40 drejtuesit e policisë të përfshirë në fushatën e PD-së

Redaksia Online June 19, 2013 14:50

40 drejtuesit e policisë të përfshirë në fushatën e PD-së

Partia Socialiste ka denoncuar 40 drejtues dhe efketivë të Policisë të Shtetit, për përfshirje në fushatën e PD-së. Deputeti Saimir Tahiri tha se ata do të përballen me drejtësinë pas 23 qershorit.

40 emrat e parë të drejtuesve dhe efektivave të Policise së Shtetit, që sipas informacioneve tona janë përfshirë në makinerinë e manipulimit të votës dhe fushatës së partisë në pushtet! Pas 23 qershorit, do përballen me drejtësinë”, tha Tahiri.

“Ju qe jeni përfshirë aktivisht në makinerinë e manipulimit të Saliut të pashpresë, pas 23 qershorit, mos u habisni kur ligji të trokasë në derën tuaj. Dhe besojeni që sot, nesër, nuk do ketë as amnisti, as falje dhe as harresë. 

Mbajeni mend që sot, se ndihma për saliun e pashpresë, do iu kthehet mbrapsht me braktisje kur të jeni përballë forcës së ligjit. Dhe saliu nuk do jetë aty tju ndihmojë më. 

Ju që sot doni ti dilni për zot Saliut duke shkelur ligjin, të jeni të bindur se nesër para forcës së ligjit, nuk do iu dalë njeri për zot. 

Ne jemi të vendosur të mos lejojmë të deformohet qoftë dhe një votë, sic jemi të bindur të merremi gjatë aq sa për të cuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë marrë guximin të shkelin ligjin për thesin e votive të familjes.

Ndërsa me kompanitë private, Belle Air dhe të tjera, do merremi akoma më gjatë, për të bërë drejtësi e për ti treguar shqiptarëve se kush rrjep 4 vjet në kurriz të qytetarëve, nuk clirohet dot nga hesapet që ka për të larë duke ndihmuar Saliun të manipulojë votat”, vijoi ai.

Tahiri ka thënë se e gjithë administrata është përfshirë në fushatën e PD-së.

Administrata Publike është kthyer në seksion partie, ca nga detyrimi për t’i kthyer mbrapsht shpërblimin politik partisë që i punësoi padrejtësisht, ca nga detyrimi për të mbuluar me punë partie zullumet e korrupsionit që kanë bërë gjatë këtyre viteve dhe ca të tjerë të detyruar nga kërcënimi me rrogën e bukën e gojës.

 Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës, janë kthyer në reparte militantësh, me shefa komisariatesh, oficerë, agjentë dhe inspektorë që bëjnë nga mitingashët deri te informatorët apo dhe agjitatorët e partisë në pushtet, ndërsa ca drejtues të Policisë së Shtetit, akoma më keq, janë kthyer në kamxhik për mbështetësit e PS apo hajdut ordiner që kërcënojnë njerëz për të mbledhur kartat e identitetit.

 Stafet e ministrive, infrastruktura, buxheti i shtetit, makina, kancelari e çdo gjë tjetër, janë kthyer në shërbim të partisë pushtet dhe kuotës së votave që kërkon Saliu për thesin e tij. Po kështu Drejtoritë Rajonale të Arsimit, Drejtoritë Rajonale të Shëndetësisë, CEZ, Ndërmarrja Ujësjellës Kanalizimeve, Posta Shqiptare e plot institucione të tjera dhe agjenci shtetërore, që sot bëjnë fushatë për Saliun, siç kanë punuar këto 8 vjet po për Saliun dhe familjen e tij.

 Bashkia e Lulit, dhe pushteti vendor i Saliut, është shndërruar në çetë që del dhe natën për të mbledhur vota, e ku s’ka vota, karta identiteti”, u shpreh deputeti socialist.

Ai tha se PS ka ngritur një strukturë kapilare që merr, mbledh, evidenton, verifikon dhe dokumenton të gjitha shkeljet e ligjit nga militantët në administratën publike dhe Policinë e Shtetit, ndaj inkurajon të gjithë qytetarët të denoncojnë çdo sipërmarrje që ka për qëllim manipulimin e votës.

Çdo denoncim, pranë strukturave të PS, përfaqësuesve të PS, kandidatëve të PS, do trajtohet si konfidencial dhe me maksimumin e seriozitetit. Gjithashtu, kemi vënë dhe 2 numra në dispozicion për të mbledhur denoncimet e qytetarëve:

 0682929292 (SMS)

 044801050 (TEL)

Deri më sot, kemi mbledhur dhe evidentuar një numër të konsiderueshëm denoncimesh për përfaqësues të lartë të Policisë së Shtetit dhe administratës publike“, përfundoi Tahiri.

Lista e drejtuesve të përfshirë në fushatën e PD-së:

1. Gezim Gj./ Drejtoria Tiranë

2. Bujar A./ Drejtues- Drejtoria e Policisë

3. Kujtim M./ Shef Kuadri- Drejtoria Tiranë

4. Xhavid C./ Burime Njerëzore- Drejtoria Tiranë

5. Ramiz B./ Seksioni Anti Korrupsion- Drejtoria Tiranë

6. Astrit L./ Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, Tiranë

7. Gazmend H./ Drejtues Komisariati

8. Nazmi Sh./ Drejtues Komisariati

9. Rakip H./ Drejtues Komisariati

10. Benet K./ Shef Sektori- Drejtoria Tiranë

11. Henigert M./ Shef Krimesh- Komisariati Tiranë

12. Pellumb N./ Drejtoria e Kufirit, Tiranë

13. Arjan H./ Krimi Ekonomik, Tiranë

14. Ervin D./ Shef Seksioni- Drejtoria Tiranë

15. Sokol S./ Drejtoria Tiranë

16. Granit Sh./ Drejtoria Tiranë

17. Agron B./ Drejtoria Tiranë

18. Fred Sh./ Drejtoria Tiranë

19. Him M./ Shef Rendi

20. Ilir Z./ Shef Qarkullimi

21. Altin M./ Oficer, Drejtoria Operacionale Tiranë

22. Hulian Sh./ Agjent Vëzhgimi

23. Durim S./ Agjent Vëzhgimi

24. Fatmir A./ Agjent Vëzhgimi

25. Bekim S./ Agjent Vëzhgimi

26. Gjergji M./ Agjent Vëzhgimi

27. Bardhi N./ Agjent Vëzhgimi

28. Ervin M./ Agjent Vëzhgimi

29. Gers L./ Agjent Vëzhgimi

30. Altin M./ Oficer, Reparti Renea

31. Osman L./ Oficer, FNSH

32. Mirbi B./ Inspektor, Komisariati Tiranë

33. Skender Gj./ Patrullë

34. Gjin Gj./ Seksioni i Ruajtjes së Objekteve

35. Osman F./ Oficer Komisariati Tiranë

36. Fatos M./ Agjent Krimesh, Komisariati Tiranë

37. Ylmi S./ Agjent Krimesh, Komisariati Tiranë

38. Besim N./ Agjent Krimi Ekonomik, Tiranë

39. Agron B., Komandant, Patrulla Tiranë

40. Florenc H., Inspektoriati Bashkia Tiranë

Redaksia Online June 19, 2013 14:50
Komento

23 Komente

 1. arsi June 19, 15:22

  le te pergjigjet per keto drejtuesit e policise qe vihen ne sherbim te fushates se Berisehs, harrojne keto horra qe jane policet e shtetit dhe jo te pushtetit, jane ata qe duhet te jene ne sherbim te qytetarit e jo te pushteti.

  Reply to this comment
  • Agon June 19, 15:35

   Kjo eshte qeveri turpi qe ka filluar te veje cdo pjese te institucioneve shteterore ne funksion te qeverise se tij sepse ne nuk mund te pranojm kete qeveri te kundraligjshme sepse eshte nje deshtim per gjithe vendin. Kjo qeveri ka perdorur ne funksion te fushtes policine dhe ushtrine e shtetin per ate ushtrine qe i bene reklame te Klani.

   Reply to this comment
   • lorena June 19, 15:52

    Kriminaliteti eshte rritur frikshem, policia eshte vene ne shenjester te krimit dhe pergjigjia e kesaj qeverie, masat qe merr, eshte te vendose policine ne dispozicion te fushates, kjo eshte per te vene duart kokes. Duhet ta largojme njehere e mire kete qeveri e cila nuk i mbron dot me qytetaret e vet.

    Reply to this comment
   • buffon June 19, 16:52

    Keshtu funksionon kjo qeveri e degjeneruar e Saliut,me militnate te cilet ne baze te kontributit te tyre ne PD marrin me kot poste pa pasur aspak lidhje me ate pune qe u eshte ngarkuar.Duhet nje reformim i tere policise se politizuar te shtetit.Nuk mund te ndjehemi kurrsesi te sigurt ne rruge teksa ne sherbimin tone nuk kemi policine e shtetit por kemi disa militante te veshur me uniforme policie te cilet skane as me te voglen lidhje me kete profesion.

    Reply to this comment
  • keno June 19, 15:39

   Ky lajm eshte shume interesant dhe tashi nacut do bojn feste do nisen te vjedhin banka gjera te renda !! ca te ken mundesi se ska shtet me!! te gjithe qekan per fushate !! pale sa do rritet numri i vjedhjeve dhe krimeve pas ketij lajmi qe sapo lexuam !!

   Reply to this comment
  • remi June 19, 15:48

   dihej shume mire qe keshtu do shkonte kjo pune.kujtin berihsa se nuk do ti dalin te palarar.e ka gabuim .nje me nje do tja nxjerrim ketij krimineli e nuk ja kemi me friken ketij legeni qe do ta marri pushtetin me dhune.qeveri e dhjere.

   Reply to this comment
  • raviku June 19, 15:49

   Policia e shtetit eshte kthyer ne nje loder ne duart e pushtetit. Ngaqe jane te paafte te gjithe, asnjeri nuk mund te mbaje punen pa partine, prandaj perpiqen vetem e vetem te mbajne partine pa e bere fare punen. Po policia eshte aty per te na sherbyer te gjitheve jo vetem per ti sherbyer Familjes ne pushtet.

   Reply to this comment
  • stela June 19, 15:52

   Policia nuk jane keta, asnjeri nga keta. Keta jane thjesht njerezit qe e kane tradhetuar policine e shtetit shqiptar dhe e kane hedhur te gjithe misionin e tyre per ti sherbyer qytetareve ne nje mision pasurimi e mashtrimi ndaj te gjitheve. Keta jane mbi te gjitha arsyeja se perse duhet te vje me cdo kusht Rilindja. Sepse po mbetem ne dore te ketyre kemi humbur te gjithe.

   Reply to this comment
  • hana June 19, 15:58

   saliu ka ven dhe shikun per ket pun e morri po shiku do dali ne veprim me 23 qershor!! po saliu ta harroj te marr ke te doj sdo mund te perserisi kurr 97 se populli e ka par nje her si perserit me gabimet!! kesaj rralle do marrin te gjith kamera etj etj me prova do behet cdo gje

   Reply to this comment
  • haidi June 19, 16:00

   ja pra cfar po ben berisha!! ka marr te gjitha strukturat ne vend qe te punojn per qytetaret do punojn per vjedhje votash!! diktatori i shqiperis sdo me ja dit per rend ate dit do behet nami.. diktatori e ka mendjen ku te vjedh sa me shum vota

   Reply to this comment
  • gjyshja June 19, 16:48

   Keto nuk kane asnje lloj lidhje me misionin qe duhet te kryeje nje efektiv policie.Keto jane thjeshte militante te kesaj qeverie klienteliste te perbere nga horra.Jane militante te cilet nuk meritojne te qendrojne ne ate post te cilin kane.Kete post ua ka dhene Saliu pasi gjate fushates se tij keta njerez kane tundur flamujt e PD-se.

   Reply to this comment
  • LINDI June 19, 17:46

   keta jane te gjithe zagaret e Saliut, prandaj ne 23 qershor duhet te votojme nmrin 29 qe te mos kemi me njerez te tille ne drejtim te policise se shtetit!

   Reply to this comment
  • endri June 19, 17:56

   te gjithe e dine qe saliu perdor administraten per ti mbushur mendjen shqiptareve qe te votojne pd, me ne krye nje gjysh te sterlodhur qe nuk vlen per asgje , te gjithe e dime qe gjysma e njerezve qe shkojne ne mitingjet e saliut jane njerez te administrates qe jane mare me zor per te mbushur sheshet qe do te ishin te boshatisur ne rast te kundert

   Reply to this comment
 2. keno June 19, 15:23

  Zoti na rujt se jemi bo me fiksime nga ky Saliu !! se ngeli duke i blere te gjithe gjerat me ane te parave !! duhet te na ndimojn sezben keto te huajt sepse nuk jan gjerat ne vije !! dita dites po shofim lajme te cuditshme ku akoma ne mes te vitit 2013 shitet vota per 3 kg miell e vez e pula ne mes te tiranes!! tmerr seriozisht!! duhet ti folin keto se ai po e ben ket fushate sihan pa porta qe ben ca te kete qef !!

  Reply to this comment
  • zamiri June 19, 15:50

   kur do vij dita qe ky sali berisha do te na qerrohet njehere e mire ? aman aman se nuk e durojme dot me .aman se na e ka sjelle ne maje te hundes me gjithe keto mashtrime e me gjithe keto presione qe po i ben popullit.i k abere te gjithe njerezit si vetja.eshte thjeshte nje njeri shume i peshtire.

   Reply to this comment
   • genci June 19, 15:51

    40 thoni ju.imagjino po ti futesh thelle hetimeve pale sa do te kete.eshte i tmerrshem ky njeri.sinqerisht ky nuk shihet me me sy.nuk di si ta shash me perpara kete njeri te tmerrit e kete kryekriminel.

    Reply to this comment
 3. AMBRA June 19, 15:24

  Mos kujtoi askush se d te shpetoi nga perballaja me ligjin per veprimet qe po ben, kjo eshte e pafalshme, e patolerueshme….nuk ju mbron me Muli e Berisha pas 23 Qershit atehere do te jeni vetem nuk do jeni me shoke si ne kete fushate..

  Reply to this comment
 4. LakiLuk June 19, 15:24

  ky eshte vertet turp e faq e zez!
  sesi njerezit e betuar te na mbrojne jeten neve shkojne ne fushate
  e me ke do thoni ju?
  SALIUN!
  TURP TURP TURP!!

  Reply to this comment
 5. andresa June 19, 15:26

  Partia socialiste ju’a ka bere te qarte prej kohesh se kush shkel ligjin ne kohe fushate do te perballet me tere forcen e tij pas 23 Qershorit , ndaj mos shkoni si mish per top per Mulin e Saliun, ruani koken, rspektoni ligjin dhe kushtetuten e ketij vendi.

  Reply to this comment
 6. Sandri June 19, 15:37

  E verteta e kesaj fushate edhe se PS po del me fakte dhe prova te padiskutueshme persa i takon mbrojtjes se akuzave te tyre. Nga ana tjeter, kemi PD e cila vetem shan dhe akuzon, nderkoh qe i mungojne bazat e nevojshme per ta mbrojtur kete.

  Kemi te bejm me nje qeveri qe po perpiqet me kote te manipuloj dhe te percaj sa te mundet. Ndoshta kjo eshte fatkeqesia jone me e madhe, prandaj dhe eshte shume e nevojshme te denojme me vote kedo qe guxon te na genjej e te na mashtroj.

  Reply to this comment
 7. edriin June 19, 15:53

  23 qershori do te shenoje fundin e ketij cikli te deshtuar qe solli berisha bashke me keta hajvanet qe kmei ketu lart me emra.populli po i shikon gjithe faktet ne sy edhe do te ndeshkohet me jeten e tij nqs ja jep voten ketij njeriu te semure.

  Reply to this comment
 8. agroni June 19, 15:55

  te gjithe shkelesit e ligjit do te denohen.asnjerit nuk do tja leme mangut pas 23 qershort.nje me nje do te qerrohen keta njerez te shpifur e te papafte qe diten vetem te vjedhin te vrasin e te rrenjosin nje popull te tere pa jua bere syri terr.

  Reply to this comment
 9. beni June 19, 15:59

  Filluan spekullimet dhe gjetjet e SEBEPEVE.

  Qeni leh dhe mbron ate qe i jep buke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*