5 raste të reja në Lezhë! Në Mirditë infektohet roja i Ujësjellësit

April 3, 2020 13:49

5 raste të reja në Lezhë! Në Mirditë infektohet roja i Ujësjellësit

Në qytetin e Lezhës janë konfirmuar 5 raste të reja dhe janë person kontakti, të afërm me gruan e cila rezultoi pozitive ditën e djeshme.

4 persona janë të afërm të një paciente të ortopedisë, e cila kishte ardhur nga zonat e kuqe. Ndërkohë rasti tjetër është i veçuar i një gruaje 55-vjeçare, ku nuk dihet ende rruga si eshte infektuar.

Gjithashtu në qytetin e Mirditës ka shkruar një 3 numri i të infektuarve.

Një është rast i ri dhe bëhet fjalë për rojën e Ujësjellësit të Mirditës. Edhe ky rast nuk dihet se si mund të jetë infektuar. Gjendja e tyre shëndetësore eshtë e mirë.

O.J/DITA

April 3, 2020 13:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim