7 dhjetor 2017

December 7, 2017 01:56

7 dhjetor 2017

December 7, 2017 01:56
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH December 7, 11:22

  PERGJIOGJE EDVINIT NE VEND TE LULIT!
  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’
  ——————–
  Edvin,shteti eshte sinonim i POPULLIT e shqipetaret kane 27 vjet pa shtet se u mungojne jo vetem 2 elemente thelbesore te SHTETIT si Teritori me gjithe pasurite dhe Ligjet e se drejtes e shoqerise por u mungon ‘BINAR’ i shtepise,mungon THEMELI qe quhet POPULL!

  Pa rikthimin e SOVRANITETIT popullit shqipetar deleguar 128 BANDAVBER parti ky vend do vazhdoje te jete KOLONI me shume kolonizatore ,xhihadiste e ambasadfore dhe asnjrehere SHQIPETARET nuk do kene shtet e aqe me teper shtet te se DREJTERS po nje shtet te KALIFATIT vku zoterojne tere SEKTET fetare antishqipetare ‘SALISJANE’,’METISTE’ e ‘socialSSaliste’ qev kane UZURPUAR tere jo vetem pushtetet po dhe tere istiticionet sistemet ekonomik financiar e bankar te ish SHTETIT shqipetar!?

  Edvin.ti ashtu si Lulushi ini pjese apo femije te ‘adoptuar’ te kalifit SALI dhe ini po aqe ‘mekatare’ sa AI dhe krahu i djathte i tij Likle Flori dhe jo vetem nuk mund te beni SHTET por perkundrazi ini PENGESE kryesore e rilindjes se shtetit se ini 27 vjet VARRMIHES te tij nen regjite e Serbise e AmeriQIse dhe drekjtimin me dore te HEKURT drejt shperberjkes se NERON SALIOSE qe i vuri zjarrin Shqiperise!?

  Edvin ti jo vetem nuk je ‘politikan’ qe te vihet ne sherbim te nje populli por ti nuk ke te besh fare as popullin SHQIPETAR qe 60 perqind nuk voton kete politike KRRIMINALE por ti nuk PERFAQESON as 20 perqind te ELEKTORATIT qe NUK VOTOI krriminel Saline dhe per rrjedhoje VOTAT te erdhen tek e ashtuquajtura PS!

  Edhe keto VOTA te elektoratit ose 20 pre4rqind TI i shperdorove i SHITE pikerisht ATIJ qe ja hoqi SOVRANI ,Saliut se jo vetem nuk di te ADMINISTROSH mandatin e pushtetin e elektoratit por e SHET ate si te ish POPULLI dhe elektorati BAGETI e MALL pa zot!

  Edvin,si nxenes besnik i KREUT te bandes se ‘Lulelakres’ me emerin Sali Neroni ju drejtove nje bashibozuku te inkriminuar deri ne gryke e antisjhqièpetari me emerin LULASH me keto fjale:
  ‘Shqiperija eshte ne vigjilje te nje takimi me historine,sepse ne gjithe muajt e ardhshem do te vendoset nese do ti çelim dot apo jo negociatat per antaresimin ne Bashkimin Europian….Jemi shume afer kesaj mundesije..distancen e shkurter ta zerojme ..centimeter per centimeter..”

  Edvin,mire kryeminister nuk je ne gjendje ta besh ne nje vend pa shtet e kthyer ne KATRAURTE se mungojne te tera parametrat e nje shteti po a je i PERGJKEGJSHEM kur permend fjalen DOGME:Shqiperi, si babai yt shpirteror apo kalifi Sali !?
  Per ke Shqiperi flet kur mungojne SHQIPETARET per ‘Malet e shqiperise kthyer 27 vjet ne gropa guroresh,fiushat e gjera me lule kthyer ne keneta,lisat e gjate qe jane çkulur me rrenje’!?

  Edvin per ke Shqiperi flet qe qenka ‘afruar’ kur ajo çdo dite e me teper LARGOHET jo vetem nga Europa po dhe Ballkani!?
  te nje populli qe 27 vjet as VOTON e as nuk VOTOHET,ku jamne Toka-Deti-Ajri e ne pronesi te KUJT kur shqipetareve u NDALOHET si SKLLEVERVE te shkojne ne breg det te bejne edhe nje FOTOGRAFI!

  Edvin ,a e ke te qarte ti si ‘çun TirOne’ se shkalla e demokracise se nje vendi ka si NJESI MATESE reformen e sisytemit elektoral e ligjin e kodin ZGJEDHOR!?
  Pse nuk e bere KRYEREFORMEN e sistemit elerktoral per ti kthyer SOVRANITETIN popullit shqièpetar 4 vjet kur SOVRANI te dha ‘shumice’ ABSOLUTE qe ZGJEDHESIT te kioshin mundesine e RIMARJES se parlamentit e tere pushteteve te UZURPUARA nga KRIMI e KORRUPSIONI!?
  Je kollone e peste e SALI NERONIT nme PS apo:NUK DI,NUK DO ,NUK MUNDESH!?JMEP DOREHEQJE!

  Edvin e vetemja rruge qe te ka ngelur eshte REFORMA radikale e sistemit elektoral ku popullit shqipetar pas 27 vjetesh ti RIKTHEHET SOV RANIOTETI dhe vetem e bvetem nga SOVRANITETI RILIND SHTETI!?
  Vetem petrfaqesimi i SHQIPETAREVE nga te ZXGJEDHURIT direkt te petrfaqesuesve te tyre te MORALSHEM e me shqipetarizem RILINDIN shtetin dhe bashke me SHTETIN u rikthejne shqipetareve te gjitha te DREJTAT si tyere popujve te Euroèpes ato humane ,te shtetit te se drejtes dhe tere PASURITE duke SHPRONESUAR-SHPRONESUESIT!

  Te kerkosh me isistim fantazmen ‘INTEGRIM’ nme keto kushte kur bvendi reshte KOLONI e POPULLI ne ARRATI do te thote ‘ARKIVIM’ i KRIMIT korrupsionit hajdiuterise mos ndeshkimiot te SALISE ,.Like Florise e tere krrimineleve agjenturave ulur kembekryq ne trojet e te pareve duke zene vendin e shqipetareve!?

  P.S ZGJIDHJA:Reforma radikale e sistemit elektoral,shpe5rndarja e parlamentit te krimit e korrupsionit,pushteti popullit,parlamenti shqipetareve te riliondin SHTETIN e tyre.Zgjredhje brtenda MARSIT!
  Intyegrimi mund te jete i ‘MIRE’ òper tyere kkriminelet e hajdutet e politikes me ne krye KALIF SALINE ambasadoret monat lulashet Edvinet e Like florine po JO per SHQIPETARET dhe ish Shqiperine!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*