33 deputetë nënshkruajnë ndryshimet, Reforma shkon në Kuvend

June 17, 2016 18:26

33 deputetë nënshkruajnë ndryshimet, Reforma shkon në Kuvend

Reforma nis te shkoje drejt miratimit perfundimtar. Te henen ne Komision nis diskutimi i ligjeve qe shoqerojne reformen, duke i dhënë në këtë mënyrë dorën përfundimtare draftit të saj, ndërkohë që pritet sërish dëshira e opozitës për të dhënë votën e saj.

Kështu, 33 deputete te mazhorances kane nenshkruar pak me pare draftin me ndryshime ne Kushtetute. Ato materializojne reformen ne drejtesi.

Mes deputeteve nenshkrues jane ata qe kane qene pjese te komisionit te reformes ne drejtesi. Por mes deputeteve nenshkrues jane edhe kryetari i deputeteve te LSI Petrit Vasili, anetari i komisionit te Ligjeve Tahir Muhedini.

Nderkohë mësohet se të hënën, komisioni i Reformes ne Drejtesi do te nise diskutimin e ligjeve te posacme qe shoqerojne ndryshimet ne Kushtetute ne funksion te materializimit te reformes ne drejtesi. Skandal.al

June 17, 2016 18:26
Komento

1 Koment

  1. sopiqoti June 18, 09:08

    Mos u ndalni bre burra.REFORMA NE DREJTESI duhet te miratohet.ket.Kete presim ne populli i thjeshte dhe jo brockolla politikanesh,disa prej te cileve u ka dale edhe “BOJA.”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*