4 kushtet e Bashës për marrëveshje, përgjigjet Rama: Rifilloi avazi…

December 7, 2017 17:52

4 kushtet e Bashës për marrëveshje, përgjigjet Rama: Rifilloi avazi…

Pas 4 kritereve që vuri shpalli ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nisur nga ftesa e Ramës dje për bashkëpunim, ka ardhur përgjigja e kryeministrit.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama i cilëson 4 kriteret e Bashës si rifillim “avazi”.  Ai thotë se këto kërkesa të opozitës janë të ripërsëritura.

“Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët”, – shkruan Rama ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

December 7, 2017 17:52
Komento

8 Komente

 1. Arber Iliri December 7, 17:57

  O Ed ne kete rast trego forcen e shumices, nuk mund te kesh miratimin e opozites aq me teper te kesaj berishiste qe eshte me mentalitet komunist.Ndaj edhe behen zgjedhjet e fitohen nga nje krah.Ne raste te tilla i tregohet forca e demokracise, ju jepet edhe nje mesim demokracie.

  Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic December 7, 18:13

  Basha dhe Berisha kerkojn pushtet per vete . Ata asnjeher nuk kan pranuar dialog dhe ase diversitet mendimi. Ata tolerancen e konsiderojn dobesi.!

  Reply to this comment
 3. Kris 1 December 7, 18:46

  Konsensusi ne kete pike do ta liroje Ramen nga lufta kunder korrupsionit.Sipas avazit te vjeter. do leshoje batuten :une nuk jam as gjykates dhe as prokuror.Drejtesine prap do ta udheheq Saliu

  Reply to this comment
 4. ETHEM December 7, 19:09

  Z.RAMA PO E TEPRON PER KONSENSUS ME SB,LB E MK.ATA DUAN PUSHTET NE TAVOLINE.KUR SHBA E BE KERKOJNE QE TE HIQET LLALLA E TE ZGJUDHET I RIU,ATHERE PSE NUK VEPROHET.PSE PD E LSI DALIN KUNDER SHBA E BE E NUK U DRIDHET QERPIKU DHE RAMA BEN SEHIR..? KJO ESHTE FATKEQESI E PS QE VEPRON SIKUR ESHTE NE OPOZITE.KJO TREGON SE RAMA OSE ESHTE I KORRUPTUAR OSE KA FRIK NGA SALIMORTJA.
  KY QENDRIM INDIFERENT NDAJ POPULLIT DHE ND/KOMBETAREVE DO TI KUSHTOI SHUME SHTRENJT PS DHE EDI RAMES.

  Reply to this comment
  • Kris 1 December 8, 01:05

   O Et`hem !Populli e nxorri Ramen nga rrethimi por atij i pelqen te rrije ne rrethim dhe te leshohet si sqifter mbi ndonje gjyhnaqar qe ne mengjes mendon per darken dhe ne darke enderon menjgjezin.Korbat Sali e Lul nuk i kap dot por i don aleate.Une mendoj se ke filluar ta kuptosh kopukun kur mendon se ka dy Ose.

   Reply to this comment
 5. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. December 7, 20:48

  O Dita,Rama dy rruge ka,o me USA-n e BE-ne,dhe me ndere,ose me metovicin-berishovicin,bashovicin dhe kriemadhevicin ne bangen e akuzes dhe ne burg me ta.Rama zgjidh e merr, rruge te mesme nuke ka.Kohes se skenareve te peshtire brenda dandave kriminale korruptive roze-blu ju sos vaji i kandilit.

  Reply to this comment
 6. Amos December 8, 00:20

  Ne kushtet e Shqiperise kryeprokurori duhet te zgjidhet mundesisht me Referendum, qe te mos jete i varur nga askush. Ndryshe edhe shpresa e fundit per drejtesi shuhet. Ambasadoret e huaj s’ka pse te nderhyne, kushtetuta e thote qarte menyren se si veprohet. Te cudit kurajoja e Lu-se dhe Vllahutin-it. Ata nuk jane ketu per te dhene mend e per te nderhyre (duke shkelur Kushtetuten)…

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic December 8, 01:56

  Kris 1. Ne se Ram vashdon te bej nje gje te tille qe drejtesin ta udheheq perseri Saliu kjo do te ishte vbetvrasje jo vetem per Ramen pore per ter shqiptaret.
  Une shpresova per nje drejtesi te pavarur nga asnje forc politike apo person politik i c`fardo rrangu te jete.
  Ne se drejtesia persi do te jete e varur athere na rrofshin tre vjet lufte per VETINGUN qe filluame te “rrahemi” ndervet qe ne Bruksele deri ne shqiperi.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*