5 gënjeshtra mbi seksualitetin e meshkujve

September 7, 2018 10:50

5 gënjeshtra mbi seksualitetin e meshkujve

1-Burrat mendojnë për seksin çdo 7 sekonda

False. Në një nga studimet më të thelluara mbi sjelljen seksuale të drejtuar nga Edëard Laumann në 1994, rezultoi se në varësi të rrethanave  43 përqind e burrave mund të kalonin ditë të tëra pa menduar qoftë edhe njëherë për seksin.

2-Single-s kanë jetë seksuale më të mirë se ata që kanë partnerë fiks

False! Një studim i 2006 drejtuar nga National Opinion Research Center zbuloi se personat me partnerë fiks në varësi të moshës  kishin nga 28 në 400 përqind  mundësi më shumë për të bërë seks. Dhe nuk po flasim për seks të kategorisë B. Seksi me partnerë që i njeh mirë çon më lehtë drejt orgazmës.

3- Sperma të shëndosh sepse ka shumë kalori

False! Lëngu seminal përbëhet nga ujë vitamnë C calcium dhe magnez. Përmban edhe fruktozë, por çdo ejakulim ka vetëm 5 deri në 7 kalori. Është e pamundur që kjo substancë të prodhojë problem me dietën – thotë kërkuesja Rachel Vreeman e Indiana University.

4- Ta rruash kokën ose mjekrën i bën ato më voluminoze

Sikur kjo të ishte e vërtetë do ti kishim gjetur tashmë kurën tullacllëkut mashkullor – thotë Dr.Aaron Caroll i Indiana University. Mjekra mund të duket më e imët ose më e shpeshtë në varësi të dritës së diellit, por vetëm kaq.

5- Burrat më këmbë të madhe kanë penis të madh

False. Nga një studim i kryer me 3 mijë burra nuk u gjet asnjë lidhje mes dimensioneve të këmbës dhe atyre të penisit. Është e vërtetë që zhvillimi i këmbëve dhe i penisit (ashtu si dhe ai i klitoridit dhe gishtave) influencohet nga i njëjti gen, por gjatësia e njërit nuk ndikon gjatësinë e tjetrit. Në 104 burra të studiuar në 2002 nga St.Mary Hospital i Londrës nuk u gjetën lidhje mes gjatësisë së këmbëve dhe penisit.

k.a. / dita

September 7, 2018 10:50
Komento

9 Komente

 1. MH November 10, 23:07

  Nuk jam i mendimit me piken nr.1 qe thote:
  Burrat mendojnë për seksin çdo 7 sekonda.
  Po te nisemi nga instinketi,pjese e pandergjegjeshem mbi ngacmimin e te kruajturit ne cdo pjese te trupit.Kemi diference kenaqesie ndermjet gishtit krujtes dhe vendit qe kruhet.
  Fjala vjen:Kur veshi kruhet kush ndjen kenaqesi ma shume gishti apo veshi brenda.Kete e verteton edhe mjeku keshillues per ato qe nuk durojne ta kruajne veshin me gisht por kerkojen mjete ma te forta per ta pushtuar kruajtjen deri ne qetesim te trurit.Eleminoni mjetet e forta sepse damtoni veshin.Te njejten kerkesa ka dhe vegla e femnes qe kerkon penis sa ma te forte per te kryer me shume kenaqesi kruerje sa ma te kenaqeshme.
  Ne fund te kesaj analize duam apo nuk duam.Femnat jane ma te dispozueshme te rikujtojn dhe te eleminojn 7 sekondeshin e mashkullit.
  Femnat qe kane mitren e hequn apo tubat e mbyllur shprtallojne cdo perllogaritje krahasuses ne te menduarit per sex ne gare me mashkujt.

  Reply to this comment
 2. Majl November 12, 17:32

  O b.m perfaqeson portal serioz lajmesh apo keni kthy krah me u bo europian me fut pak erotizem per moshat e thyera?

  Reply to this comment
 3. interesante tema ! September 7, 17:47

  I miss you baby !
  i ned you
  i love you 😉

  Reply to this comment
 4. shabani September 7, 21:45

  Ata me hunde te madhe e kane mandravellon te madh jo ata me kembe te madhe

  Reply to this comment
 5. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! September 8, 09:05

  edhe jo te gjithe Veshmedhenjt
  s’e kane te madhe Hunden O shabee
  hahahah

  cilat jane temat e shqipcareve ,
  kjo o Bota e tyre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. bobi September 8, 15:45

  ME NJE FJALE QE THONI JU QE KUSH E KA KOMEN E MODHE E KA DHE RRO… KEN E MODHE. PASKEMI KRYEMINISTRIN KAMPION AH AH AH.. PALLAVRA. RROFTE HUNA E MODHE.

  Reply to this comment
 7. Bashkpunim politikanesh ne dush !!!!!!!!!!!!!!!! September 8, 16:16

  bobi hahahahahahha ,
  e bukur kjo .

  Ju kujtohet kur lujten njiher basketboll
  politikanet Rama basha etj .

  Mbasi mbarun ndeshjen e hyjne ne dush ,
  natyrishte dushe te hapura per sportiste ,
  Basha i afrohet Ramos duke ja ngul syt
  ke ai qe i varej Ramos dhe duke qeshur ter zili pyet :

  Hej Rame ,
  c’e ke ate Zorre qe te varet si ato te Zjarfikses ?
  Eshte i vertet ?
  Pa silikon ?

  Rama qe mezi mban te qeshurin i thote ;
  Ku te shkojne syt mor Hollandes .

  Nqs do me u siguru , kape njiher me dor !
  Te bindesh .

  Basha i skuq deri ne maje te vesheve i thote ngadal.
  Qejf kisha ta provoja ,
  por jo ktu .
  Kurdis nos pritje ne Kabinet ,se e kam peng ate vendin 😉

  Reply to this comment
 8. Bashkpunim politikanesh ne dush !!!!!!!!!!!!!!!! September 8, 16:18

  bobi hahahahahahha ,
  e bukur kjo .

  Ju kujtohet kur lujten njiher basketboll
  politikanet Rama basha etj .

  Mbasi mbarun ndeshjen e hyjne ne dush ,
  natyrishte dushe te hapura per sportiste ,
  Basha i afrohet Ramos duke ja ngul syt
  ke ai qe i varej Ramos dhe duke qeshur ter zili pyet :

  Hej Rame ,
  c’e ke ate Zorre qe te varet si ato te Zjarfikses ?
  Eshte i vertet ?
  Pa silikon ?

  Rama qe mezi mban te qeshurin i thote ;
  Ku te shkojne syt mor Hollandes .

  Nqs do me u siguru , kape njiher me dor !
  Te bindesh .

  Basha i skuq deri ne maje te vesheve i thote ngadal.
  Qejf kisha ta provoja ,
  por jo ktu .
  Kurdis noj pritje ne Kabinet ,se e kam peng ate vendin 😉

  Reply to this comment
 9. bobi September 8, 18:36

  AH AH AH AH SHUME E BUKUR ME KE SHKRI TU QESH. ATEHERE QEKA E VERTETE PRANDAJ E PASKA ZILI PD SE JU PELQEKA TE GJITHEVE QEKAN TE GJITHE NGA HOLLANDA ME ORIGJINE. AH AH AHM

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin