“Kanceri s’është vlerë”. Imami i Shkodrës e tepron me homoseksualët?

April 2, 2018 09:12

“Kanceri s’është vlerë”. Imami i Shkodrës e tepron me homoseksualët?

Një nga temat e nxehta të këtyre ditëve është futja e komunitetit LGBTI në shkolla.

Së fundmi kanë reaguar edhe përfaqësues të komuniteteve fetare.

Nga qyteti i Shkodrës gjatë një vizite urimi për pashkët pranë Kishës Katolike, Imami i Shkodrës Muhamed Myftari, ka theksuar se askush nuk mund kushtëzohet nga përcaktimi i familjes, për interesa të ngushta të grupeve të caktuara.

Sipas tij kanceri nuk mund të serviret si vlerë.

“Besoj se nuk është e ndershme që të na kushtëzohet për të deviju nga tabani jonë për interesa të ngushta të grupeve të caktuara. Refuzojmë çdo thirrje për të prishur atë që Zoti ka urdhëruar. Jemi të pritur maksimalisht për të tërhequr vëmendjen e shoqërisë këtë që kemi të shenjtë; harmoninë, vlerat, familjen.

Kanceri nuk mund të pranohet si vlerë dhe si diçka e çmueshme. Atë që Zoti e ka mallkuar, nuk mundet që asnjë njeri apo shenjtan të ngrejë si vlerë. Të çthururit nuk mund të jenë kurrë vlerë” – tha ai i cituar nga portali lokal Shkodra News.

b.m. / dita

 

 

April 2, 2018 09:12
Komento

8 Komente

 1. salem April 2, 09:55

  Tu rritt jeta efendi.Une s’jam fetar,po jam me ty.
  Perebdimi na i ngriti fustanet e grave,tani po kerkon te na i vere edhe ne bythe.Vetem ateheredo na “pranoi si te denje” per te hyre ne Europe?!?!

  Reply to this comment
 2. Fat man April 2, 11:11

  Imami i Shkodres jo vetem qe nuk e ka tepruar me homoseksualet, por qenka treguar u bute.
  Beqiret duhen zhdukur, Imami ka anashkaluar homoseksualin Ed Droga qe ka urdheruar e lejuar nje veprim te tilla ne shkolla.
  Ne dime qe femijet i kemi ne shkolle e jo ne bythtore.
  A kane program vjetor te miratuar keto shkolla apo proceson mesimor mund t’a degjenerojne Kar-aj dhe Pidh-deri (Pinderi) te LGBT duke treguar eksperiencat e tyre poshte ures se Lanes ne Bulevard.

  Reply to this comment
 3. imamet jane te gjithe pederasta e duhet ti bashkohen grupit April 2, 11:13

  rropspiat e turqise
  qe ndyjn Figuren e shtetit Shqiptare

  Reply to this comment
 4. Vjoleta Zefi April 2, 13:46

  Komuniteti musliman si me i madhi ne number, ka numrin me te madh te LGBTQI.
  Ky i druhet faktit se ne te ardhmen do kete dhe hoxhe qe jane LGBTQI.
  Nuk keni pse i druheni nese s’jeni vete i tille.
  Pederastia ka ardhur me ushtatet turq qe i hipnin njeri tjetrit ne mungese te femrave.
  Kot s’ka dal shprehja, ti futemi punes si Turku sumes

  Reply to this comment
  • KOZi April 2, 15:47

   Comentuesi “Vjoleta Z ” – Sa per dijeni “Kozi” nuk eshte besimtar por me qe kam kryer shkollen ne Shkoder kujtoj dicka. Ne kete rast po te isha admin. nuk do e nxirrja comentin.
   Zoterinj ! Imami i Shkodres Muhamet Sytari ka mamane katolike. Pra dajat e tij shkojne ne kishe cdo te djele dhe kete te djele edhe mamaja e Kryemyftiut ka patur festen e Pashkeve.Ajo eshte Vjoleta Zefi ,dikur kengetare ne rini.KY rast eshte nje vlere per Shkodren dhe mund te jete ne rastet teper te vecanta per nga ngjashmeria.Komenti i Myftiut eshte ne rregull me parimet e besimit te tij, dhe parimet konservatore shkodrane……tung

   Reply to this comment
 5. Ateisti April 2, 18:18

  Une jam ateist , deeeeeri tek thonjte ekembeve , por per problemin qe i imponohen shoqerise bythe q….t , jam plotesisht me mendimet e cfardo kleriku qofte , mjaft te jete kunder kafsherise LGBT ! Ba i shpifin . Tani jane futur neper shkolla , per te shkaterruar jeten deri ne qelize !!!

  Reply to this comment
 6. Ateisti April 2, 18:20

  Une jam ateist , deeeeeri tek thonjte e kembeve , por per problemin qe i imponohen shoqerise bythe q….t , jam plotesisht me mendimet e cfardo kleriku qofte , mjaft te jete kunder kafsherise LGBT ! Na i shpifin . Tani jane futur neper shkolla , per te shkaterruar jeten deri ne qelize !!!

  Reply to this comment
 7. kirasjani April 2, 23:32

  si asht rinija sot asht atdheu neser,…dikush na asht vu keq me na shktrrue vlerat,me na shktrrue si komb..te gjithe te rinjte duhet te ndjekin simbas perkatesise fetare shtepite e Zotit,ti kthehen vlerave ti kthehen fese.e tja q** robt politikaneve tradhetare e antishqiptare!!!!!RRofte Shqiperia

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim