7 drejtorë të MAS kallzojnë penalisht ministren e PD-së: Ka dhunuar punonjësit

August 14, 2017 16:42

7 drejtorë të MAS kallzojnë penalisht ministren e PD-së: Ka dhunuar punonjësit

 

Ministrja Mirela Karabina është kallëzuar sot nga shtatë drejtorë të Ministrisë së Arsimit.

Kallëzimi penal është bërë për shpërdorim detyre, me pretendimin se ka intimiduar stafin e MAS.

Në një deklaratë për mediat, Vladimir Gjoni, drejtor i Sporteve në MAS tha se ka pasur dhunë fizike ndaj punonjësve të këtij institucioni.

Mes të tjera ai tha se Karabina ka ushtruar stres në të gjithë institucionin.

“Mirela Karabina ka intimiduar stafin e MAS.

Ka pasur dhunë fizike ndaj punonjësve të MAS si dhe ministrja ka ushtruar stres në të gjithë institucionin.

Po ashtu është penguar puna pasi ka pasur stres në gjithë ministrinë.

Janë shumë çështje që janë shpërdoruar. Janë përmendur në kallëzimin penal.

Do i merrni vesh të gjitha. Edhe për dhunë ka kallëzim”, tha Gjoni.

August 14, 2017 16:42
Komento

4 Komente

 1. Ben August 14, 17:00

  Drejtimi Institucional me muskuj I denje per shoqeri primitive ! Keshtu ndodh kur mungon truri , inteligjenca cdo gje kthehet ne Kara – bina !

  Reply to this comment
 2. Fjalori pa fjalë August 14, 17:19

  A mund të më hotë dikush se në cilën faqe të fjalorit të gjuhës shqipe gjindet folja intimiduar
  Unë indimidoj
  Ti intimidon
  Ai, ajo intimidon
  Me që këtë e përdor një drejtor drejtorie i Ministrisë së Arsimit duhet të ketë një kuptim të madh që do ta çojë Karabinën në burg

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. August 15, 12:54

   O fjalori pa fjale,siduken bathet karabinen duan ta kthejne nje nje karabine me uje,nje loder qe luajne femijet.Sipas gjoksit karabina duhej te ishe mitraloz,se ishte djegur fare prej zjarrmenise,duke futur e nxjerre fisheke,sikurse dje bisturia e dizinjatorja me shoke e shoqe,si produkte te mbarsur ne divanet e zyrave te buces komuniste dhe bijve e mostrave te saje.Sa rrosh do te shikosh e mesosh shume paudhesi nga mijte e kenetave dhe mizat e kalit,por te jeshe i sigurte se ato,apo ata ado pushtet e leke te piset qe te kene,nje fund te turpshem,te shpejte dhe pa kthim,ku e djeshmja dhe e sotmja do ti duket nje enderr e bukur,dhe e nesermja ne burg ne nje ferr pa fund.

   Reply to this comment
 3. MH August 14, 19:18

  Po sa e trashe kjo karabine.
  Posa ka hyre vettingu ne perdorim kjo behet trimeresh ne kundershtim me detyren ndaj punonjesve te MAS.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*