4.5 ballë, lëkundet sërish toka në Durrës pas mesnatës

December 8, 2019 08:27

4.5 ballë, lëkundet sërish toka në Durrës pas mesnatës

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në Durrës, pak minuta pas mesnatës së djeshme.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte ne Shetaj, te Kepi i Rodonit.

Edhe në Tiranë raportohet se lëkundjet janë ndjerë.

Ndërkohë, kjo lëkundje e fortë është ndjekur nga një tjetër lëkundje më e lehtë, me magnitudë 3 të shkallës Rihter, në orën 00:34, me një thellësi 29 kilometra nga Durrësi.

j.l./ dita

December 8, 2019 08:27
Komento

4 Komente

 1. intelektuali December 8, 08:40

  MOS NDERHYNI TEK PUNET E ZOTIT O TE PACIPE!

  Pikerisht mbreme ne darke paneli bashkebisedues i emisionit “Bardh e Zi” pasi qau dhe vajtoi viktimat e termetit, beri thirrje per solidaritetin mbareshqyptar dhe mbarefajtor duke lavderuar dyshanjozen e Turdiut Luljeta Bozo dhe Lukunine e inxhniereve te dale nga Universiteti me “pune vullnetare” qe jane fajtoret kryesore te kesaj zallahie llahtar ne gjithe procesin e ndertimit, ne kete moment tejet mallengjyes doli paptritur inxhnieri Nostradamus ne “Bardh e Zi” parashikoi fatin dhe deklaroi se termeti i radhes ne Shqypni ne pergjithesi dhe ne Durres ne vecanti do te vije me “urdher te peshkut” te sizmologjise shqyptare dru me pre:

  PAS 90 VJETESH!

  Po ja qe nuk i u hap parashyta dhe Zoti dergoi termetin e radhes si per t’i thene bedelave te Edvinit:

  MOS NDERHYNI TEK PUNET E ZOTIT O TE PACIPE!

  Reply to this comment
 2. lisi December 8, 09:45

  Bravo intelektuali i shekullit VII

  Reply to this comment
  • intelektuali December 8, 10:31

   lisi qe nuk bitisi:

   Faleminderit per komplientin e bukur, por nuk e ke cuar deri ne fund, sepse intelektuali eshte komentuesi me modern i shekullit tone ne gazeten e nerume DITA, kur shkon te pije kafen tek Tajvani ne cdo sabahile te Zotit, vishet me roba firmato, kostum dhe kollaro BOSS, me kepuce llustrafine me maje BOSS, hedh parfume dezodorante ADIDAS si te Edvin Kaqolit, dhe shkruan komentet e tij ne nje kompjuter APPLE si te Edvin Artistit qe nuk e ka haberin nga Drejtimi i Shtetit dhe nuk e di se nga lidhet gomari per te futur ne shina Procesin Llahtar te Ndertimit ne Shqypni

   dhe:

   Ne kete kendveshtrim llogjike intelektuali eshte shume arrogant dhe armiqesor me bedelet dhe lakenjte e Edvin Diktatorit, inxhniere dhe specialista-socialista dru me pre te dipllomuar me “pune vullnetare” ne Universitetet e Enverit qe duan ta paraqesin llahtarin e termetit si nje:

   ARRITJE E SHKENCES SE NDERTIMIT DHE FITORJE E RILINDJES

   meqe:

   Gjysma e ndertesave jane rezuar vertet, por ama gjysma tjeter i beri balle termetit te Zotit si nje “shkemb graniti enverist”

   Edhe njehere:

   FLM per konsideraten!

   Reply to this comment
 3. info analitike December 9, 12:10

  Shoke te Dites a e dini qe ne Shetaj deri me sot askush nuk ka vene kembe nga keta qeveritaret qe hargalisen mediave?
  Sa ishte per te bere tender a per te bere propagande turistike i suleshin >Kepit te Rodonit, tani qe e moren vesh qe eshte epiqender termetesh nuk ia mban me kujt. Ndihmoni banoret atje se jane ne pike te hallit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim