6 dhjetor 2012

December 6, 2012 02:39

6 dhjetor 2012

Historia kryesore në kopertinën e sotme është ajo e Tushe Osmanit, gruas së vetëvrarë dje në Gërdec. DITA sjell historinë tragjike të familjes së shuar nga krimi shtetëror i Gërdecit. Tushe Osmani humbi vajzën 18 vjecare në atë ngjarje dhe tre vjet më parë kishte humbur bashkëshortin Kujtim, gjithashtu i vetëvrarë. I ka shkruar pa përgjigje disa herë para vetëvrasjes Bujar Nishanit. Kërkonte paratë që i kishte premtuar qeveria për varrimin e së bijës. Pa përgjigje. Artikujt e sotëm mbi ngjarjen sjellin edhe një rrëfim për këtë familje shkëputur nga shënimet e të ndjerit Ardian Klosi.

December 6, 2012 02:39
Komento

1 Koment

  1. librealbedrio December 6, 09:12

    shume e bukur karikatura dhe shume e trishtueshme historia qe pershkruhet ne kopertine sot.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*