550 kg drogë me vlerë 5 mln euro janë sekuestruar në Mynih, mediat: Vinte nga Shqipëria

July 27, 2017 15:09

550 kg drogë me vlerë 5 mln euro janë sekuestruar në Mynih, mediat: Vinte nga Shqipëria

Më shumë se gjysmë tonelate drogë të llojit të marijuanës është sekuestruar dje në Mynih të Gjermanisë. ‘Merkur.de’ shkruan se sasia e kapur shkon në 550 kg, ndërsa vlera e saj po të hidhej në treg kapte shifrën e 5 milionë eurove. Po ashtu thuhet se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte si destinacion Hamburgun.

“Marijuanë në këtë sasi unë kam parë rrallë të kapet në zonën e Bovarisë”, u shpreh presidenti i Zyrës Federale Doganore për Kriminalitet, Norbert Drude.

droge'

Sipas mediave gjermane kjo sasi është e dytë më të madhe të kapur viteve të fundit në Bavari, pasi në vitin 2013 në Nürnberg u sekuestruan 625 kilogramë drogë.

July 27, 2017 15:09
Komento

1 Koment

  1. goni July 27, 15:29

    Rrofte Rilindja Kampione!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*