5 dhjetor 2012

December 5, 2012 02:40

5 dhjetor 2012

Miremengjes te gjitheve. Kopertina e sotme e DITA-s pasqyrohet ne faqet 2-3 te gazetes dhe permban deklarimet e djeshme të k/ministrit Sali Berisha nga Vlora, reagimet si dhe nje analize ku argumentohet pse projekti i shpallur dje nga Berisha“shtetësi shqiptare për gjithë shqiptarët jashtë Shqipërisë” nuk e shtyn asnjë çap përpara çështjen kombëtare, madje do bëjë efektin e kundërt, duke e stopuar dhe shkatëruar atë.

“Efekti bumerang mbi Shqipërinë dhe mbi çështjen kombëtare i pajisjes masive me pasaporta të Shqipërisë. Pse do shkaktonte (vetë)pastrimin etnik të ideuar nga serbët në vitet ‘70 dhe  BE do reagonte menjëherë me anullimin e marrëveshjes së lëvizjes pa viza” – thuhet nder te tjera ne kete analize, e cila mund te lexohet e plote ne DITA-n sot ne treg. Lexim te kendshem

December 5, 2012 02:40
Komento

1 Koment

  1. marta December 5, 19:10

    Edhe pa thene asnje fjale si tekst, mjafton dicitura, kjo klarikature eshte gjetje kuptimplore, sepse keshtu ka ndodhur petrhere ne keto 20 vite, Saliu e kruan vet dhe ia fut vetes

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*