613 kg kokainë në Durrës, flet Meta: Krimi, rrezik për sigurinë kombëtare

February 28, 2018 13:24

613 kg kokainë në Durrës, flet Meta: Krimi, rrezik për sigurinë kombëtare

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta teksa ka përshëndetur aksionin e fundit të Policisë së Shtetit për kapjen e 613 kg kokainë në Portin e Durrësit, ka theksuar  rrezikun që i vjen sigurisë kombëtare të vendit nga fuqizimi i krimit të organizuar dhe trafikut të drogës.

Meta kërkon thellim të mëtejshëm dhe intensifikim të bashkëpunimit të agjencive ligjzbatuese me partnerët ndërkombëtarë.

Presidenti përshëndet rolin e Anti-Mafias italiane, me paralajmërimet e saj të vazhdueshme për rrezikun që i vjen, jo vetëm Shqipërisë dhe Italisë, por edhe rajonit, nga fuqizimi i krimit të organizuar.

Presidenti Meta shprehet në mënyrë të përsëritur për nevojën që kanë kapacitetet për rritje, për të sjellë kështu forcimin e sigurisë së kufijve të vendit, veçanërisht të pikave të kalimit kufitar.

Ai inkurajon pastrimin e Policisë së Shtetit dhe të gjithë agjencive ligjzbatuese nga elementët e inkriminuar, për t’u arritur përmbushja me sukses e detyrimeve ligjore dhe atyre kushtetuese.

s.a/dita

February 28, 2018 13:24
Komento

4 Komente

 1. Zaho Koka(jo djali Edvin bojaxhiut) February 28, 14:05

  KRYEHAJDUTI THERRET KAPNI HAJDUTIN!?

  Reply to this comment
 2. Presh identi fshatit ky cirak i Shejtanit ! February 28, 14:10

  basha mezi duroj sa te behej dite ,
  te dilte medieve dhe lehte si qen me er qe eshte ,
  ne drejtim te boleve te Rames ,duke thene :
  i ka te mbushurra me Kokain !!! 🙂

  Por edhe Presh identi fshatit , u zghua qi pa gdhir ,
  sapo gopCizmja mori sms nga partneri lylzime bosha dhe hodh nga dritarja e etur per te q!r.

  Reply to this comment
 3. Nasi February 28, 16:55

  Sa merak ka ky per sigurine kombetare,,,,,,,,,,u be gjysem njeriu
  Mos mbaj kaq halle or ti…..

  Reply to this comment
 4. tz February 28, 22:35

  ik o hale dhe prit rradhen per prokurori.Do te terheqesh vemendje tani.Je nje Haxhi Qamil i koheve moderne…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*