 15:23

    Shurrtar, pse ofendohesh, zanati si shurrmbledhes, larg qofte mos behesh edhe shurrpires, eshte zanat me perspektive, faktin e kemi tek saliu, qe si shurrmbledhes i shquar, arriti, te mbledhe aq shurre, sa ti furnizoje edhe shurrdashesit si puna jote.
    Ca the ndyresire?, sa keq per ty, si duket ta paskam gjet piken e dobet.
    Mblidh dhe pi shurre dhe do te kesh te ardhme, por duhesh me qen edhe malok, qe te funksionoje endra jote.

    Reply to this comment
    • LOVE BERISHA February 21, 16:03

     @ horri dhe qorri
     me aq her sa e perserit fjalen :shurretarr ,shurrembledhes ,shurrepires ,shurredashes ….kam pershtypjen se je thjesht
     shkop shurre ….dhe per kete besoj se ke
     ndihmen e kateterit .

     ik mor debil injorante dhe kokepalar
     qysh kur hengre ngjalen ne 1 prill nuk po vjen ne vete me
     ka justifikim ajo ngjarja me siper ???
     kjo eshte ripjellja juaj ??
     keshtu i shkruan leter Europes ,shoku Taulant Palla ??
     ju i jepni mundesi ketij populli te harroj Berishen
     dhe jo vetem kaq ,por dhe ta kerkoje perseri .

     Reply to this comment
   • SHURRAN KOSTRECI February 21, 15:37

    Per te mos harruar….

    SHQIPTARI ANTISHQIPTAR I SHQIPTAREVE FAIK DOMENIK KONICA

    Pak dite me pare Adrian Thano publikoi nje shenim “pak Konice” mbi Faik Domenik Konicen.
    Pa u zgjatur ne trajtimin e historise se ketij “pishtari te proselitizmit” dhe perçmuesit e perdhunuesit te bashke-kombasve shqiptare te cilet femijeve u “pritnin pjese te trupit apo i zhysnin ne ujin e bekuar”, desha te perdor tere “xhevahiret” e fjalorit shumengjyresh te FAIK-DOMENIK-KONICES si dhurate per ty o
    HORRI-I-BULEVARDIT
    – Kazan
    – Recke
    – Reckë e qelbur
    – Zuzar
    – Zuzar i ndyrë, apo edhe: i paturpshmi zuzar
    – Xuxibocë
    – Doç
    – Mvaranik i kutrebuer
    – Ngordhanik
    – Xuxubocë i poshtër e i ndyrë
    – Vjedharak i çkëlqyer
    – Mararonar i ndryrë
    – Shkollë e qelbur të çizmes italiane
    – Karagjoz
    – Harbut i poshtër
    – Zaptienjushke
    – Mace e eger me dy faqe
    – Tradhtorë
    – Shpifarak
    – Vrasës vullgar e prapa kurrizit
    – Hypokritë
    – Kanibalë
    – Ndyrravec
    – Sharlatan
    – Rrufjan e simos tjetër.
    – Laje më parë kokën që të shporren morrat e kalli edhe këmbët dy herë ditën në acide phenique që të mos bien erë
    – Pfthu! Njeri pa turp e pa nderë!
    – Egërsirë e vërtetë e lindur veç për të çpifur e për të vjedhur
    – Veshgjatë si lopatë
    – Ham-ham-ham-ham! Hau-hau-hau-hau! Uaau-uaau-uaaaaaau! Ngrr-ngrr…U tërbua…Sillni ujë të ftohtë se mos na kafshojnë! Shpejt ujë!
    – A më lëpin këpucët të të jap pesë franga?
    – Kodosh i Tunës Me karakter njeriut të lindur mes kurvash
    – Të mperizoj (urrej) e pështyj”, “Inspektor i shtrateve…që fut hundët te gjërat e ndyra…dhe peshon copët e turpshme të botës”…
    Ja çfare meriton ti o zgjebe horrushke e bulevardit e kudogjendeshme e kater-kembuar.

    P.S.: fjalet e siperme bejne pjese ne terminologjine qe ka perdorur kur ish ne jete i varrosuri tek Liqeni Artificial i Tiranes. Te me falin komentuesit e tjere per kete shenim.

    Edhe pse kam gati kater dekada jashte dhe nuk flas me njeri gjuhen shqipe, siç e shikon ti i pa emer, qe perzihesh kudo ne mbrojtje te hajduteve, hileqareve, te korruptuarve e krimineleve te sojit tend, nuk kam veshtiresi te te pergjigjem ne kete gjuhe e ne se do edhe ne disa te tjera.
    Ke degjuar per librin me te madh ne bote dy meter i larte, me 150.000 fjale? Eshte fjalori i gjuhes shqipe, ku mungojne ato fjale qe mund te te zbraz mbi ekzistencen tende o pires nikotibinash enveriste.
    Une nuk kam blere me para te pista nje studio legale ne Parioli e as nuk jam fondamentaliste si ti o nxyre.
    Jam tejet e edukuar per tu marre me ty e kush te jep ne kete faqe interneti kaq shume kredi. Kam edhe njohuritee duhura per te te bllokuar kudo ku te shfaqet surrati yt, por nuk e bej sepse eshte jashte principeve te mia.
    Llangaraqe si ti i shtyp si ato tartabiqet qe gelojne ne trurin (ne se te ka mbetur nje copez) tend te semure.
    Bipolarizmi yt eshte i gllaberuar nga mania e persekucionit e nuk te le te shohesh me larg se hunda pore mbushur qe te lengezon edhe kur te mbushin nga pas plot eros e ekstazim.
    Ty te lejojne te prishesh bukurine e kesaj faqe interneti per motive qe nuk arrij ti kuptoj.
    Edhe here te tjera te kam thene “anashkaloi” komentet e mija se te bejne keq e mund te semuresh pa shprese sherimi.

    Reply to this comment
    • "Horri i Bulevardit" February 21, 16:05

     Ne fakt shurra eshte adrenaline, por te keshilloj, ne qofte se pi shume, te kthehet ne bumerang, se sic po shoh, adrenalinen e ke me shume se cmund ta mbaje trupi i njeriut.
     Por ste ve faj, se edhe shurra eshte si drog, qe e fillon ne fillim nga ato te lehta dhe cdo muaj e ngre dozen, deri sa arrin tek ai moment, qe smban me.
     Thone qe plumbi nxirret me plumb, se di a mund te vetkurohesh duke e zevendesuar shurren me shume acid, me shurre organike.
     Mbaje vehten o sali, se nuk je ne palament ketu.
     Ne komentin qe do te pasoje, sdo te pergjigjem, keshtu qe te uroj fat ne inatin tend.

     Reply to this comment
 7. Ledi February 21, 16:52

  Turp policise

  Reply to this comment
 8. vito February 21, 17:22

  mmme vjen keq qe ti “shurran”Kostreci ofendon me kete mbiemer nje familje te nderuar>Turp per fjalorin.

  Reply to this comment
 9. JOY -72 February 21, 17:50

  ne vend qe te bashkohemi te gjithe te ngrejme zerin kunder ketyre legenave qe e perdorin detyren si prone private ziheni edhe shaheni me njeri-tjetrin duke bere lojen e legenave te medhenj qe na qeverisin,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin