5 korrik 2019

July 5, 2019 01:39 Updated

5 korrik 2019

July 5, 2019 01:39 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH July 5, 11:48

  LOBISTET AMERIKoNE dhe LOQET E BATHORES!
  ”Mua me pelqen gjithmon te gflas per ASGJE sepse eshte i vetemi argument qe i di te gjitha”O.Wilde
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Krriminelet e kesaj ‘politke’ kujslinge e antishqièpetare pa perjashtim ku si simbol kane kalif Saline,çam Mredine dhe shtangist LAike florine,dhe fduke perfunduar tek nje òLAulash B.Q e Edvin mavrine,per 30 vjet kane kryer vepra te renda penale e kryesisht ne ekonomi qe po u zbatua reforma ne drejtesi ,parashikohen 10-tra burgime te perjetshem!

  Zagaret e dizinformacionit te te gjitha racave Lesi,FEV ZI bushate e qente bulldok Lubonja ,Buzhale e kompani qe tridhjet vjet kane propoganduar kreret e krimit e korrupsionit ne kete vend tashme pa shtet apo kalifat i Bathores dikur Shqièperi,kane kryer nje sere veprash penale ashtu si ‘padronet’ e tyre duke pergojuar jo vetem Zotin dhe Ameriken por ne emer te Allahut dhe te SHBA_ve!

  1.-Kujslinge antishqiptare!
  Dy rracat e mesiperme ‘padrone’ dhe zagare 30 vjet trushèelare nuk u kane folur ndjekesve ‘hajdareve’ kamikazeve,muxhahedineve ne gjuhen aSHQIPE por ne gjuhen te huaj e arabishte per te mbuluar tere krimet ne sistemin ekonomik-Fainanciar-Bankar e ne tere si ne shperdorimin vjedhjen re tere pasurise kombetare dhe arratisjen ne menyren me TRAGJIKE te kapitalreve strategjike duke e lene kete vend e popull shkretetire e brezat qe do vine pa te ardhme!

  Zagaret dhe kamikazet e informacionit jo vetem qe 30 vjet nuk kane folur KURRE per ekonomi,financa sistem bankar por KURRE per nivel ekonomik e shkencor te nje politike KAFKASH bosh ku ne vend te truve kane MUT dhe shqipetareve ne vend te BUKES i kane ushqyer me ‘politike’!

  Zagaret e dizinformacionit te racave FEV ZI ,Lesi apo qente bulldok me alzajmer e te terbuar ne pleqeri si puna e min oritarit çoban Lubonja tere 30 vjet nuk kane folur SHQIP po kane propoganduar fjalet fantazma:’kAmunizem’,’Lobizem’,’Affere’,’biznes’,’biznesMon’.’Monopol’,’Koncension’…..qe ne gjuhen e xhihadit apo turqinisht pas 30 vjetesh perkthehen ne Allishverish,xhambasllik,maskarralik, dhe tere shprehjet e krereve te xhihadit kryesisht te kalifit Sali si ”aShqipnija 1 Euro’ apo ‘Lirija e liris se tregut te hajduterise se Sllobodankes se Salise’ jane zbatuar ne emer te ‘alla akbar’ dhe kaubojsave,damir Fazlliqave ,Riozart Taçave,Nue kalajve e tere rrugaçdeve e ‘LOBIZMIT’ nga pertej Oqeanit!

  2.-Lobizmi!’
  alabaket e inkriminuar antishqiptare por te shohin thjesht interesat e ‘padroneve’ te tyre senatore e parlamentare e natyrisht dhe mbi te gjitha xhepat e tyre.
  Eshte vertetuar qe nje ‘lobist’ apo ‘keshilltar’ prane nje senatori amerikan nga momenti qe padroni i tij del ne pension apo nderron jete te ardhurat e ‘lobistit’ apo ‘keshilltarit’ ulen nga 4-10 here!

  Per ‘Lobizmin’ qe 99 èperqind e kesaj politike aòlabakesh e informacion Zagaresh nuk dihet asgje dhe perdoret me ‘mburrje’ kane folur po thuaj tere mendimi intelektual e shkencor perfshi dhe presidentet me emer te SHBA-ve me piksynim KUFIZIMIN!
  Tek ne nese nje dite bashke me shtetin e se drejtes,do lindi dhe informacioni e bashke me te gazetarija investigative e pse jo shkrimtaret investigative do zbulohen rrenjet e tragjedise qe shkaterruan nje vend e popull dhe njekohesisht do ZBULOHEN.
  MILIATRDAT E KRIMIT TE KESAJ POLITIKE ANTISHQIPETARE DHE ZAGAREVE QE I KANE PROPOGANDUAR E VAZHDOJNE TI PROPOGANDOJNE!

  3.-SHBA-te dhe BE-ja!?
  Ne kete vend jo vetem jane sjelle si KOLONIZATORE por jane ‘perfaesuarì’ tragjikishjt nga LLUMI i shtetasve te tyre ne diplomaci politike e mbi te gjitha ne EKONOMI qe ne emer te SHBA_ve dhe BE-se jane paraqitur si ‘biznesmone’,’diplomate’,senatore,inytelektuHale e gomare dhe kane uzurpuar tere wqelizat e antishtetit me ‘keshilltare’ nga presidenti’ kryehajdut,tek kaliofi Sali simbol i krimit ne Shqiperi e ,me radhe tere ministrite sistemi financiar bankar,e deri edhe tek ‘ushtari’ i thjeshte por ‘IDJOT’ shqiptar per ti mesuar se si lidhen kepucet,si rregullohet krevati apo si behet edhe ‘sekds’ me vetvehten ne kohe lufte!Perendi!Ku je?”

  Konkluzioni!
  Tere e KEQJA qe ndodhi ketij populli e vendi erdhi nga Amerika dhe jo shteti amerikan,jo nga administrata amerikane por nga LOBIZMI antishqipetar amerikan,se bashku me ish mergaten e qyqeve pjesa me dallkauke koloboracionisteve te luftes dyte boterore krriminele e trushpelare dhe agjenturave qe u sherbyen sipas bposhtit Beograd-Biberaj-Berishe-Bashe…..!
  Tragjikisht nga Amerika nuk morem e nuk ‘importuam’ asgje nga shteti i se drejtes,nga LIGJI nga drejtesija por importuam çfdo gje te keqe e kryesisht ne Ekonomi e mbi te gjitha ne te ashtuquajturen ‘NEOLIBERIZEM’ qe na u ofrua ashtu si edhe ‘demokracija’ si BORDELLO ose mense karitasi ku pa prone e pa pune :Haet -piet e Q..pa para!Kjo permes luftes me mullinjte me ere te kAmunizmit duke vene ne zbatim teorine krriminale antishqiptare ‘Terapija e shokut’ dhe shqiptareve ‘ELEKTROSHOKUN’ si dhe te tjera si ‘Çeku i bardhe’ qe nuk u plotesua kurre!

  P.S Pas 30 vjetesh shqiptaret kane ngelur pa shtet por mbi te gjitha kane ngelur pa TRU sepse krahes shpronesimit qe i eshte bere tere pasurise kpombetare dhe materialisht çdo familjeje e individi ,shumices qe jeton nder keto troje akoma e tragjikisht brezit te ri i eshte bere SHPELARJE truri qe te vazhdoje e te ndjeke nga pas kreret e ISIS ne kete antishtet apo kalifatin e Bathores kryesuar akoma pas 30 vjetesh nga guida Supreme apo Kalif Salija ,ne krah te djathte mulla Meta apo Like florija dhe pjese e mercenareve besnike te perjetshem paramilitare e kamikaze te strukturuar ne divizionin ‘Hajdari’ dhe qendren e stervitjes se ISIS ne Jale!
  Nga Amerika ne vend te ‘eksportimit te demokracise’ na u eksportua xhihadi qe vetem shteti amerikan edhe ne shenje ‘autokritike’ ndaj nje populli mund ta çkule me gjith rrenje bashke me kreret e tij ashtu si beri me Bin Laden,Ge Dafi,Sadam e me radhe…
  Te tregosh perralla me nje bythe qire apo kurban Basha dhe nje Edvin jo vetem nuk perben informacion po marrezi…e aqe me teper kur vihen ne te njejten balançe!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 5, 11:59

  LOBISTET AMERIKoNE dhe LOQET E BATHORES!
  ”Mua me pelqen gjithmon te flas per ASGJE sepse eshte i vetemi argument qe i di te gjitha”O.Wilde
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Krriminelet e kesaj ‘politke’ kujslinge e antishqipetare pa perjashtim ku si simbol kane kalif Saline,çam Medine dhe shtangist Like florine,dhe duke perfunduar tek nje LAulash B.Q e Edvin mavrine,per 30 vjet kane kryer vepra te renda penale e kryesisht ne ekonomi qe po u zbatua reforma ne drejtesi ,parashikohen 10-tra burgime te perjetshem!

  Zagaret e dizinformacionit te te gjitha racave Lesi,FEV ZI bushate e qente bulldok Lubonja ,Buzhale e kompani qe tridhjet vjet kane propoganduar kreret e krimit e korrupsionit ne kete vend tashme pa shtet apo kalifat i Bathores dikur Shqièperi,kane kryer nje sere veprash penale ashtu si ‘padronet’ e tyre duke pergojuar jo vetem Zotin dhe Ameriken por ne emer te Allahut dhe te SHBA_ve!

  1.-Kujslinge antishqiptare!
  Dy rracat e mesiperme ‘padrone’ dhe zagare 30 vjet trushpelare nuk u kane folur ndjekesve ‘hajdareve’ kamikazeve,muxhahedineve ne gjuhen SHQIPE por ne gjuhen te huaj e arabishte per te mbuluar tere krimet ne sistemin ekonomik-Fainanciar-Bankar e ne tere si ne shperdorimin vjedhjen re tere pasurise kombetare dhe arratisjen ne menyren me TRAGJIKE te kapitalreve strategjike duke e lene kete vend e popull shkretetire e brezat qe do vine pa te ardhme!

  Zagaret dhe kamikazet e informacionit jo vetem qe 30 vjet nuk kane folur KURRE per ekonomi,financa sistem bankar por KURRE per nivel ekonomik e shkencor te nje politike KAFKASH bosh ku ne vend te truve kane MUT dhe shqipetareve ne vend te BUKES i kane ushqyer me ‘politike’!

  Zagaret e dizinformacionit te racave FEV ZI ,Lesi apo qente bulldok me alzajmer e te terbuar ne pleqeri si puna e minoritarit çoban Lubonja tere 30 vjet nuk kane folur SHQIP po kane propoganduar fjalet fantazma:’kAmunizem’,’Lobizem’,’Affere’,’biznes’,’biznesMon’.’Monopol’,’Koncension’…..qe ne gjuhen e xhihadit apo turqinisht pas 30 vjetesh perkthehen ne Allishverish,xhambasllik,maskarralik, dhe tere shprehjet e krereve te xhihadit kryesisht te kalifit Sali si ”Shqipnija 1 Euro’ apo ‘Lirija e liris se tregut te hajduterise se Sllobodankes se Salise’ jane zbatuar ne emer te ‘alla akbar’ dhe kaubojsave,damir Fazlliqave ,Rezart Taçave,Nue kalajve e tere rrugaçdeve e ‘LOBIZMIT’ nga pertej Oqeanit!

  2.-Lobizmi!’
  Lobisteve pake u interesojne ,’politikanet’e alabaket e inkriminuar antishqiptare por te shohin thjesht interesat e ‘padroneve’ te tyre senatore e parlamentare e natyrisht dhe mbi te gjitha xhepat e tyre.
  Eshte vertetuar qe nje ‘lobist’ apo ‘keshilltar’ prane nje senatori amerikan nga momenti qe padroni i tij del ne pension apo nderron jete te ardhurat e ‘lobistit’ apo ‘keshilltarit’ ulen nga 4-10 here!

  Per ‘Lobizmin’ qe 99 perqind e kesaj politike alabakesh e informacion Zagaresh nuk dihet asgje dhe perdoret me ‘mburrje’ kane folur po thuaj tere mendimi intelektual e shkencor perfshi dhe presidentet me emer te SHBA-ve me piksynim KUFIZIMIN!
  Tek ne nese nje dite bashke me shtetin e se drejtes,do lindi dhe informacioni e bashke me te gazetarija investigative e pse jo shkrimtaret investigative do zbulohen rrenjet e tragjedise qe shkaterruan nje vend e popull dhe njekohesisht do ZBULOHEN.
  MILIATRDAT E KRIMIT TE KESAJ POLITIKE ANTISHQIPETARE DHE ZAGAREVE QE I KANE PROPOGANDUAR E VAZHDOJNE TI PROPOGANDOJNE!

  3.-SHBA-te dhe BE-ja!?
  Ne kete vend jo vetem jane sjelle si KOLONIZATORE por jane ‘perfaqesuarì’ tragjikishjt nga LLUMI i shtetasve te tyre ne diplomaci politike e mbi te gjitha ne EKONOMI qe ne emer te SHBA_ve dhe BE-se jane paraqitur si ‘biznesmone’,’diplomate’,senatore,intelektuHale e gomare dhe kane uzurpuar tere qelizat e antishtetit me ‘keshilltare’ nga presidenti’ kryehajdut,tek kalifi Sali simbol i krimit ne Shqiperi e ,me radhe tere ministrite sistemi financiar bankar,e deri edhe tek ‘ushtari’ i thjeshte por ‘IDJOT’ shqiptar per ti mesuar se si lidhen kepucet,si rregullohet krevati apo si behet edhe ‘seks’ me vetvehten ne kohe lufte!Perendi!Ku je?”

  Konkluzioni!
  Tere e KEQJA qe ndodhi ketij populli e vendi erdhi nga Amerika dhe jo shteti amerikan,jo nga administrata amerikane por nga LOBIZMI antishqipetar amerikan,se bashku me ish mergaten e qyqeve pjesa me dallkauke koloboracionisteve te luftes dyte boterore krriminele e trushpelare dhe agjenturave qe u sherbyen sipas bposhtit Beograd-Biberaj-Berishe-Bashe…..!
  Tragjikisht nga Amerika nuk morem e nuk ‘importuam’ asgje nga shteti i se drejtes,nga LIGJI nga drejtesija por importuam çdo gje te keqe e kryesisht ne Ekonomi e mbi te gjitha ne te ashtuquajturen ‘NEOLIBERIZEM’ qe na u ofrua ashtu si edhe ‘demokracija’ si BORDELLO ose mense karitasi ku pa prone e pa pune :Haet -piet e Q..pa para!Kjo permes luftes me mullinjte me ere te kAmunizmit duke vene ne zbatim teorine krriminale antishqiptare ‘Terapija e shokut’ dhe shqiptareve ‘ELEKTROSHOKUN’ si dhe te tjera si ‘Çeku i bardhe’ qe nuk u plotesua kurre!

  P.S Pas 30 vjetesh shqiptaret kane ngelur pa shtet por mbi te gjitha kane ngelur pa TRU sepse krahes shpronesimit qe i eshte bere tere pasurise kpombetare dhe materialisht çdo familjeje e individi ,shumices qe jeton nder keto troje akoma e tragjikisht brezit te ri i eshte bere SHPELARJE truri qe te vazhdoje e te ndjeke nga pas kreret e ISIS ne kete antishtet apo kalifatin e Bathores kryesuar akoma pas 30 vjetesh nga guida Supreme apo Kalif Salija ,ne krah te djathte mulla Meta apo Like florija dhe pjese e mercenareve besnike te perjetshem paramilitare e kamikaze te strukturuar ne divizionin ‘Hajdari’ dhe qendren e stervitjes se ISIS ne Jale!
  Nga Amerika ne vend te ‘eksportimit te demokracise’ na u eksportua xhihadi qe vetem shteti amerikan edhe ne shenje ‘autokritike’ ndaj nje populli mund ta çkule me gjith rrenje bashke me kreret e tij ashtu si beri me Bin Laden,Ge Dafi,Sadam e me radhe…
  Te tregosh perralla me nje bythe qire apo kurban Basha dhe nje Edvin jo vetem nuk perben informacion po marrezi…e aqe me teper kur vihen ne te njejten balançe!

  Reply to this comment
 3. L.H July 5, 12:16

  Shume drejt,keta krriminele jo vetem na kane vrare dhe vjedhur por na kane konsideruar e perdhunuar te vdekur si ‘koke palare’!
  Ku e kane gjetur kete force !?Tek ‘lobizmi’ qe u kane mbushur mendjen duke i blere me flori qe kane mik ‘Ameriken’!Po ke amerike!?
  Fakti mese domethenes qe keta ,veçanerisht kreret e krimit e korrupsionit pas tridhjet vjetesh direkt dhe indirekt po shantazhojne publikisht ambasadoret,ambasadat,senatoret tregon me se miri se nga Salija,medija,basha mona e like florija kane te konservuara faturat e miliardave!!!!!!!!!!!!
  Si mund te arrije deri nje idjot me titull ‘profesor’ qe arrin e nxjer nga goja si puna e Milos qe:”Ne nuk futem ne burg Saline ne ’98-ten se na kercenuan ambasadori amerikan,gjerman,italian se do nderpresim ndihmat’???

  Nuk duhet shume menmd qe forca e lobizmit mafjoz amerikan me kreret e mafjes e agjenturave kane qene shume me te forte edhe se dy agjensite me prestigjioze Amerikane FBI-ja dhe CIA qe edhe pse e vertetuar me ZE dhe FIGURE tere tragjedite nga 2 Prilli,’97-ta,98-ta Gerdeci 21 Janari dhe supervjedhja me video e Like Florise perfunduan ne flluske sapuni me urdher te karaxhixh Salise!

  Si ka mundesi e kush i ha broçkullat e mijera miliardave te kontrabandes se armatimit e municionit qe llogariteshin sa 5 bomba atomike si ato qe u perdoren ne Jeroshima e Negasaki perfunduan ne xhepat e xen sy peshkaqenit dhe medise dhe ne xhepat e kujt ameriQIse!?
  Konet e informacionit pas 30 vjetesh mijera e mijera MILIARDA kerkon 40 milion te Astirit te atij çunakut te nje sportelisti qe eshte VRIMA e fundi i fiundit te bishtit te kavallit Edvin bojaxhiut qe koqet jane ne dare ne duar te Anastas Angjelave,Arben Malajve,BODEgardeve ne duar te Salise e Like florise dhe interlokutorit me ‘senatin’ amerikOn MEDISE!

  Reply to this comment
 4. MIGJENI July 5, 13:38

  ”Pak drite!Pak drite!Pak drite,o shok,o vlla.4
  Te lutem pak droite ne krete nate kur shpirti vuen,
  kur te dhemb e s’di ç’te dhemb,e syni gjume nuk ka,
  urren,nuk di ò’urren,don e s’din se ç’don.”

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES July 5, 17:50

  Ne kete vend 30 vjet nuk kamne qene prezent shba por kinezerira si LU dhe mongoleze si Arvizu qe kreret e krimoit e korrupsioniyt vrasesit dhe hajdutet e shqiptareve i kane konsideruar burra shteti dhe yje ne ngjitje ky eshte turpi qe deskrititon shtetion dhe administraten amerikane ne radhe te pare jo vetem ne syte e shqiptareve po gjithe Ballkanit…e me qesharakja tanio flasin per Gogolin Rus qe eshte shtruar Kembekryq ne shqiperi blere nga Karaxhixhi sali e like flori me Flori…
  aLigji amerikan trufatorin e financave Bernie MADOF e denoi 170 vjet burg e i biri u vete var??????!!!!!
  Kur do denohet 170 vjet burg Berisha dhe Xeni te vetevaret??????
  Kur do denohet me 170 vjet burg Nano dhe i biri te vetevaret???
  Kur do denohet me 170 vjet burg daj Meta e vajzat te vetevaren ?????
  Kur do denohen me 170 vjet burg tere Fullhanerija e sistemit bankar e tere BODE-gardet e sistemit financiar nga 170 vjet burg dhe Erik fullanet ,fevzinjte e fari ballinjte dhe femijet te vetevaren….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*