51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spital 20-vjeçarja e plagosur

November 30, 2019 12:37

51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spital 20-vjeçarja e plagosur

Ka ndërruar jetë Xhesika Biqiku.

20 vjeçarja ishte ndër emrat që do të transportohej drejt Italisë, por gjendja e saj e rënduar bëri që transportimi të anulohej për shkak se grupi mjekësor italian vlerësoi se një lëvizje e saj nga aparaturat mjekësore, do të përkeqësonte gjendjen e saj.

Xhesika u dëmtuar në kokë nga rënia e disa tullave te pallati i saj në kombinat.

Ditën e stome, mes lotësh, babai i saj iu lut kryeministrit Edi Rama që t’i shpëtonte të bijën. Por, e reja nuk u bëri dot ballë plagëve të marra.

o.j/dita

November 30, 2019 12:37
Komento

6 Komente

 1. Moza November 30, 12:38

  Lexoj shuma te medha me ndihma euro e dollare per te demtuarit nga termeti, ata nuk kane per te marre asnje kacidhe por “bamiresit”e shtetit dhe langot e tyre rreth e rotull. Nuk i kam bese askujt, eksperienca ka treguar kete qe mendoj.

  Reply to this comment
  • Bureto November 30, 13:31

   @Moza! Je jashtë teme. Lajmi flet për një tragjedi tjetër dhe jo për abuzues, të cilët kanë qenë, janë e do të jenë kudo e kurdoherë. Për ta sa të të hajë krahu, shkruaj herë tjetër. Do të bashkohem pa hezitim. Por jo sot, jo tani. Meqë u ule yë shkruaje, më mirë të kishe thënë një lutje për shpirtin e asaj të gjorës 20 vjeçare dhe t’i bëje një ngushëllim të ndjerë babait të saj të helmuar nga dhimbja. Më shumë empati për tjetrin moj motër, bijë apo shoqe, se nuk e di se ç’përfaqëson. Gjithsesi, Zoti të ndjehtë dhe ti.

   Reply to this comment
 2. intelektuali November 30, 13:43

  KU JE O ERION VELIAJ, “MON KUKALESHI” APO LALI ERI I EDVINIT?

  sepse:

  Ne mileti kokpalare kemi nje pyetje thelbesore per ty si Kryebashkiak i Tiranes qe dole si “zog” nga veza e Rilindjes nga zgjedhjet moniste me “gogla” te 30 qershorit:

  DO TE VAZHDOSH PROJEKTIN E NDERTIMIT “VERTIKAL” DREJT QIELLIT TE TIRANES?

  apo:

  Do te degjosh ekspertet sizmologe qe ne zona me termete duhet te ndertosh ne “HORZONTALE” kryesisht shtepi prej druri me pak kate, maksimum deri ne 2-3 jo me shume, ne menyre qe te shpetosh shume jete njerezish nga injoranca ne drejtimin e Kryeqytetit, por kemi edhe nje pyetje tjeter

  PO ELISA SPIROPALIN QE U TALL DHE U GAJAS ME PRESIDENTIN KUR PARALAJMEROI PER QAMETIN QE PO VINTE DO TA MARESH ME VETE?

  kur:

  Te dalesh nga brima e miut ku je fshehur aktualisht?

  Reply to this comment
 3. Lili December 1, 11:55

  Edi Rama eshte i rezuar , vetem ti nuk e ke kuptuar ende! Me ka ardhur turp per ate qe pashe ne tv me ambasadoret:dikkush duhet t’i thot KM tone se sado te kallojsh gjithe naten me te , nje ambasador nuk eshte shoku yt luigi , po eshte Zotni ambasador , sidomos ne nje mbledhje te tille! Kurse per ate film per ambasadorin japoneze , kjo ishte kulmi i idiotsise qe mundet me u thane ne nje mbledhje te ketij niveli!! Turp me ka ardhur si shqiptare! Nuk po flas per kerkesat qe kane derguar ´specialistet’ pa tru qe ka mbledh rreth vetit! Kur nuk di bile shko pyet duke thane nuk di cka duhet!
  Kjo qeveri deshtoj ne cff do o aspekt! Do ishte mire te dorehiqen ! Bile Zoja Bozo me vitet qe ka prape eshte me e kthjellt se keta debila qe kemi ne pushtet e qe vetem firmen e tyre kane shitur! Tash te marrin pergjegjesite per ato firma qe kane dhane vend e pa vend! Para popullit e para gjykates!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim