6 ambasadorë “vizitë” në Kryeministri

September 8, 2015 12:51

6 ambasadorë “vizitë” në Kryeministri

Kryeministri, Edi Rama po zhvillon një takim me gjashtë përfaqësues diplomatikë në Tiranë.

Takimi i pa lajmëruar për mediat mbahet me dyer të mbyllura në kryeministri.

Ende nuk dihet se cila është tema e diskutimit të kryeministrit me diplomatët.

Në këtë takim marrin pjesë ambasadori i SHBA-ve, i Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Austrisë, Francës dhe OSBE-së.

September 8, 2015 12:51
Komento

16 Komente

 1. LOVE September 8, 13:06

  Zgjedhje te parakohshme ? !

  po lexova me fjalen “rilindje” do ju coj ne Gjykaten e Hages

  Reply to this comment
 2. TJ September 8, 13:16

  Arestoni Berishen! Teoria e konspiracionit eshte themeli i politikes berishiane!

  Reply to this comment
 3. Altini September 8, 14:02

  Ndoshta te marri shqiperia nja 5000 azilante nga siria afganistani eretria iraku etj etj etj… ?

  Reply to this comment
 4. Elida September 8, 14:03

  Berisha te jape llogari deri ne nje,per te gjitha shkaterrimet qe I ka bere ketij vendi,per 4 viktimat e pafajshem,gjaku I tyre kurre nuk harrohet,ky kriminel e ka vendin ne burg,vetem atehere ky vend do bie ne qetesi.

  Reply to this comment
 5. i deshperuari September 8, 14:05

  Ky vend don riformatim nga e para, ashtu siç i behet nje kompjuteri te prishur, gjendja e vendit tone eshte shume e rrenuar, sa s’ka ku te shkoje me. Populli gjithashtu eshte shume i rrenuar, sa s’ka ku te shkoje me. Administrata gjithashtu eshte pertoke, sa s’ka ku te shkoje me. Pushtetaret jane pertoke, sa s’ka ku te shkoje me. Duhet nje riformatim i pergjithshem i mbare Shqiperise, duke nisur nga kryeqyteti e deri ne rrethin me te vogel. Thuhet se ne Kukes do emrohet kryetar qarku krimineli dhe njekohesisht injoranti i pashkolle Abedin Oruçi. Dhe kete injorim te radhes eshte turp nese do e pranojne kuksianet dhe jo vetem. Ndaj Zoti e din se çfare duhet bere dhe se si do i veje halli ketij vendi.

  Reply to this comment
 6. TROLLNA September 8, 14:55

  Kjo tregon se shqiparia ka mare fund me kete klase politike,tradhetare e vendit,grabitqare e pasurive te kombit,vrastare e njerezve te vet,hileqare,e te poshter,kriminele….. dhe ambasadoret nuk duan nje 97 tere ne kete vend.
  Porosia eshte:Mos vidhni,frenoni korupsionin,ngrini gjykatat ne nivelin Europjan,ose largohuni,pa ju larguar urejtja qe po ritet,varferia qe nuk po durohet,tallja e pushtetareve ndaj races se vet.
  Kujtuam se kjo qeveri do bente ndryshime,ashtu i doli garante para popullit,por zhgenjimi eshte me i madh se cubat e Saliut.
  PARLAMENTI ESHTE NJE SALLE E MADHE ME HELME E GAZRA MBYTES,KU TE ZGJEDHURIT E KRYETAREVE TE PARTIVE BEJNE EKSPERIMENTE MBI RACEN E TYRE.KY ESHTE PARLAMENTI SHQIPTAR.

  Reply to this comment
 7. GJENERATA 1964 September 8, 15:37

  pa ndeshkimin e njeriut me te padenj te te gjitha kohrave nuk ka qetesi ky vend

  Reply to this comment
 8. info-analitike September 8, 17:11

  Me siguri kane shkuar ta pergezojne ne punen e mire qe ka bere skuadra e Rames per ta kthyer Shqiperine ne kopesht te lulezuar…hashashi dhe korrupsioni.

  Reply to this comment
 9. TURP September 8, 17:29

  edi roma deri tani ka realizuar:

  1. e ka bo cope cope kufomen e enver hoxhes..biles arqitekti shkreli po bon nje bunker te ri si hyrje ne bulevardin e madh

  2. e ka bo cope cope partine socialiste sa qe dhe zvarraniku kaqi islami po masterbon

  3.nuk ka prekur asnje qime floku krimet e berishes….asnje per be…qofte dhe per te na hedhur hi syve

  me duket si para 100 vjetesh si ne vitin 1915 ku ne vend te gjeneraleve te ushtrive pushtuese….jane keto ambasadore…

  eshte koha qe edi rama te luaje bingon e madhe

  te kerkoje prangat per berishen…ose ti kerkoje falje atij populli dhe te zhduket…

  Reply to this comment
 10. petro September 8, 17:30

  Urdher per arrestimin e saliut, se leje eshte shume e bute.

  Reply to this comment
 11. Zhgenjim September 8, 17:38

  çfare zhgenjimi nga kjo qeveri. E pabesueshme promovohen me dallkauket, te korruptuarit, hajdutet, arrogantet. E pabesueshme duke e krahasuar me sa pa marre pushtetin.

  Reply to this comment
 12. Pse September 8, 17:58

  Nisur nga formacioni i ambasadoreve do te thote qe paskan caktuar edhe per Shqiperine nje koute emigrantesh nga Siria. E sa per ata qe mund te mendojne se e kane me hallet tona i rre menja.

  Reply to this comment
 13. luli September 8, 19:39

  sa bu,,,,allenj qe jeni! i dogji barku ata te arrestojne Berishen.Berisha ju duhet akoma a moret vesh?Enderroni se nuk kushton asgje qe tere keto gafa te stermedha te kumandarit ti mbuloni
  me: FAJIN E KA SALIU

  Reply to this comment
 14. Anna September 8, 21:01

  Do ti japin epirin greqise….dhe sala do jete mbret i epirit…..
  budalliqe e dokra….
  turp per edi ramen qe ia kane heq menderet e ia kane mbulu koken e sala i a ben hahahahaah ate se c’ma ha……
  E pa shprese eshte shqiperia me kete klase mizerje politike…..

  Reply to this comment
 15. andori September 8, 22:22

  sipas iformacionit qe ka rrjedhur nga sherbimet sekrete kineze thuhet:lufta e trete boterore ka kohe qe ka filluar,mundohen ta mbajen te lokalizuar,me gjithate zhvillime ne lindjen e mesme mund te pershkallezohen.marreveshja me iranin per armet berthamore eshte nje bllof
  taktik per te vene ne gjume pendimin.ueshte dhene urdher ambasadoreve ne Tirane qe te ulin tesjonet politike,rreziku per nje lufte civile e cila do prfshij gjithe evropen.

  Reply to this comment
 16. liri September 9, 06:43

  EDI ESHTE PUNTOR /ME NJE LULE SVJEN PRANVERA;/TE RETHUAR NGA GJEMBA FERA / KETO REFORMA QE PO BEHEN JANE TE DOMOSDOSHME / DO ISHIN ME PAK TE DHIMSHME PO MOS NDERYNIN VJEDHESIT TECILET JANE MESUAR TE PASUROHEN PA PUNUAR /SE KUPTOI NJE GJE CDO NJERI KA GJAK SA DO I QE TE TE JESH /KUR PERPARA TEJE KE NJE KRIMINEL QE KA VRARE KA SHKATERUAR VENDIN /TE KA SHAR E JU KA SHARE SI PS ME LIBER SHPIE /KJO KA NJE ????????????????????????????????????? TE MADHE QE NE DUHET TA DIME Z RAMA , PER SE NDRUENI ? CJU KUJTON AI KRIMINEL ? KU FSHIHET LEPURI ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*