4 qershor 2017

June 4, 2017 00:13

4 qershor 2017

June 4, 2017 00:13
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH June 4, 08:21

  KU NDRYSHOJNE ‘SHTETARET’ NGA ZAGARET!?
  ‘Politika nuk eshte zanat por impenjim pasion e mbi te gjitha ‘Sherbim’ndaj te tjereve jo te tjeret ti sherbejne asaj’
  ——————-
  Ne vend te hyrjes:
  Pa analizuar redaksionalin apo editorialin e te vetemes te perditeshme qe kerkon te beje informacion nuk jam dakort ne 4 gjera kryesore:
  1.-Flitet pas 27 vjetesh per vte ‘majte’ e te ‘djathte’ kur keto jane thene si dogma dhe nder 128 bandat parti nuk ka burre nene te dalloje alternativat elektoratin shtresat sociale ekonomike e iderologjike nga njera tjetra perveç hajduterise me moton:’Lirija e tregut te Lirise se Lairise se hajduyterise te Salise’!

  2.-Flitet per ‘bashkim’ midis partive ‘socialiste’ si ne Euroèpe kur partive socialiste te Europes ka vite e vite qe ua ka marre ferra uraten nga ato te komshijve Greke e Italiane tek ajo spanjolle e francerze qe jane shkrire si akullore.Tek ne qendrojner vetem simbolet si kombinacione te alfabnetit shqip se nuk ka kush tua nderroje apo reformoje se nuk ka as demokraci as pluralizem po vetem kryetare bandash qe mashtrojne 27 vjet militante ytru shkulur duke pergojuar edhe fene edhe zotin!
  3.-Eshte fatkeqesi te heqesh njerez nga puna por eshte TRAGJIKE qe pas 27 vjetesh te mos flasesh per 90 perqind te shqipetareve te pa pune e pa prone dhe te meresh me ‘njerez’ e te quash pune nder 3 MILION shqipetare vetem vetem 80 mije apo 100 mije qe punojne ne te ashtuquajturen ‘administrate publike’ ku SHUMICA nga dikasteret deri tek istitucionet perbejne NEPOTIZEM e Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence por pune gjeje e vazhdon te gjesh nga ‘Deputet’ deri te pastrosh haletre e parlamentit antishqipetar po te njohesh apo njihje MONIN’ apo MONEN’!!

  4.-Te flasesh pas 27 vitesh pse hiqet nje punonjes pa asnje kriter e aqe me teper nga nje idjot qofte edhe minister per arsye ‘politiker’ perben tragjedi por te quhash fshese pse duhet te behen reforma per te pastruar 100 perqind tere sistemin e KALBUR e te pushtuar nga ‘monopolet’ nga parlamenti tek egzekutive nga gjyqersori tek MEDIJA eshte e vetemja RRUGE per rilindjen e SHTETIT mbi bazen e parimeve te demokracise dhe ‘Ekonomise se lire te tregut:MERITOKRACI-BARAZI MUNDESISH-KONKURENCE per tu hapur 35 Vjeçareve te drejten me elermentare ate te PUNES dhe pjesemarjen direkte ne rilindjen e shtetit .
  Tragjedi qe te trajtosh ‘njerez humane’ vetem 80 mijer punonjes te administfrates dhe si skllever apo kafshe tere shumicen e shqipetareve qe bredhin neper Bote per te mbajtur me buke antishqipetare krriminele e skllavoèpronare duke bere nga punet me te rendomta si prostituta apo deri dhe lypesare apo te shesesh femijet per organe si pjese kembimi!

  Kjo politike antishqipetare flet nje here ne vit per Ramazan e agjerim dhe e quan ‘sakrifice’ te zotit kur ‘zoti shqipetaret i ka lene 100 perqind te AGJEROJNE 27 VJET!

  KJO POLITIKE NE MOS NE GJYQIN E HAGES E BURG DUHET TE SHKOJE 100 PERQIND NE SHTEPI SE 27 VJET VETEM KA LEHUR SI ZAGARET DHE ASNJE DITE NUK U VU NE SHERBIM PER SHQIPETARET!

  Reply to this comment
 2. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare June 4, 10:48

  Per cilen fshese flisni u u ‘fshifte mortja’ kur shqwipetaret ka 27 vjet ‘fshire’ nga trojet e te pareve dhe vuajne neper Bote si mize pa koke re ketu kane ngelur vetem ‘koke palaret’ qe jetojne me bajgat e kalit te Xenit?
  nder mijera krimet e kesaj politike doni vetem dy:
  Shkaterrimi i tere sistemit hekurudhor llogaritur ne miliarda dhe per habi edhe te gomareve egziston 25 vjet ‘Drejtorija e pergjitheshme e hekurudhave dhe drejtor i pergjithshem i LSI-se pa shkuar asnjehere ne pune me 2 milion rroge!!!!!!!K R I M I N E L E!!!

  Tere Bota liberalizon sistemin privat tek ne ska me privat po monopol e4 ‘liberalizohet sistemi postar bublik ku ka me shume ‘postjere’ te LSI se sa qyutetare qe vjedhin nga buxheti i shtetit me para borxh !!!!!! ! K R I M I N E L EEEEEEEEEE!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Jetimet e 21 Janarit June 4, 10:53

  KUR DO TE NA FLISNI PER GJAKUN E ‘KOKE PALAREVE’ PARA SE TE NA MBRONI AUTORET QE KANE PERDHUNUAR KOKE PALARET APO KOKE PALARET NUK KANE AS DREJTESI AS èARA TE PAGUAJNE INFORMACIONION GOBBELSIAN FEVZI SALI LIKE FLORI

  Reply to this comment
 4. antikrishi June 4, 11:06

  bravo gramsh ,krimet qe i jane bere ketij vendi e populli nga krriminelet nme pushtet nuk ka det ti laje se edhe detin e kane bere prone te tyre e nuk te lene ti asfrohen femijet koke palare e tani qe hiqet nje drejtor i likes i sales apo rames behet qameti….
  ‘Prane sofres i pa ngrene ,prane dijes i pa nxene lakuriq e i brengosur tyrup e shpirt i sakatosur….’

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim